Personer med emneord «Historie»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Daniel Ergo Biesenbaum Biesenbaum, Daniel Ergo Universitetslektor d.e.biesenbaum@iakh.uio.no Historie, Historieundervisning, Historiedidaktikk
Bilde av Jon Carlstedt Tønnessen Tønnessen, Jon Carlstedt Rådgiver +47 980 63 637 joncto@uio.no Digital humaniora, Digital kultur, Digitalisering, Metode, Historie, Teknologihistorie, Kunnskapshistorie, Mixed-Method Approach
Bilde av Veronique Isabelle Claire Pouillard Pouillard, Veronique Isabelle Claire Professor +47 22857204 v.i.c.pouillard@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Internasjonal historie, Motehistorie, Kongo, Belgia, Kvinne- og kjønnsteori, Bedriftshistorie, Economic History.
Bilde av Ildar Garipzanov Garipzanov, Ildar Professor +47 22841937 ildar.garipzanov@iakh.uio.no Historie, Middelalder
Bilde av Toufoul Abou-Hodeib Abou-Hodeib, Toufoul Førsteamanuensis +47 22857088 toufoul.abou-hodeib@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Samtidshistorie, Midtøsten, Sosial- og kulturhistorie, Materiell kultur
Bilde av Klaus Nathaus Nathaus, Klaus Professor +47 228 56874 (office) klaus.nathaus@iakh.uio.no Historie
Bilde av Hulda Kjeang Mørk Mørk, Hulda Kjeang Førstelektor +47 22854987 h.k.mork@iakh.uio.no Historie
Bilde av Patrick Peter Bernhard Bernhard, Patrick Peter Professor +47 22856176 p.p.bernhard@iakh.uio.no Historie, Moderne europeisk historie, Samtidshistorie, Den kalde krigens kultur, Internasjonal fascisme, Transnasjonal historie
Bilde av Ulrike Spring Spring, Ulrike Professor +47 22844085 ulrike.spring@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Europeisk historie, Polarhistorie, Reiselivshistorie, Turismehistorie, Museer og museologi
Bilde av Andreas Bagås Lien Lien, Andreas Bagås Universitetslektor 95877711 a.b.lien@iakh.uio.no Historie, Historieundervisning, Historiedidaktikk, Historieforståelse og minnepolitikk
Bilde av Dominik Collet Collet, Dominik Professor +47 22858238 dominik.collet@iakh.uio.no Historie, Klimahistorie, Miljøhumaniora, Tidlig moderne historie, Museumstudier
Bilde av Daniele Miano Miano, Daniele Førsteamanuensis +47 22841944 daniele.miano@iakh.uio.no Historie, History, Ancient History, Historiography, History of Religions, History of Concepts
Bilde av Yngvild Storli Storli, Yngvild Førstekonsulent +47 22857732 yngvild.storli@iakh.uio.no Studieadministrasjon, Historie, master, Masteropptak, Studieveiledning
Holm, Marlene Førstekonsulent +47 22858645 marlene.holm@iakh.uio.no Studieadministrasjon, Undervisningsplanlegging, Historie, Bachelor, Pensum og undervisningsplaner, Eksamensplanlegging
Bilde av Marthe Bogen Bogen, Marthe Rådgiver +47 22845889 marthe.bogen@iakh.uio.no Studieadministrasjon, Historie, Bachelor
Bilde av Hanna Marie Nicholas Nicholas, Hanna Marie Førstekonsulent h.m.nicholas@iakh.uio.no Forskningsadministrasjon, Historie, ERC, Nettpublisering, Internkommunikasjon, Arrangementer
Bilde av Ruth Solveig Hemstad Hemstad, Ruth Solveig Førsteamanuensis +47-93437312 r.s.hemstad@iakh.uio.no Historie
Bilde av Olav Njølstad Njølstad, Olav Professor II - Historie +47 22854415 97675260 97675260 on(a)nobel.no Historie, Samtidshistorie, Utenrikspolitikk, USA, norgeshistorie, krig og konflikt, verdenshistorie, vitenskapshistorie
Bilde av Åsmund Egge Egge, Åsmund Professor emeritus +47-92436216 asmund.egge@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Moderne russisk historie, Kommunismens historie
Bilde av Anne Lise  Seip Seip, Anne Lise Professor emeritus a.l.seip@iakh.uio.no Historie
Bilde av Gro Hagemann Hagemann, Gro Professor emeritus +47-92869186 gro.hagemann@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Moderne historie, Kjønnshistorie, Feministisk teori
Bilde av Finn Fuglestad Fuglestad, Finn finn.fuglestad@iakh.uio.no Historie
Bilde av Helge Pharo Pharo, Helge Professor emeritus +47 22856874 h.o.pharo@iakh.uio.no Historie, Internasjonal historie, Bistandshistorie, Den kalde krigen, USA og Nord-Amerika
Bilde av Einar Lie Lie, Einar Professor 2285 7562 einar.lie@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Økonomisk historie, Økonomisk politikk, Næringslivshistorie, Bank- og pengehistorie
Bilde av Finn Erhard Johannessen Johannessen, Finn Erhard Professor +47 22856853 f.e.johannessen@iakh.uio.no Historie, Tidlig moderne historie, Økonomisk historie, Bedriftshistorie