Emeriti

Personer 1 - 17 av 17
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Kåre A Andersen Andersen, Kåre A +47-22844085 k.a.andersen@iakh.uio.no Byhistorie, Historie, IKT og historie
Bilde av Ole Jørgen Benedictow Benedictow, Ole Jørgen Professor emeritus o.j.benedictow@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Pest og svartedauden
Bilde av Edgeir Benum Benum, Edgeir Professor emeritus e.r.benum@iakh.uio.no Historie, Vitenskapshistorie, Politisk historie, Moderne historie, Universitetshistorie
Bilde av Jorunn Bjørgum Bjørgum, Jorunn Professor emeritus jorunn.bjorgum@iakh.uio.no Historie, Arbeiderbevegelsens historie, Moderne historie, Politisk historie
Bilde av Åsmund Egge Egge, Åsmund Professor emeritus +47-92436216 asmund.egge@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Moderne russisk historie, Kommunismens historie
Bilde av Finn Fuglestad Fuglestad, Finn Professor emeritus +47-22844827 +47-93615113 finn.fuglestad@iakh.uio.no Historie
Bilde av Ole Kristian Grimnes Grimnes, Ole Kristian Professor emeritus o.k.grimnes@iakh.uio.no Okkupasjonshistorie, Historie
Bilde av Gro Hagemann Hagemann, Gro Professor emeritus +47-22844491 +47-92869186 gro.hagemann@samfunnsforskning.no Feministisk teori, Historie, Moderne historie, Kjønnshistorie, Samtidshistorie
Bilde av Even Lange Lange, Even +47-22856176 +47-95077051 even.lange@iakh.uio.no Moderne historie, Samtidshistorie, Skipsfart, Økonomisk historie, Historie
Bilde av Einhart  Lorenz Lorenz, Einhart Professor emeritus 22857206 einhart.lorenz@iakh.uio.no Moderne historie, Historie, Europeisk historie, Jødenes historie, Høyrepopulisme
Bilde av Jan Eivind Myhre Myhre, Jan Eivind +47-22854467 48423304 48423304 j.e.myhre@iakh.uio.no Historie, 1800-tallet, 1900-tallet, sosialhistorie, historiografi, vitenskapshistorie, profesjonshistorie, byhistorie, barndomshistorie
Bilde av Helge Øystein Pharo Pharo, Helge Øystein +47-22856874 h.o.pharo@iakh.uio.no Historie, Internasjonal historie, Bistandshistorie, Den kalde krigen, USA og Nord-Amerika
Bilde av Pamela Gwynne Price Price, Pamela Gwynne Professor emeritus +47-22856877 97022241 97022241 p.g.price@iakh.uio.no Historie, Sør-Asia
Bilde av Øystein  Rian Rian, Øystein Professor emeritus - historie +47 916 05 972 oystein.rian@iakh.uio.no Historie, Dansketiden, Politisk historie, Sosialhistorie, Regionalhistorie
Bilde av Anne Lise  Seip Seip, Anne Lise Professor emeritus a.l.seip@iakh.uio.no Historie
Bilde av Jarle Simensen Simensen, Jarle Professor emeritus +47 22137102 +47 99426350 jarle.simensen@iakh.uio.no global historie, Historie, Bistandshistorie, Misjonshistorie, Afrikas historie, Historisk teori og metode
Bilde av Kåre Tønnesson Tønnesson, Kåre Professor Emeritus kare.tonnesson@iakh.uio.no Historie