Personer med emneord «historie»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Toufoul Abou-Hodeib Abou-Hodeib, Toufoul Førsteamanuensis +47 22857088 toufoul.abou-hodeib@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Samtidshistorie, Midtøsten, Sosial- og kulturhistorie, Materiell kultur
Bilde av Kåre A. Andersen Andersen, Kåre A. Amanuensis emeritus k.a.andersen@iakh.uio.no IKT og historie, Historie, Byhistorie
Bilde av Ole Jørgen Benedictow Benedictow, Ole Jørgen Professor emeritus o.j.benedictow@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Pest og svartedauden
Bilde av Patrick Peter Bernhard Bernhard, Patrick Peter Professor +47 22856176 p.p.bernhard@iakh.uio.no Historie, Moderne europeisk historie, Samtidshistorie, Den kalde krigens kultur, Internasjonal fascisme, Transnasjonal historie
Bilde av Jorunn Bjørgum Bjørgum, Jorunn Professor emeritus jorunn.bjorgum@iakh.uio.no Historie, Arbeiderbevegelsens historie, Moderne historie, Politisk historie
Bilde av Ragnhild M. Boe Boe, Ragnhild M. +4798032920 r.m.boe@iakh.uio.no Historie, Kunsthistorie, Middelalder, Renessanse, Helgenkult, Materiell kultur, Mirakler
Bilde av Melina Antonia Buns Buns, Melina Antonia Stipendiat m.a.buns@iakh.uio.no Historie, miljøhistorie, Internasjonal historie
Bilde av Dominik Collet Collet, Dominik Professor +47 22858238 dominik.collet@iakh.uio.no Historie, Klimahistorie, Miljøhumaniora, Tidlig moderne historie, Museumstudier
Dubé-Senécal, Vincent Postdoktor +47 22858828 +47 413 21 869 vincent.dube-senecal@iakh.uio.no Historie, Internasjonal historie, Motehistorie, Frankrike
Bilde av Åsmund Egge Egge, Åsmund Professor emeritus +47-92436216 asmund.egge@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Moderne russisk historie, Kommunismens historie
Bilde av Sunniva Engh Engh, Sunniva Førsteamanuensis +47 22856269 sunniva.engh@iakh.uio.no Historie
Bilde av Ingeborg Marie Amadou Fossestøl Fossestøl, Ingeborg Marie Amadou Stipendiat 47968141 i.m.a.fossestol@iakh.uio.no Historie, Kulturhistorie, Offentlighet, Oversettelse, Intellectual history
Bilde av Ildar Garipzanov Garipzanov, Ildar Professor +47 22841937 ildar.garipzanov@iakh.uio.no Historie, Middelalder
Bilde av Jonas Fossli Gjersø Gjersø, Jonas Fossli +4747751122 j.f.gjerso@iakh.uio.no Internasjonal historie, Slavehandel, Oljehistorie, Historie, Samtidshistorie, Imperiehistorie, Det britiske imperiet, øst-Afrika, Økonomisk historie
Bilde av Ole Kristian Grimnes Grimnes, Ole Kristian Professor emeritus o.k.grimnes@iakh.uio.no Okkupasjonshistorie, Historie
Bilde av Gro Hagemann Hagemann, Gro Professor emeritus +47-92869186 gro.hagemann@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Moderne historie, Kjønnshistorie, Feministisk teori
Bilde av Ruth Hemstad Hemstad, Ruth Førsteamanuensis +47 22856518 +47-93437312 ruth.hemstad@iakh.uio.no Historie
Bilde av Finn Erhard Johannessen Johannessen, Finn Erhard Professor +47 22856853 f.e.johannessen@iakh.uio.no Historie, Tidlig moderne historie, Økonomisk historie, Bedriftshistorie
Bilde av Eirinn  Larsen Larsen, Eirinn Professor 22857205 92226993 92226993 eirinn.larsen@iakh.uio.no Historie, Moderne Historie, Kunnskapshistorie, Likestilling, Emosjonshistorie, Kjønn, Økonomisk historie, Historiografi og teori
Bilde av Einar Lie Lie, Einar Professor 2285 7562 einar.lie@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Økonomisk historie, Økonomisk politikk, Næringslivshistorie, Bank- og pengehistorie
Bilde av Mala Katharina Loth Loth, Mala Katharina Stipendiat +47 90650863 m.k.loth@iakh.uio.no Historie, history
Bilde av Henrik Olav Mathiesen Mathiesen, Henrik Olav Stipendiat +47 22854987 h.o.mathiesen@iakh.uio.no Historie
Bilde av Daniel Roger Maul Maul, Daniel Roger Professor +47 22857021 +47 96823320 4796823320 d.r.maul@iakh.uio.no Historie
Bilde av John McNicol McNicol, John Førstelektor john.mcnicol@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Vikingtid, Formidling, Historie på film
Bilde av Daniele Miano Miano, Daniele Førsteamanuensis +47 22841944 daniele.miano@iakh.uio.no Historie, History, Ancient History, Historiography, History of Religions, History of Concepts