Personer med emneord «Historie»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Einar Lie Lie, Einar Professor 2285 7562 einar.lie@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Økonomisk historie, Økonomisk politikk, Næringslivshistorie, Bank- og pengehistorie
Bilde av Knut Ødegård Ødegård, Knut Førsteamanuensis 22858349 knut.odegard@iakh.uio.no Historie, Antikken, Gresk og romersk historie, Materiell kultur
Bilde av John McNicol McNicol, John Førstelektor john.mcnicol@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Vikingtid, Formidling, Historie på film
Bilde av Olav Njølstad Njølstad, Olav Professor II - Historie +47 22854415 97675260 97675260 on(a)nobel.no Historie, Samtidshistorie, Utenrikspolitikk, USA, norgeshistorie, krig og konflikt, verdenshistorie, vitenskapshistorie
Bilde av Eirinn  Larsen Larsen, Eirinn Professor 22857205 92226993 92226993 eirinn.larsen@iakh.uio.no Historie, Moderne Historie, Kunnskapshistorie, Likestilling, Emosjonshistorie, Kjønn, Økonomisk historie, Historiografi og teori
Bilde av Åsmund Egge Egge, Åsmund Professor emeritus +47-92436216 asmund.egge@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Moderne russisk historie, Kommunismens historie
Bilde av Anne Lise  Seip Seip, Anne Lise Professor emeritus a.l.seip@iakh.uio.no Historie
Bilde av Gro Hagemann Hagemann, Gro Professor emeritus +47-92869186 gro.hagemann@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Moderne historie, Kjønnshistorie, Feministisk teori
Bilde av Jorunn Bjørgum Bjørgum, Jorunn Professor emeritus jorunn.bjorgum@iakh.uio.no Historie, Arbeiderbevegelsens historie, Moderne historie, Politisk historie
Bilde av Kåre A. Andersen Andersen, Kåre A. Amanuensis emeritus k.a.andersen@iakh.uio.no IKT og historie, Historie, Byhistorie
Bilde av Nina Maria Rud Rud, Nina Maria Rådgjevar +47-22856252 n.m.rud@iakh.uio.no Studentrekruttering, Forskningsformidling, Samfunnskontakt, Sosiale medier, Historie, Arkeologi, Konservering
Bilde av Øystein  Rian Rian, Øystein Professor emeritus - historie +47 916 05 972 oystein.rian@iakh.uio.no Historie, Dansketiden, Politisk historie, Sosialhistorie, Regionalhistorie
Bilde av Ole Jørgen Benedictow Benedictow, Ole Jørgen Professor emeritus o.j.benedictow@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Pest og svartedauden
Bilde av Nora Birkeland Birkeland, Nora Seniorkonsulent +47 22854605 nora.birkeland@iakh.uio.no Studieadministrasjon, Studieveiledning, Studier, Historie, Bachelor, Undervisningsplanlegging, Emneevaluering, emnevalg, Emner
Holm, Marlene Førstekonsulent +47 22858645 marlene.holm@iakh.uio.no Studieadministrasjon, Undervisningsplanlegging, Historie, Bachelor, Pensum og undervisningsplaner, Eksamensplanlegging
Bogen, Marthe Seniorkonsulent marthe.bogen@iakh.uio.no Studieadministrasjon, Historie, Bachelor
Bilde av Yngvild Storli Storli, Yngvild Førstekonsulent +47 22857732 yngvild.storli@iakh.uio.no Studieadministrasjon, Eksamen, Historie, Inspera
Bilde av Finn Erhard Johannessen Johannessen, Finn Erhard Professor +47 22856853 f.e.johannessen@iakh.uio.no Historie, Tidlig moderne historie, Økonomisk historie, Bedriftshistorie
Bilde av Hanne Hagtvedt Vik Vik, Hanne Hagtvedt Professor +47 22841953 h.h.vik@iakh.uio.no Historie, USA, Internasjonale organisasjoner, Samtidshistorie, Moderne historie, Internasjonal historie, Menneskerettigheter, Bistandshistorie
Bilde av Hilde Henriksen Waage Waage, Hilde Henriksen Professor +47 22857238 h.h.waage@iakh.uio.no Midtøsten, Samtidshistorie, Internasjonal historie, Moderne historie, Historie
Bilde av Hilde Sandvik Sandvik, Hilde Professor +47 22855741 hilde.sandvik@iakh.uio.no Historie, Kvinnehistorie, Kjønnshistorie, Dansketiden, Sosialhistorie
Bilde av Jon Vidar Sigurdsson Sigurdsson, Jon Vidar Instituttleder +47 22841955 +4797149914 j.v.sigurdsson@hf.uio.no Island, Norge, Skandinavia, Historie, Middelalder, Vikingtid, Kristendom, Norrøn religion, Kirkehistorie, Kulturhistorie, Vikinger, Sosialhistorie, Religion og politikk, Helgenkult, Politisk kultur, Politisk kommunikasjon, Ideologi
Bilde av Odd Arvid Storsveen Storsveen, Odd Arvid Professor +47 22858183 +4797733392 +47-97733392 o.a.storsveen@iakh.uio.no Teori og metode, Nasjonalisme, Historie, Kulturhistorie, Politisk historie, 1800-tallet
Bilde av Øystein Sørensen Sørensen, Øystein Professor +47 22856915 +4748152920 +47-481 52 920 oystein.sorensen@iakh.uio.no Europeisk historie, Nazisme og fascisme, Moderne historie, Historie, Totalitarisme
Bilde av Sunniva Engh Engh, Sunniva Førsteamanuensis +47 22856269 sunniva.engh@iakh.uio.no Historie