English

Historie (HIS)

Postadresse Postboks 1008 Blindern, 0315 OSLO
Besøksadresse Niels Henrik Abels vei 36
Niels Treschows hus
0851 OSLO
Telefon +47-22854900
Stedkode 143120

Ansatte

Navn Telefon E-post Emneord
Abou-Hodeib, Toufoul Førsteamanuensis +47-22857088 toufoul.abou-hodeib@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Samtidshistorie, Midtøsten, Sosial- og kulturhistorie, Materiell kultur
Amundsen, Rein Vitenskapelig assistent reinam@student.iakh.uio.no
Andersen, Arvid Universitetslektor arvid.andersen@iakh.uio.no Historie
Andersen, Kåre A +47-22844085 k.a.andersen@iakh.uio.no Byhistorie, Historie, IKT og historie
Anker, Peder Professor II +47-22854415 +47-93446056 (mob) peder.anker@iakh.uio.no Historie, miljøhistorie, klima, Vitenskapshistorie, Design og arkitektur
Bernhard, Patrick Førsteamanuensis +47-22856176 patrick.bernhard@iakh.uio.no Historie, Moderne europeisk historie, Samtidshistorie, Den kalde krigens kultur, Internasjonal fascisme, Transnasjonal historie
Bjørgum, Jorunn Professor emeritus jorunn.bjorgum@iakh.uio.no Historie, Arbeiderbevegelsens historie, Moderne historie, Politisk historie
Boon, Marten Forsker marten.boon@iakh.uio.no
Borgen, Linn Willetts Stipendiat 0047 976 77 288 l.w.borgen@iakh.uio.no Middelalder, Kunsthistorie, Materiell kultur, Historie, Arkitektur- og bygningshistorie
Bruland, Kristine Professor +47-22857942 +47-91713939 (mob) kristine.bruland@iakh.uio.no Økonomisk historie, Industrihistorie, Historie
Burheim, Maja Gudim Vitenskapelig assistent majagb@student.sv.uio.no
Bø, Ragnhild Martine Postdoktor +47-22856826 +4798032920 r.m.bo@iakh.uio.no Historie, Kunsthistorie, Middelalder, Renessanse, Helgenkult, Materiell kultur, Mirakler
Collet, Dominik Professor dominik.collet@iakh.uio.no
Collett, John Peter Professor +47-22857455 j.p.collett@iakh.uio.no Historie, Universitetshistorie, Moderne historie, Vitenskapshistorie
Dopker, Soren Vitenskapelig assistent sorend@student.ilos.uio.no
Drange, Mads Stipendiat +4799254543 mads.drange@iakh.uio.no
Engh, Sunniva Førsteamanuensis +47-22856269 sunniva.engh@iakh.uio.no Historie
Farstad, Eli Morken Konsulent elimfa@student.iakh.uio.no
Friedman, Robert Marc Professor +47-22854205 91639068 (mob) +4791639068 r.m.friedman@iakh.uio.no Polarhistorie, Historie, kunnskapshistorie, Universitetshistorie, Vitenskapshistorie
Førland , Tor Egil Instituttleder, Professor +47-22854893 +47-93424686 (mob) t.e.forland@iakh.uio.no Historie, Internasjonal historie, Samtidshistorie, Historisk teori og metode
Garipzanov, Ildar Professor +47-22841937 ildar.garipzanov@iakh.uio.no Historie, Middelalder
Gjerde, Kristin Øye Førsteamanuensis k.o.gjerde@iakh.uio.no
Gjerdset, Gabrielle Konsulent gabrielle.gjerdset@studmed.uio.no
Gjersø, Jonas Fossli Postdoktor +47-22854069 +4747751122 j.f.gjerso@iakh.uio.no Internasjonal historie, Slavehandel, Oljehistorie, Historie, Samtidshistorie, Imperiehistorie, Det britiske imperiet, øst-Afrika, Økonomisk historie
Grimnes, Ole Kristian Professor emeritus o.k.grimnes@iakh.uio.no Okkupasjonshistorie, Historie
Haga, Sarah Elsabeth Vitenskapelig assistent saraeha@student.iln.uio.no
Hagemann, Gro Professor emeritus +47-22844491 +47-92869186 gro.hagemann@samfunnsforskning.no Feministisk teori, Historie, Moderne historie, Kjønnshistorie, Samtidshistorie
Halle, Maria Førstelektor maria.halle@iakh.uio.no
Hansen, Ane Bjølgerud Rådgiver +47-22856876 a.b.hansen@iakh.uio.no norgeshistorie, Samtidshistorie
Hemstad, Ruth Solveig Førsteamanuensis +47-22856518 +47-93437312 r.s.hemstad@iakh.uio.no Historie
Holmberg, Susann Stipendiat susann.holmberg@iakh.uio.no Kulturhistorie, Historie, Kunnskapshistorie, Tidlig moderne historie
Jensehaugen, Helge Stipendiat 90654749 helge.jensehaugen@iakh.uio.no Historie
Jenssen, Torstein Bredal Vitenskapelig assistent torstbj@student.iakh.uio.no
Johannessen, Finn Erhard Professor +47-22856853 f.e.johannessen@iakh.uio.no Bedriftshistorie, Økonomisk historie, Historie, Tidlig moderne historie
Kjeldstadli, Knut Professor emeritus +47-22858238 knut.kjeldstadli@iakh.uio.no Historie, Migrasjonshistorie, Moderne historie, Sosial- og kulturhistorie, Teori og metode
Kuldova, Tereza Forsker +47-22859375 tereza.kuldova@iakh.uio.no Håndtverk, Hierarki, Sosial endring, Sosialantropologi, India, Materiell kultur, Estetisk økonomi, Organisert kriminalitet, Subkultur, Kriminologi, Verdi, Motorsykkel subkultur, Design, Mote, Gjenger, Kommodifisering
Kveiland, Thea Vitenskapelig assistent theakha@student.uv.uio.no
Lange, Even +47-22856176 +47-95077051 (mob) even.lange@iakh.uio.no Moderne historie, Samtidshistorie, Skipsfart, Økonomisk historie, Historie
Langeteig, Svein Konsulent sveinlan@student.iakh.uio.no
Larsen, Eirinn Førsteamanuensis +47-22857205 92226993 eirinn.larsen@iakh.uio.no Historie, Moderne Historie, Kjønnshistorie, Politisk historie, Økonomisk historie, Kunnskapshistorie, Følelseshistorie, Historiografi, Teori og metode
Lie, Einar Professor 2285 7562 93284945 (mob) einar.lie@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Økonomisk historie, Økonomisk politikk, Næringslivshistorie, Bank- og pengehistorie
Lund, Ellen Cathrine Seniorrådgiver +47-22856194 +47 911 58 122 e.c.lund@iakh.uio.no organisasjonshistorie, samtidshistorie, bedriftshistorie, kvinnehistorie, norgeshistorie
Mathiesen, Henrik Olav Stipendiat +47-22854987 h.o.mathiesen@iakh.uio.no Historie
Maul, Daniel Førsteamanuensis +47-22857021 daniel.maul@iakh.uio.no Historie
McNicol, John Førstelektor +47-22841944 john.mcnicol@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Vikingtid, Formidling, Historie på film
Moen, David Vitenskapelig assistent davidmoe@student.ifikk.uio.no
Myhre, Jan Eivind +47-22854467 48423304 (mob) 48423304 j.e.myhre@iakh.uio.no Historie, 1800-tallet, 1900-tallet, sosialhistorie, historiografi, vitenskapshistorie, profesjonshistorie, byhistorie, barndomshistorie
Mørk, Hulda Kjeang Stipendiat h.k.mork@iakh.uio.no Historie
Naderer, Max Stipendiat max.naderer@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Skandinavia, Kulturhistorie, Politisk kultur, Norge
Nissen, Ada Elisabeth Postdoktor +47-22857270 a.e.nissen@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Utenrikspolitikk, Fredsmekling
Njølstad, Olav Professor II - Historie +47 22854415 97675260 (mob) 97675260 on(a)nobel.no Historie, Utenrikspolitikk, USA, krig og konflikt, vitenskapshistorie, Samtidshistorie, norgeshistorie, verdenshistorie
Notaker, Hallvard Førsteamanuensis +47-22857675 +47-40452101 (mob) hallvard.notaker@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie
Nysether, Hilde Andrea Stipendiat +47-22857767 91364591 h.a.nysether@iakh.uio.no politisk kultur, middelalder, Island, historie, Norge, Skandinavia
Pharo, Helge Øystein +47-22856874 h.o.pharo@iakh.uio.no Historie, Internasjonal historie, Bistandshistorie, Den kalde krigen, USA og Nord-Amerika
Pouillard, Veronique Professor +47-22857204 veronique.pouillard@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Internasjonal historie, Motehistorie, Kongo, Belgia, Kvinne- og kjønnsteori, Bedriftshistorie, Economic History.
Price, Pamela Gwynne Professor emeritus +47-22856877 97022241 (mob) 97022241 p.g.price@iakh.uio.no Historie, Sør-Asia
Priemel, Kim Christian Professor +47-22857213 k.c.priemel@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Internasjonal historie, Rettshistorie, økonomisk historie, Historisk teori og metode
Rian, Øystein Professor emeritus - historie +47-22854940 +47 916 05 972 (mob) oystein.rian@iakh.uio.no Historie, Dansketiden, Politisk historie, Sosialhistorie, Regionalhistorie
Rodin, Nora Sophie Konsulent n.s.rodin@iakh.uio.no
Rossinow, Douglas Professor +47-22844491 douglas.rossinow@iakh.uio.no Historie
Rud, Nina Maria Rådgiver +47-22856252 n.m.rud@iakh.uio.no Studentrekruttering, Forskningsformidling, Samfunnskontakt, Sosiale medier, Historie, Arkeologi, Konservering
Rønning, Ole-Albert Stipendiat +4741047025 o.a.ronning@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Kulturhistorie, Mentalitetshistorie, Politisk kultur, Rettshistorie, Skandinavia
Rønningen, Magne Olav Studieleder +47-22857366 m.o.ronningen@iakh.uio.no Studieadministrasjon
Sandmo, Erling Sverdrup Professor +47-22858495 e.s.sandmo@iakh.uio.no Historie, Musikkhistorie, Globalhistorie, Orientalisme, Kulturhistorie, Historisk teori og metode, Kartografi
Sandvik, Hilde Professor +47-22855741 hilde.sandvik@iakh.uio.no Sosialhistorie, Historie, Dansketiden, Kjønnshistorie, Kvinnehistorie
Seip, Anne-Lise Professor emeritus +47-22856878 a.l.seip@iakh.uio.no
Sigurdsson, Jon Vidar Professor +47-22841955 97149914 (mob) +47 97149914 j.v.sigurdsson@iakh.uio.no Politisk kultur, Norge, Kirkehistorie, Middelalder, Kristendom, Historie, Vikinger, Island, Skandinavia, Religion og politikk, Vikingtid, Norrøn religion, Sosialhistorie, Kulturhistorie
Simon-Ekeland, Alexandre Stipendiat alexandre.simon-ekeland@iakh.uio.no Polarhistorie, Mediehistorie, Digital humaniora, Kunnskapshistorie, Norsk historie, Fransk historie, miljøhistorie
Simonsen, Kjetil Braut Førstelektor +47-22842122 kjetilbs@student.ikos.uio.no
Sogner, Sølvi Professor emeritus +47-22856769 solvi.sogner@iakh.uio.no
Solvang, Silje Gill Andby Vitenskapelig assistent siljeaso@student.ikos.uio.no
Spring, Ulrike Førsteamanuensis +47-22844085 ulrike.spring@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Europeisk historie, Polarhistorie, Sentral-Europa, Reiselivshistorie, Museer og museologi
Steckel, Sita Førsteamanuensis II - Historie s.a.steckel@iakh.uio.no Historie, Middelalder
Storsveen, Odd Arvid Professor +47-22858183 97733392 (mob) +47-97733392 o.a.storsveen@iakh.uio.no Teori og metode, Nasjonalisme, Historie, Kulturhistorie, Politisk historie, 1800-tallet
Sæther, Steinar Andreas Professor +47-22858246 91521986 s.a.sather@iakh.uio.no Latin-Amerika, Karibia, historie, migrasjon, Sosialhistorie
Sørensen, Øystein Professor +47-22856915 48152920 (mob) +47-481 52 920 oystein.sorensen@iakh.uio.no Europeisk historie, Nazisme og fascisme, Moderne historie, Historie, Totalitarisme
Taylor, Louisa Postdoktor +47-22857875 louisa.taylor@iakh.uio.no Middelalder, Historie, Middelalderstudier
Thomassen, Eivind Stipendiat +47-22856077 97717424 eivind.thomassen@iakh.uio.no økonomisk historie, lønnsdannelse, olje og gass, pengepolitikk, penger, lønnsoppgjør, olje- og gasspolitikk, Historie, trepartssamarbeid
Thommesen, Henrik Izzet Vitenskapelig assistent henrikit@student.ifikk.uio.no
Tvedt, Terje +47-22858302 terje.tvedt@iakh.uio.no
Vik, Hanne Hagtvedt Førsteamanuensis +47-22841953 h.h.vik@iakh.uio.no Historie, USA, Internasjonale organisasjoner, Samtidshistorie, Moderne historie, Internasjonal historie, Menneskerettigheter, Bistandshistorie
Vogt, Carl Emil Førstelektor +47-22842116 c.e.vogt@hlsenteret.no
Vorkinn, Amanda Konsulent amandavo@student.iakh.uio.no
Waage, Hilde Henriksen Professor +47-22857238 h.h.waage@iakh.uio.no Midtøsten, Samtidshistorie, Internasjonal historie, Moderne historie, Historie
Wolff, Elisabetta Cassina Førsteamanuensis +47-22858251 +47-48188068 (mob) e.c.wolff@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Moderne europeisk historie, Italia, fascisme, Idéhistorie, Renessanse
Zanon, Johanna Stipendiat +47-22859312 johanna.zanon@iakh.uio.no
da Silva, Silje Domben Vitenskapelig assistent siljemd@student.iakh.uio.no
Ødegård, Knut Førsteamanuensis 22858349 knut.odegard@iakh.uio.no Historie, Antikken, Gresk og romersk historie, Materiell kultur