Personer med emneord «Retorikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Tina Skouen Skouen, Tina Professor i engelskspråklig/britisk litteratur +4797617639 tina.skouen@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk litteratur, Britisk litteratur, Litteratur, Retorikk, Vitenskapsretorikk, Bokhistorie, Emblemer, Tid, Humanismen, Renessanse, Renessanselitteratur, Tidligmodernitet
Bilde av Silvio Bär Bär, Silvio Professor - Klassiske språk +47-22855338 silvio.baer((at))ifikk.uio.no Klassiske språk, Gresk, Retorikk, Intertekstualitet, Resepsjon
Bilde av Tor Østmoe Østmoe, Tor Førstelektor latin 22 85 55 24 t.i.ostmoe@ifikk.uio.no Latin, Klassiske språk, Retorikk
Bilde av Sissel Furuseth Furuseth, Sissel Professor +47 22859153 + 47 92414651 sissel.furuseth@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturkritikk, Økokritikk, Digital humaniora, Retorikk, Litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, kognitiv poetikk
Bilde av Øyvind Ihlen Ihlen, Øyvind Professor +47 22850422 oyvind.ihlen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Journalistikk, Politisk kommunikasjon, Strategisk kommunikasjon, Retorikk
Bilde av Øivind  Andersen Andersen, Øivind professor 22121095 95916499 95916499 oivind.andersen@ifikk.uio.no Klasiske språk, Gresk litteratur, Episk diktning, Retorikk
Bilde av Johan Laurits Tønnesson Tønnesson, Johan Laurits Professor +47 22856986 +47 93295368 +4793295368 j.l.tonnesson@iln.uio.no Nordisk språk, Retorikk, Sakprosa, Tekstvitenskap, Klarspråk
Bilde av Eirik Vatnøy Vatnøy, Eirik Førsteamanuensis 41407964 eirik.vatnoy@iln.uio.no Retorikk, Diskursanalyse, Sakprosa, Politisk kommunikasjon, Nye Medier, Tekstvitenskap, Tekstanalyse
Bilde av Kjell Lars Berge Berge, Kjell Lars Professor +47 22856711 +4792421945 +47 924 21 945 k.l.berge@iln.uio.no Tekstvitenskap, Retorikk, Skriveforskning, Literacy
Bilde av Sine Halkjelsvik Bjordal Bjordal, Sine Halkjelsvik Stipendiat +47 22858195 s.h.bjordal@ikos.uio.no Kulturhistorie, Tekstvitenskap, Retorikk, Kunnskapshistorie
Bilde av Alvaro Llosa Sanz Llosa Sanz, Alvaro Førsteamanuensis +47 22855532 +47 22 85 55 32 a.l.sanz@ilos.uio.no Spansk, Bokhistorie, Spanskspråklig litteratur, Litteratur og medier, Retorikk, Renessanselitteratur, Nettpublisering, Digital humaniora, Media aesthetics
Bilde av Gunnar Liestøl Liestøl, Gunnar Professor +47 22850439 gunnar.liestol@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mobile medier, Genre Design, Utvidet virkelighet, Lokasjonsbasert medier, Retorikk
Bilde av Jan Svennevig Svennevig, Jan Professor II +47 22856148 jan.svennevig@iln.uio.no Retorikk, Kommunikasjon, Nordisk språk, Tekstvitenskap, Flerspråklighet