Personer med emneord «Syntaks»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Anneliese Pitz Pitz, Anneliese Førsteamanuensis emerita a.p.pitz@ilos.uio.no Tysk, Tysk språk, Lingvistikk, Syntaks, Oversettelse, Oversettelsesstudier
Bilde av Christine Meklenborg Nilsen Nilsen, Christine Meklenborg Professor og instituttleder +47-22857338 +47-90720200 +47-90720200 c.m.nilsen@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Gammelfransk, Lingvistikk, Språkhistorie, Ordstilling, Klitika, Verbplassering, V2, Syntaks, Diakron lingvistikk, Generativ lingvistikk, Lingvistisk kartografi, Kontrastiv lingvistikk, Topikalisering
Bilde av Eline Visser Visser, Eline Gjesteforsker eline.visser@iln.uio.no Lingvistikk, Språkvitenskap, Språkdokumentasjon, Språktypologi, Austronesiske språk, Papuanske språk, Syntaks, Grammatikk
Bilde av Helge Lødrup Lødrup, Helge Professor +47 22854831 helge.lodrup@iln.uio.no Språkvitenskap, Lingvistikk, Norsk språk, Grammatikk, Syntaks
Bilde av Patrick Georg Grosz Grosz, Patrick Georg Professor +47 22856016 p.g.grosz@iln.uio.no Lingvistikk, Syntaks, Semantikk
Bilde av Pritty Patel-Grosz Patel-Grosz, Pritty Professor +47 22844028 pritty.patel-grosz@iln.uio.no Lingvistikk, Syntaks, Semantikk
Joshi, Kinjal Hiren Stipendiat +47-92512718 k.h.joshi@iln.uio.no Syntaks, Semantikk, Pragmatikk
Bilde av Mai Ha Vu Vu, Mai Ha Postdoktor m.h.vu@iln.uio.no Lingvistikk, Syntaks
Bilde av Jamie Findlay Findlay, Jamie Postdoktor jamie.findlay@iln.uio.no Lingvistikk, Syntaks, Semantikk
Bilde av Mariia Esipova Esipova, Mariia Postdoktor mariia.esipova@iln.uio.no Semantikk, Pragmatikk, Prosodi, Syntaks, Russisk
Bilde av Heinz Peter Prell Prell, Heinz Peter Professor +47 22856903 h.p.prell@ilos.uio.no Tysk språk, Tysk, Tidlig nyhøytysk, Språkhistorie, Moderne tysk, Middelhøytysk, Syntaks, Orddannelse
Bilde av Kristin Bech Bech, Kristin Professor +47 22857119 kristin.bech@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Lingvistikk, Språkhistorie, Eldre engelsk, Gammelengelsk, Middelengelsk, Tidlig moderne engelsk, Informasjonsstruktur, Lingvistikk, Korpuslingvistikk, Syntaks, Ordstilling, Nominalfraser, Germanske språk, Formidling
Bilde av Dag Trygve Truslew Haug Haug, Dag Trygve Truslew Professor +47-22857635 d.t.t.haug@ifikk.uio.no Klassiske språk, Gresk, Latin, Lingvistikk, Syntaks, Semantikk, Datalingvistikk