Personer med emneord «Sosiolingvistikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Mari J. Wikhaug Andersen Andersen, Mari J. Wikhaug Vitenskapelig assistent m.j.w.andersen@iln.uio.no Nordisk språk, Nordisk språkvitskap, Sosiolingvistikk, Flerspråklighet, Norsk som andrespråk, Språklæring
Bilde av Jannis  Androutsopoulos Androutsopoulos, Jannis Professor II (+49) 40 42838-7461 jannis.androutsopoulos@uni-hamburg.de Flerspråklighet, Sosiolingvistikk, Mediert kommunikasjon, Språk i media, Språk på internett
Bilde av Kellie Goncalves Goncalves, Kellie Postdoktor +47-22856094 kellie.goncalves@iln.uio.no Sosiolingvistikk, Globalisering, Mobilitet, Samfunnsgeografi, Diskursanalyse, Flerspråklighet, Interkulturell kommunikasjon, ELF, Flerspråklige arbeidsplasser og blåsnipparbeidsplasser, Tjenestearbeid, Opplevelsesturisme, Semiotiske landskap, Språkpolitikk, Identitet
Bilde av Jacob Høigilt Høigilt, Jacob Førsteamanuensis +47-22854150 +47-41256832 41256832 jacob.hoigilt@ikos.uio.no Midtøsten, arabisk, islamisme, nyhetsmedier, sosiale bevegelser, sosiolingvistikk, SIMS
Bilde av Eva Marie Håland Håland, Eva Marie Førstelektor +47-22854456 e.m.haland@ikos.uio.no Arabisk, Sosiolingvistikk, Dialektologi, SIMS
Bilde av Anne Marie Landmark Landmark, Anne Marie Postdoktor +47-22856113 +47-41259131 a.m.landmark@iln.uio.no Språkvitenskap, Norsk som andrespråk, Sosiolingvistikk, Samtaleforskning, Kommunikasjon, Flerspråklighet
Bilde av Pia Lane Lane, Pia Professor +47-22845695 pia.lane@iln.uio.no Flerspråklighet, Minoritetsspråkspolitikk, Sosiolingvistikk, Diskursanalyse, Kodeveksling, Språkteknologi
Bilde av Elizabeth Lanza Lanza, Elizabeth Senterleder +47-22856751 +47-47278761 elizabeth.lanza@iln.uio.no Flerspråklighet, Tospråklighet, Sosiolingvistikk, Kulturelt mangfold, Språkkontakt, Diskursanalyse, Samtaleforskning, Narrativer
Bilde av Gunvor Mejdell Mejdell, Gunvor Professor emerita gunvor.mejdell@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Sosiolingvistikk, Oversettelsesstudier, SIMS
Bilde av Toril Opsahl Opsahl, Toril Førsteamanuensis +47-22858219 toril.opsahl@iln.uio.no Språkvitenskap, Samtaleforskning, Sosiolingvistikk, Leksikografi, Norsk språk, Norsk som andrespråk, Flerspråklig praksis, Flerspråklighet
Bilde av Unn Røyneland Røyneland, Unn Professor, Nestleiar ved MultiLing +47-22844037 +47-93831064 unn.royneland@iln.uio.no Språkvitenskap, Norsk språk, Nordisk språk, Sosiolingvistikk, Dialektologi, Språkhistorie, Nynorsk skriftkultur, Språknormering, Fleirspråklegheit
Bilde av Bente Ailin Svendsen Svendsen, Bente Ailin Professor +47-22856966 97562138 +47- 97562138 b.a.svendsen@iln.uio.no Sosiolingvistikk, Andrespråkstilegnelse, Norsk som andrespråk, Nordisk språk, Tospråklighet, Flerspråklighet, Diskursanalyse
Bilde av Jacob Thaisen Thaisen, Jacob Førsteamanuensis +47-22845882 jacob.thaisen@ilos.uio.no Engelsk språk, Språkhistorie, Skriftsystem, Dialektologi, Sosiolingvistikk, Manuskriptkultur i middelalderen, Datalingvistikk
Bilde av Jorunn Simonsen Thingnes Thingnes, Jorunn Simonsen Stipendiat 95098951 j.s.thingnes@iln.uio.no Norsk språk, Sosiolingvistikk, Nynorsk skriftkultur, Språkvitenskap, Spåkforvaltning, Lingvistikk, Flerspråklighet
Bilde av Arne Torp Torp, Arne Professor emeritus 99308790 99308790 arne.torp@iln.uio.no Nordisk språk, Norskfaget, Norsk språk, Språkvitenskap, Sosiolingvistikk, Språkhistorie, Skandinaviske dialektar
Bilde av Emel Türker-Van der Heiden Türker-Van der Heiden, Emel Førstelektor +47-22857735 e.t.van.der.heiden@ikos.uio.no Tyrkisk, Lingvistikk, Sosiolingvistikk, Tospråklighet, Kodeveksling, Midtøsten, SIMS
Bilde av Ewa Wapinska Wapinska, Ewa Universitetslektor +47-22844036 ewa.wapinska@iln.uio.no Norsk for internasjonale studenter, Flerspråklighet, Kontrastiv grammatikk, Sosiolingvistikk, Flerkulturell pedagogikk og didaktikk, CEFR
Østby, Kathrine Asla Førsteamanuensis +47-22856140 k.a.ostby@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Fransk fonetikk og fonologi, Franske dialekter, Sosiolingvistikk, Språkvitenskap, Fransk lingvistikk