Personer med emneord «religionsfilosofi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bektovic, Safet Førsteamanuensis +47 22850357 safet.bektovic@teologi.uio.no Interreligiøse studier, islamstudier, etikk, religionsfilosofi, Interreligiøs dialog
Busch, Emil Junge Stipendiat e.j.busch@teologi.uio.no Systematisk teologi, Etikk, Profesjonsetikk, Religionsfilosofi
Christoffersen, Svein Åge Professor emeritus s.a.christoffersen@teologi.uio.no Systematisk teologi, Etikk, Hermeneutikk, Religionsfilosofi
Gjermundsen, Gunnar Stipendiat gunnar.gjermundsen@teologi.uio.no Systematisk teologi, Religionsfilosofi, Patristikk, Tidlig kristendom, Komparative religionsstudier, Gresk
Løland, Ole Jakob Postdoktor, Det teologiske fakultet og fagreferent i teologi, HumSam-biblioteket 22850355 98694865 o.j.loland@teologi.uio.no Det nye testamente, Systematisk teologi, Politikk og religion, Bibelresepsjon, Hermeneutikk, Religionsfilosofi
Mjaaland, Marius Gunnar Timmann Professor +47 22850341 +47 46 77 99 97 m.g.t.mjaaland@teologi.uio.no Systematisk teologi, Religionsfilosofi, Sekularisme og sekularitet
Preus, Inger Julie Nygaard Universitetslektor - Filosofi (emeritus) i.j.n.preus@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil., Etikk, Feministisk filosofi, Makt og avmakt, Religionsfilosofi, Tidsfilosofi
Sabet Sarvestany, Raha Forsker r.s.sarvestany@teologi.uio.no Kjønn og religion, Interreligiøse studier, Nyreligiøse bevegelser, Religionsfilosofi, Feministisk teori og metodologi, Kjønn seksualitet og religion, Politikk og religion, Arabisk
Salomonsen, Jone Gro Professor +47 22850373 j.g.salomonsen@teologi.uio.no Kjønn og religion, Systematisk teologi, Ritualstudier, Liturgiske studier, Kontekstuell teologi, Hermeneutikk, Religionsfilosofi
Shah, Farhan Akram Stipendiat +47 97798400 (mob) +47-228550333 f.a.shah@teologi.uio.no Interreligiøse studier, Islamske studier, Religionsfilosofi, Interreligiøs dialog
Tonstad, Linn Marie Professor II l.m.tonstad@teologi.uio.no Systematisk teologi, Kjønn og religion, Dogmatikk, Kjønn seksualitet og religion, Politisk teologi, Religionsfilosofi