Emeriti

Personer 1 - 16 av 16
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Kåre A. Andersen Andersen, Kåre A. Amanuensis emeritus k.a.andersen@iakh.uio.no IKT og historie, Historie, Byhistorie
Bilde av Ole Jørgen Benedictow Benedictow, Ole Jørgen Professor emeritus o.j.benedictow@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Pest og svartedauden
Bilde av Jorunn Bjørgum Bjørgum, Jorunn Professor emeritus jorunn.bjorgum@iakh.uio.no Historie, Arbeiderbevegelsens historie, Moderne historie, Politisk historie
Bilde av Kristine Bruland Bruland, Kristine Professor emeritus +47-22857942 +47-91713939 kristine.bruland@iakh.uio.no Økonomisk historie, Industrihistorie, Historie
Bilde av Åsmund Egge Egge, Åsmund Professor emeritus +47-92436216 asmund.egge@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Moderne russisk historie, Kommunismens historie
Bilde av Finn Fuglestad Fuglestad, Finn Professor emeritus +47-22844827 +47-93615113 finn.fuglestad@iakh.uio.no Historie
Bilde av Ole Kristian Grimnes Grimnes, Ole Kristian Professor emeritus o.k.grimnes@iakh.uio.no Okkupasjonshistorie, Historie
Bilde av Gro Hagemann Hagemann, Gro Professor emeritus +47-22844491 +47-92869186 gro.hagemann@samfunnsforskning.no Feministisk teori, Historie, Moderne historie, Kjønnshistorie, Samtidshistorie
Bilde av Knut Kjeldstadli Kjeldstadli, Knut Professor emeritus knut.kjeldstadli@iakh.uio.no Historie, Teori og metode, Moderne historie, Sosial- og kulturhistorie, Migrasjonshistorie
Bilde av Even Lange Lange, Even Professor emeritus +47-22856176 +47-95077051 even.lange@iakh.uio.no Moderne historie, Samtidshistorie, Skipsfart, Økonomisk historie, Historie
Bilde av Jan Eivind Myhre Myhre, Jan Eivind Professor emeritus +47-22854467 +4748423304 48423304 j.e.myhre@iakh.uio.no Historie, 1800-tallet, 1900-tallet, sosialhistorie, historiografi, vitenskapshistorie, profesjonshistorie, byhistorie, barndomshistorie
Bilde av Helge Pharo Pharo, Helge Professor emeritus +47-22856874 helge.pharo@iakh.uio.no Historie, Internasjonal historie, Bistandshistorie, Den kalde krigen, USA og Nord-Amerika
Bilde av Pamela Gwynne Price Price, Pamela Gwynne Professor emeritus +47-22856877 97022241 97022241 p.g.price@iakh.uio.no Historie, Sør-Asia
Bilde av Øystein  Rian Rian, Øystein Professor emeritus - historie +47 916 05 972 oystein.rian@iakh.uio.no Historie, Dansketiden, Politisk historie, Sosialhistorie, Regionalhistorie
Bilde av Anne Lise  Seip Seip, Anne Lise Professor emeritus a.l.seip@iakh.uio.no Historie
Bilde av Jarle Simensen Simensen, Jarle Professor emeritus +47 22137102 +47 99426350 +47 994 26 350 jarle.simensen@iakh.uio.no Global historie. Afrikansk historie. Utviklingshjelp og bistand. Misjon i Afrika. Indirect rule. Colonial rule. Historisk teori og metode.