Personer med emneord «Filosofi»

Navn Telefon E-post Emneord
Føllesdal, Dagfinn Professor emeritus d.k.follesdal@ifikk.uio.no Filosofi
Sandvik, Håkon Universitetslektor - Filosofi (emeritus) 22857546 hakon.sandvik@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil.
Brændvik, Geir Parelius Universitetslektor - Filosofi 22857540 90528906 geir.brandvik@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil.
Bilde av Joanna Pollock Pollock, Joanna Postdoctoral Research Fellow joanna.pollock@ifikk.uio.no Filosofi
Bilde av Ingrid Lossius Falkum Falkum, Ingrid Lossius Førsteamanuensis +47 22844838 +4791307237 i.l.falkum@ifikk.uio.no Filosofi, Lingvistikk, Pragmatikk, Kommunikasjon, Språkfilosofi, Utviklingspsykologi
Bilde av Hilde Vinje Vinje, Hilde Stipendiat - Filosofi hilde.vinje@ifikk.uio.no Filosofi, Antikken
Bilde av Karen Crowther Crowther, Karen karen.crowther@ifikk.uio.no Filosofi
Bilde av Keith A. Wilson Wilson, Keith A. Postdoktor +47 228 55 205 keith.wilson@ifikk.uio.no Filosofi, Bevissthetsfilosofi, Perception, Representasjon, Metafysikk
Bilde av Egil  Hjelmervik Hjelmervik, Egil Dosent - Filosofi (emeritus) 22855727 egil.hjelmervik@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil.
Bilde av Dragana Bozin Bozin, Dragana Førsteamanuensis - Filosofi 22854903 dragana.bozin@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil.
Bilde av Panos Dimas Dimas, Panos Professor - Filosofi 22857918 dimas@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil.
Bilde av Ragnar Braastad Myklebust Myklebust, Ragnar Braastad Førstelektor - Filosofi (emeritus) 22857545 r.b.myklebust@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil.
Bilde av Per Ariansen Ariansen, Per Førstelektor - Filosofi (emeritus) per.ariansen@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil., Miljøfilosofi
Bilde av Nils Roll-Hansen Roll-Hansen, Nils Professor emeritus +47 47231938 nils.roll-hansen@ifikk.uio.no Filosofi, Vitenskaphistorie og -filosofi
Bilde av Kjell Madsen Madsen, Kjell Førstelektor - Filosofi (emeritus) 22855725 kjell.madsen@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil.
Bilde av Inger Julie Nygaard Preus Preus, Inger Julie Nygaard Universitetslektor - Filosofi (emeritus) i.j.n.preus@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil., Etikk, Feministisk filosofi, Makt og avmakt, Religionsfilosofi, Tidsfilosofi
Bilde av Øyvind Rabbås Rabbås, Øyvind Professor - Filosofi 22844449 oyvind.rabbas@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil., Filosofihistorie, Antikken, Etikk og moral
Bilde av Jens Saugstad Saugstad, Jens Professor i filosofi 22856978 90608040 (ikke for studenthenvendelser) jens.saugstad@ifikk.uio.no Filosofi, Etikk, Deontologi, Anvendt etikk, Kant, Epistemologi, Bevissthetsfilosofi, Wittgenstein, Politisk filosofi
Bilde av Olav Asheim Asheim, Olav Professor emeritus +47 47862974 olav.asheim@ifikk.uio.no Ex.phil., Filosofi
Bilde av Bjørn Torgrim Ramberg Ramberg, Bjørn Torgrim Professor +47 22841673 +47 91742234 b.t.ramberg@csmn.uio.no Filosofi, Bevissthetsfilosofi, Språkfilosofi, Rasjonalitet, Normativitet
Bilde av Camilla Serck-Hanssen Serck-Hanssen, Camilla Professor +47 22844452 camilla.serck-hanssen@cas.oslo.no Filosofi, Kant, Krigsetikk, Filosofihistorie 1600-1800
Bilde av Gry Oftedal Oftedal, Gry Førstelektor +47 22841062 gry.oftedal@ifikk.uio.no Filosofi, Vitenskapsfilosofi, Biologiens filosofi, Bioethics
Bilde av Christel Fricke Fricke, Christel Professor +47 22844140 christel.fricke@csmn.uio.no Filosofi
Bilde av Robert Alastair Hannay Hannay, Robert Alastair Professor emeritus r.a.hannay@ifikk.uio.no Bevissthetsfilosofi, Etikk og Moral, Filosofi, Erkjennelsesteori
Bilde av Frode Alfson Bjørdal Bjørdal, Frode Alfson Professor emeritus f.a.bjordal@ifikk.uio.no Filosofi, Logikk, Grunnlagsproblem i matematikk, Semantiske og Mengdeteoretiske Paradoks, Religionsfilosofi