Emeriti

Personer 1 - 19 av 19
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Kåre A. Andersen Andersen, Kåre A. Amanuensis emeritus k.a.andersen@iakh.uio.no IKT og historie, Historie, Byhistorie
Bilde av Ole Jørgen Benedictow Benedictow, Ole Jørgen Professor emeritus o.j.benedictow@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Pest og svartedauden
Bilde av Jorunn Bjørgum Bjørgum, Jorunn Professor emeritus jorunn.bjorgum@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Politisk historie, Arbeiderbevegelsens historie
Bilde av Kristine Bruland Bruland, Kristine +4799100250 kristine.bruland@iakh.uio.no Historie, Økonomisk historie, Industrihistorie, Sosialhistorie, Teknologihistorie.
Collett, John Peter Professor emeritus j.p.collett@iakh.uio.no
Bilde av Åsmund Egge Egge, Åsmund Professor emeritus +47-92436216 asmund.egge@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Moderne russisk historie, Kommunismens historie
Bilde av Robert Marc Friedman Friedman, Robert Marc +4791639068 r.m.friedman@hf.uio.no Historie, Vitenskapshistorie, kunnskapshistorie, Universitetshistorie, Polarhistorie
Bilde av Finn Fuglestad Fuglestad, Finn finn.fuglestad@iakh.uio.no Historie
Bilde av Ole Kristian Grimnes Grimnes, Ole Kristian o.k.grimnes@iakh.uio.no Okkupasjonshistorie, Historie
Bilde av Gro Hagemann Hagemann, Gro Professor emeritus +47-92869186 gro.hagemann@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Moderne historie, Kjønnshistorie, Feministisk teori
Bilde av Knut Kjeldstadli Kjeldstadli, Knut knut.kjeldstadli@iakh.uio.no Historie, Teori og metode, Moderne historie, Sosial- og kulturhistorie, Migrasjonshistorie
Bilde av Even Lange Lange, Even even.lange@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Moderne historie, Økonomisk historie, Skipsfart
Lorenz, Einhart einhart.lorenz@iakh.uio.no
Bilde av Jan Eivind Myhre Myhre, Jan Eivind Professor emeritus 48423304 48423304 j.e.myhre@iakh.uio.no Historie, 1800-tallet, 1900-tallet, sosialhistorie, historiografi, vitenskapshistorie, profesjonshistorie, byhistorie, barndomshistorie
Bilde av Helge Øystein Pharo Pharo, Helge Øystein Førstelektor +47 22856874 h.o.pharo@iakh.uio.no Historie, Internasjonal historie, Bistandshistorie, Den kalde krigen, USA og Nord-Amerika
Bilde av Pamela Gwynne Price Price, Pamela Gwynne 97022241 p.g.price@iakh.uio.no Historie, Sør-Asia
Bilde av Øystein  Rian Rian, Øystein Professor emeritus - historie +47 916 05 972 oystein.rian@iakh.uio.no Historie, Dansketiden, Politisk historie, Sosialhistorie, Regionalhistorie
Bilde av Anne Lise  Seip Seip, Anne Lise Professor emeritus a.l.seip@iakh.uio.no Historie
Bilde av Jarle Simensen Simensen, Jarle Professor emeritus +47 22137102 +47 99426350 +47 994 26 350 jarle.simensen@iakh.uio.no Global historie. Afrikansk historie. Utviklingshjelp og bistand. Misjon i Afrika. Indirect rule. Colonial rule. Historisk teori og metode.