Personer med emneord «Historie»

Navn Telefon E-post Emneord
Biesenbaum, Daniel Ergo Universitetslektor d.e.biesenbaum@iakh.uio.no Historie, Historieundervisning, Historiedidaktikk
Bilde av Vincent Dubé-Senécal Dubé-Senécal, Vincent Postdoktor +47 22858828 +47 413 21 869 vincent.dube-senecal@iakh.uio.no Historie, Internasjonal historie, Motehistorie, Frankrike
Bilde av Ingeborg Amadou Fossestøl Fossestøl, Ingeborg Amadou Stipendiat 47968141 i.a.fossestol@iakh.uio.no Historie, Kulturhistorie, Offentlighet, Oversettelse, Intellectual history
Bilde av Ruth Hemstad Hemstad, Ruth Førsteamanuensis +47 22856518 +47 93437312 +47-93437312 ruth.hemstad@iakh.uio.no Historie
Bilde av Andreas Bagås Lien Lien, Andreas Bagås Universitetslektor 95877711 a.b.lien@iakh.uio.no Historie, Historieundervisning, Historiedidaktikk, Historieforståelse og minnepolitikk
Bilde av Mala Loth Loth, Mala mala.loth@iakh.uio.no Historie, history
Bilde av Henrik Olav Mathiesen Mathiesen, Henrik Olav Stipendiat +47 22854987 +47 47042336 h.o.mathiesen@iakh.uio.no Historie
Bilde av Hulda Kjeang Mørk Mørk, Hulda Kjeang Stipendiat h.k.mork@iakh.uio.no Historie
Bilde av Max Naderer Naderer, Max maxn@iakh.uio.no Historie, Middelalder
Bilde av Ada Elisabeth Nissen Nissen, Ada Elisabeth Postdoktor +47 22857270 +47 48123428 a.e.nissen@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Utenrikspolitikk, Fredsmekling
Bilde av Olav Njølstad Njølstad, Olav Professor II - Historie +47 22854415 97675260 97675260 on(a)nobel.no Historie, Samtidshistorie, Utenrikspolitikk, USA, norgeshistorie, krig og konflikt, verdenshistorie, vitenskapshistorie
Bilde av Eivind Thomassen Thomassen, Eivind Forsker +47 22856077 97717424 eivind.thomassen@iakh.uio.no Historie, økonomisk historie, penger, pengepolitikk, lønnsoppgjør, lønnsdannelse, trepartssamarbeid, olje og gass, olje- og gasspolitikk, teknologihistorie