Personer med emneord «historie» - Side 2

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Einar Lie Lie, Einar Professor 2285 7562 einar.lie@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Økonomisk historie, Økonomisk politikk, Næringslivshistorie, Bank- og pengehistorie
Bilde av Andreas Bagås Lien Lien, Andreas Bagås Universitetslektor 95877711 a.b.lien@iakh.uio.no Historie, Historieundervisning, Historiedidaktikk, Historieforståelse og minnepolitikk
Bilde av Mala Loth Loth, Mala mala.loth@iakh.uio.no Historie, history
Bilde av Henrik Olav Mathiesen Mathiesen, Henrik Olav Stipendiat +47 22854987 +47 47042336 h.o.mathiesen@iakh.uio.no Historie
Bilde av Daniel Roger Maul Maul, Daniel Roger Professor +47 96823320 4796823320 d.r.maul@iakh.uio.no Historie
Bilde av John McNicol McNicol, John Førstelektor john.mcnicol@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Vikingtid, Formidling, Historie på film
Bilde av Daniele Miano Miano, Daniele Førsteamanuensis +47 22841944 daniele.miano@iakh.uio.no Historie, History, Ancient History, Historiography, History of Religions, History of Concepts
Bilde av Jan Eivind Myhre Myhre, Jan Eivind 48423304 j.e.myhre@iakh.uio.no Historie, 1800-tallet, 1900-tallet, sosialhistorie, historiografi, vitenskapshistorie, profesjonshistorie, byhistorie, barndomshistorie
Bilde av Hulda Kjeang Mørk Mørk, Hulda Kjeang Stipendiat h.k.mork@iakh.uio.no Historie
Bilde av Max Naderer Naderer, Max maxn@iakh.uio.no Historie, Middelalder
Bilde av Klaus Nathaus Nathaus, Klaus Professor +47 228 56874 (office) klaus.nathaus@iakh.uio.no Historie
Bilde av Hanna Marie Nicholas Nicholas, Hanna Marie Førstekonsulent h.m.nicholas@iakh.uio.no Forskningsadministrasjon, Historie, ERC, Nettpublisering, Internkommunikasjon
Bilde av Ada Elisabeth Nissen Nissen, Ada Elisabeth Postdoktor +47 22857270 +47 48123428 a.e.nissen@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Utenrikspolitikk, Fredsmekling
Bilde av Olav Njølstad Njølstad, Olav Professor II - Historie +47 22854415 97675260 97675260 on(a)nobel.no Historie, Samtidshistorie, Utenrikspolitikk, USA, norgeshistorie, krig og konflikt, verdenshistorie, vitenskapshistorie
Bilde av Hans Jacob Orning Orning, Hans Jacob Professor +47 22841930 h.j.orning@iakh.uio.no Historie, Middelalder
Bilde av Helge Øystein Pharo Pharo, Helge Øystein +47 22856874 h.o.pharo@iakh.uio.no Historie, Internasjonal historie, Bistandshistorie, Den kalde krigen, USA og Nord-Amerika
Bilde av Veronique Isabelle Claire Pouillard Pouillard, Veronique Isabelle Claire Professor +47 22857204 v.i.c.pouillard@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Internasjonal historie, Motehistorie, Kongo, Belgia, Kvinne- og kjønnsteori, Bedriftshistorie, Economic History.
Bilde av Pamela Gwynne Price Price, Pamela Gwynne Professor emeritus 97022241 p.g.price@iakh.uio.no Historie, Sør-Asia
Bilde av Kim Christian Priemel Priemel, Kim Christian Professor +47 22857213 k.c.priemel@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Internasjonal historie, Rettshistorie, økonomisk historie, Historisk teori og metode
Bilde av Øystein  Rian Rian, Øystein Professor emeritus - historie +47 916 05 972 oystein.rian@iakh.uio.no Historie, Dansketiden, Politisk historie, Sosialhistorie, Regionalhistorie
Bilde av Nina Maria Rud Rud, Nina Maria Seniorrådgjevar +47-22856252 n.m.rud@iakh.uio.no Studentrekruttering, Forskningsformidling, Samfunnskontakt, Sosiale medier, Historie, Arkeologi, Konservering
Bilde av Hilde Sandvik Sandvik, Hilde Professor +47 22855741 hilde.sandvik@iakh.uio.no Historie, Kvinnehistorie, Kjønnshistorie, Dansketiden, Sosialhistorie
Bilde av Anne Lise  Seip Seip, Anne Lise Professor emeritus a.l.seip@iakh.uio.no Historie
Bilde av Jon Vidar Sigurdsson Sigurdsson, Jon Vidar Instituttleder +47 22841955 j.v.sigurdsson@hf.uio.no Island, Norge, Skandinavia, Historie, Middelalder, Vikingtid, Kristendom, Norrøn religion, Kirkehistorie, Kulturhistorie, Vikinger, Sosialhistorie, Religion og politikk, Helgenkult, Politisk kultur, Politisk kommunikasjon, Ideologi
Bilde av Ulrike Spring Spring, Ulrike Førsteamanuensis +47 22844085 ulrike.spring@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Europeisk historie, Polarhistorie, Reiselivshistorie, Turismehistorie, Museer og museologi