Personer med emneord «digital humaniora»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Madelen Brovold Brovold, Madelen Stipendiat madelen.brovold@ibsen.uio.no Kvantitativ metode, Drama, Nordisk litteratur, Digital humaniora, Antisemittisme
Bilde av Gianina Druta Druta, Gianina Stipendiat +47-22854104 +40-729657829 gianina.druta@ibsen.uio.no Ibsen, Rumensk teater, Digital humaniora, Resepsjonsstudier, IbsenStage
Bilde av Nina Marie Evensen Evensen, Nina Marie Forsker/datarøkter +47-92060359 n.m.evensen@ibsen.uio.no Det virtuelle Ibsensenteret, Ibsenstage, Digital humaniora, Edisjonsfilologi, Ibsen, Nordisk litteratur
Bilde av Sissel Furuseth Furuseth, Sissel Professor +47-22859153 + 47 92414651 sissel.furuseth@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturkritikk, Økokritikk, Digital humaniora, Retorikk, Litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, kognitiv poetikk
Bilde av Frode Helland Helland, Frode Dekan +47-22858676 93457509 frode.helland@ibsen.uio.no Ibsen studies, Kultur, Drama, Digital humaniora, Nordisk litteratur
Bilde av Julie Holledge Holledge, Julie Professor julie.holledge@ibsen.uio.no Performance, Digital humaniora, Ibsen studies, Kultur, Women's theatre
Bilde av Heidi Karlsen Karlsen, Heidi Stipendiat 92453736 heidi.karlsen@ibsen.uio.no Digital humaniora, Diskursanalyse, Feministisk teori, Nordisk litteratur, Fransk litteratur, Resepsjonsstudier
Bilde av Kristin Kosberg Kosberg, Kristin Spesialbibliotekar +47-22858019 +47-91153912 kristin.kosberg@ibsen.uio.no Bibliotek, Ibsen, Det virtuelle Ibsen-senteret, Digital humaniora, Den internasjonale Ibsen-bibliografien, Veiledning, Undervisning, Litteratursøk
Lange, Katharina +47-22855239 katharina.lange@ifikk.uio.no Studieadministrasjon, Digital humaniora, Databaser, Katalogisering
Bilde av Álvaro Llosa Sanz Llosa Sanz, Álvaro Førsteamanuensis +47-22855532 +47 22 85 55 32 a.l.sanz@ilos.uio.no Spansk, Bokhistorie, Spanskspråklig litteratur, Litteratur og medier, Retorikk, Renessanselitteratur, Nettpublisering, Digital humaniora
Bilde av Svein Henrik Nyhus Nyhus, Svein Henrik Universitetslektor +47-22858686 s.h.nyhus@ilos.uio.no Ibsen, resepsjonshistorie, digital humaniora, litteraturvitenskap
Bilde av Espen Smith Ore Ore, Espen Smith Senioringeniør +47-22 858189 +47-913 907 48 / +30-695 555 0615 e.s.ore@iln.uio.no Digital Humaniora, Edisjonsfilologi, Tekstkoding, XML, Tekstdatabaser, Relasjonsdatabaser
Bilde av Thomas Rasmussen Rasmussen, Thomas Stipendiat 0045 27201210 thomas.rasmussen@ibsen.uio.no Digital humaniora, Parodi, Karikatur, Grønland, Arktis, Norge, Danmark, Kolonialisme, Postkolonialisme
Bilde av Anne Birgitte Rønning Rønning, Anne Birgitte Professor +47-22856741 41238047 a.b.ronning@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur og litteraturvitenskap, Kjønn og litteratur, Estetikk, Digital humaniora, Bokhistorie
Bilde av Alexandre Simon-Ekeland Simon-Ekeland, Alexandre Stipendiat alexandre.simon-ekeland@iakh.uio.no Polarhistorie, Mediehistorie, Digital humaniora, Kunnskapshistorie, Norsk historie, Fransk historie, miljøhistorie
Bilde av Hedvig Bergem Søiland Søiland, Hedvig Bergem Vitenskapelig assistent 98698666 hedvigbs@student.ilos.uio.no Drama, Digital humaniora, Nordisk litteratur, Litteraturvitenskap
Bilde av Liyang Xia Xia, Liyang Fungerende senterleder +47-22858687 liyang.xia@ibsen.uio.no Ibsen, Kina, Kjønnsforskning, Teatervitenskap, Oversettelsesstudier, Resepsjon, Digital humaniora