Personer med emneord «Russisk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Silje Susanne Alvestad Alvestad, Silje Susanne Postdoktor +47-22855220 s.s.alvestad@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, Russisk, Hebraisk, Tyrkisk, Aspektsemantikk
Bilde av Stein Stølen Bjerkaker Bjerkaker, Stein Stølen Førstekonsulent +47-22855073 s.s.bjerkaker@ilos.uio.no eksamen, studieadministrasjon, studier, eksamenskonsulent, italiensk, russisk, tsjekkisk, polsk, tysk, nederlandsk, FS, Inspera
Bilde av Jan Ivar Bjørnflaten Bjørnflaten, Jan Ivar Professor emeritus j.i.bjornflaten@ilos.uio.no Russisk, Russisk språkhistorie, Språkvitenskap, Bulgarsk, Slavisk, Gammelkirkeslavisk
Bilde av Jan Ivar Bjørnflaten Bjørnflaten, Jan Ivar Professor emeritus j.i.bjornflaten@ilos.uio.no Russisk, Russland, Russisk språkhistorie, Språkvitenskap, Dialektologi, Slavisk, Gammelkirkeslavisk, Bulgarsk
Bilde av Maria Øderud Danielsen Danielsen, Maria Øderud Førstekonsulent +47-22854034 m.o.danielsen@ilos.uio.no Studieadministrasjon, Studieveiledning, Undervisningsplanlegging, russisk, Russland, Balkan, Sentral-Europa, polsk, tsjekkisk, bosnisk, kroatisk, serbisk, Øst-Europa, Ukraina
Bilde av Geir Flikke Flikke, Geir Professor +47-22845948 99357278 geir.flikke@ilos.uio.no Russisk, Russland, Områdestudier, Sosiale bevegelser, Post-kommunisme, Historie, Politisk kultur, Politisk historie
Bilde av Elena A Gjertsen Gjertsen, Elena A Universitetslektor +47-22855621 e.a.gjertsen@ilos.uio.no Russisk, Russisk språk, Russisk litteratur
Bilde av Atle Grønn Grønn, Atle Professor +47-22856793 atle.gronn@ilos.uio.no Russisk, Semantikk, Pragmatikk, Tempus, Aspekt, Lingvistikk, Sjakkhistorie
Bilde av Helgi Haraldsson Haraldsson, Helgi Professor emeritus +47 48107045 helgi.haraldsson@ilos.uio.no Russisk, Russisk språkhistorie, Tsjekkisk
Bilde av Margarita Aslanova Kapstad Kapstad, Margarita Aslanova Universitetslektor +47-22854883 +4792832972 92832972 m.a.kapstad@ilos.uio.no Russisk, Russisk grammatikk, Russisk fonetikk, Oversettelse
Bilde av Pål Kolstø Kolstø, Pål Professor +47-22856799 95186564 pal.kolsto@ilos.uio.no Russland, russisk, russisk idehistorie, etniske konflikter, ikke anerkjente stater, Nasjonalisme, Nasjonsbygging, Religionshistorie
Bilde av Audun Johannes Mørch Mørch, Audun Johannes Førsteamanuensis +47-22856746 +47 958 35 997 a.j.morch@ilos.uio.no Russisk, Russisk litteratur, Litterære utopier og anti-utopier, Urfolkslitteratur, Arktis, Bakhtin.
Bilde av Trond Gunnar Nordenstam Nordenstam, Trond Gunnar Dosent +47-22856848 t.g.nordenstam@ilos.uio.no Russisk, Russisk-norsk oversettelse, Tolking, Russisk grammatikk, Fagdidaktikk, Russisk språkhistorie.