Personer med emneord «Historie»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Jon Carlstedt Tønnessen Tønnessen, Jon Carlstedt Rådgiver +47 980 63 637 joncto@uio.no Digital humaniora, Digital kultur, Digitalisering, Metode, Historie, Teknologihistorie, Kunnskapshistorie, Mixed-Method Approach
Biesenbaum, Daniel Ergo Universitetslektor d.e.biesenbaum@iakh.uio.no Historie, Historieundervisning, Historiedidaktikk
Bilde av Eirinn  Larsen Larsen, Eirinn Professor 22857205 92226993 92226993 eirinn.larsen@iakh.uio.no Historie, Moderne Historie, Kunnskapshistorie, Likestilling, Emosjonshistorie, Kjønn, Økonomisk historie, Historiografi og teori
Bilde av Mala Loth Loth, Mala mala.loth@iakh.uio.no Historie, history
Bilde av Einar Lie Lie, Einar Professor 2285 7562 einar.lie@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Økonomisk historie, Økonomisk politikk, Næringslivshistorie, Bank- og pengehistorie
Bilde av Jan Eivind Myhre Myhre, Jan Eivind Professor emeritus 48423304 48423304 j.e.myhre@iakh.uio.no Historie, 1800-tallet, 1900-tallet, sosialhistorie, historiografi, vitenskapshistorie, profesjonshistorie, byhistorie, barndomshistorie
Bilde av Jorunn Bjørgum Bjørgum, Jorunn Professor emeritus jorunn.bjorgum@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Politisk historie, Arbeiderbevegelsens historie
Bilde av Kåre A. Andersen Andersen, Kåre A. Amanuensis emeritus k.a.andersen@iakh.uio.no IKT og historie, Historie, Byhistorie
Bilde av Øystein  Rian Rian, Øystein Professor emeritus - historie +47 916 05 972 oystein.rian@iakh.uio.no Historie, Dansketiden, Politisk historie, Sosialhistorie, Regionalhistorie
Bilde av Ole Jørgen Benedictow Benedictow, Ole Jørgen Professor emeritus o.j.benedictow@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Pest og svartedauden
Bilde av Knut Ødegård Ødegård, Knut Førsteamanuensis 22858349 knut.odegard@iakh.uio.no Historie, Antikken, Gresk og romersk historie, Materiell kultur
Bilde av Olav Njølstad Njølstad, Olav Professor II - Historie +47 22854415 97675260 97675260 on(a)nobel.no Historie, Samtidshistorie, Utenrikspolitikk, USA, norgeshistorie, krig og konflikt, verdenshistorie, vitenskapshistorie
Bilde av Åsmund Egge Egge, Åsmund Professor emeritus +47-92436216 asmund.egge@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Moderne russisk historie, Kommunismens historie
Bilde av Anne Lise  Seip Seip, Anne Lise Professor emeritus a.l.seip@iakh.uio.no Historie
Bilde av Gro Hagemann Hagemann, Gro Professor emeritus +47-92869186 gro.hagemann@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Moderne historie, Kjønnshistorie, Feministisk teori
Bilde av Helge Pharo Pharo, Helge Professor emeritus +47 22856874 h.o.pharo@iakh.uio.no Historie, Internasjonal historie, Bistandshistorie, Den kalde krigen, USA og Nord-Amerika
Bilde av John McNicol McNicol, John Førstelektor john.mcnicol@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Vikingtid, Formidling, Historie på film
Bilde av Sunniva Engh Engh, Sunniva Førsteamanuensis +47 22856269 sunniva.engh@iakh.uio.no Historie
Bilde av Ruth Solveig Hemstad Hemstad, Ruth Solveig Førsteamanuensis +47 22856518 +47-93437312 r.s.hemstad@iakh.uio.no Historie
Bilde av Veronique Isabelle Claire Pouillard Pouillard, Veronique Isabelle Claire Professor +47 22857204 v.i.c.pouillard@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Internasjonal historie, Motehistorie, Kongo, Belgia, Kvinne- og kjønnsteori, Bedriftshistorie, Economic History.
Bilde av Ada Elisabeth Nissen Nissen, Ada Elisabeth Postdoktor +47 22857270 +47 48123428 a.e.nissen@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Utenrikspolitikk, Fredsmekling
Bilde av Toufoul Abou-Hodeib Abou-Hodeib, Toufoul Førsteamanuensis +47 22857088 toufoul.abou-hodeib@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Samtidshistorie, Midtøsten, Sosial- og kulturhistorie, Materiell kultur
Bilde av Henrik Olav Mathiesen Mathiesen, Henrik Olav Forskningskonsulent h.o.mathiesen@iakh.uio.no Historie
Bilde av Hulda Kjeang Mørk Mørk, Hulda Kjeang Førstelektor h.k.mork@iakh.uio.no Historie
Bilde av Ulrike Spring Spring, Ulrike Professor +47 22844085 ulrike.spring@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Europeisk historie, Polarhistorie, Reiselivshistorie, Turismehistorie, Museer og museologi