Personer med emneord «Syntaks»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Patrick Georg Grosz Grosz, Patrick Georg Professor p.g.grosz@iln.uio.no Lingvistikk, Syntaks, Semantikk
Bilde av Dag Trygve Truslew Haug Haug, Dag Trygve Truslew Professor +47-22857635 d.t.t.haug@ifikk.uio.no Klassiske språk, Gresk, Latin, Lingvistikk, Syntaks, Semantikk, Datalingvistikk
Bilde av Kari Kinn Kinn, Kari Postdoktor +47-22857109 kari.kinn@iln.uio.no Lingvistikk, Nordisk språk, Syntaks, Historisk språkvitenskap, Språkkontakt
Bilde av Ida Larsson Larsson, Ida Professor 228 57919 ida.larsson@iln.uio.no Nordisk språkvitskap, Lingvistikk, Syntaks, Språkhistorie
Bilde av Alexander Kristoffersen Lykke Lykke, Alexander Kristoffersen Doktorgradsstipendiat a.k.lykke@iln.uio.no Lingvistikk, Språkvitenskap, Språkendring, Amerika-norsk, Nedarvingsspråk, Historisk Språkvitenskap, Fonologi, Morfologi, Syntaks, Norrønt språk
Bilde av Helge Lødrup Lødrup, Helge Professor +47-22854831 helge.lodrup@iln.uio.no Språkvitenskap, Lingvistikk, Norsk språk, Grammatikk, Syntaks
Bilde av Pritty Patel-Grosz Patel-Grosz, Pritty Professor +47-22844028 pritty.patel-grosz@iln.uio.no Lingvistikk, Syntaks, Semantikk
Bilde av Anneliese Pauline Pitz Pitz, Anneliese Pauline Førsteamanuensis +47-22855975 +47-48115643 a.p.pitz@ilos.uio.no Tysk, Tysk språk, Syntaks, Oversettelse
Bilde av Heinz-Peter Prell Prell, Heinz-Peter Professor +47-22856903 h.p.prell@ilos.uio.no Tysk språk, Tysk, Tidlig nyhøytysk, Språkhistorie, Moderne tysk, Middelhøytysk, Syntaks, Orddannelse
Bilde av Riccardo Pulicani Pulicani, Riccardo Stipendiat +47-22856745 riccardo.pulicani@ilos.uio.no Lingvistikk, Semantikk, Syntaks, Italiensk språk
Bilde av Øyvind Thormodsæter Thormodsæter, Øyvind Stipendiat +47-22856164 90996968 oyvind.thormodsater@ilos.uio.no Korpuslingvistikk, idiomatikk, fraseologi, verb, syntaks, semantikk, aspekt.
Bilde av Yvonne Wilhelmina Henriëtte Van Baal Van Baal, Yvonne Wilhelmina Henriëtte Stipendiat y.w.h.van.baal@iln.uio.no Lingvistikk, Språkvitenskap, Amerika-norsk, Arvespråk, Syntaks