English

Sentral-Europa og Balkan-studier (SEBSTUD)

Postadresse Postboks 1003 Blindern, 0316 Oslo
Besøksadresse Niels Henrik Abels vei 36
Niels Treschows hus
0316 Oslo
Stedkode 143471

Ansatte

Listen inneholder 8 ansatte.
Navn Telefon E-post Emneord
Alvestad, Silje Susanne Postdoktor +47 22855220 s.s.alvestad@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, Russisk, Hebraisk, Tyrkisk, Aspektsemantikk
Dánél, Mónika Postdoktor +47 22857022 +36202565582 (mob) monika.danel@ilos.uio.no
Grimstad, Knut Andreas Professor +47 22856794 +47 48126303 (mob) k.a.grimstad@ilos.uio.no Polsk, Polsk litteratur, Polsk kultur, Russisk kultur, Russisk litteratur, Sentral-Europa, Identitet og kultur, Litteraturvitenskap, Litterære oversettelsestudier, Media
Lishaugen, Roar Førsteamanuensis +47 22845883 94813443 roar.lishaugen@ilos.uio.no Tsjekkisk, Tsjekkia, Sentral-Europa, Lesehistorie, Bokhistorie, Kulturhistorie, Litteratur, Litteraturvitenskap
Rácz, Krisztina Postdoktor +47 22856901 +47 92511643 (mob) krisztina.racz@ilos.uio.no Øst-Europa, Balkan, Transnasjonalisme, Etniske minoriteter, Flerspråklighet, Språkundervisning, Lingvistisk antropologi
Sarfi, Eva Universitetslektor +47 22856796 48143476 eva.sarfi@ilos.uio.no Områdestudier, Baltikum, Sentral-Europa, Balkan, politikk, minoriteter
Saric, Ljiljana Professor +47 22858270 ljiljana.saric@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, Lingvistikk, Sentral-Europa, Balkan, Kognitiv lingvistikk, Semantikk, Pragmatikk, Diskursanalyse, Diskurs og identitet
Vervaet, Stijn Førsteamanuensis +47 22856710 stijn.vervaet@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, bosnisk/kroatisk/serbisk/jugoslavisk litteratur, Sentral-Europa, Balkan, Minnestudier, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Kulturhistorie, Flerspråklighet