English

Kulturhistorie og museologi (KULMUS)

Postadresse Postboks 1010 Blindern, 0315 OSLO
Besøksadresse Niels Henrik Abels vei 36
P. A. Munchs hus
0371 OSLO
Telefon +47-22855943
E-post henvendelser@ikos.uio.no
Stedkode 143230

Ansatte

Listen inneholder 10 ansatte.
Navn Telefon E-post Emneord
Aukrust, Knut Hermundstad Professor +47-22856991 92801554 k.h.aukrust@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturarv, Folkeminne og folklore, Populærkultur, Ritualer, Kirkehistorie, Spansk historie
Eriksen, Anne Professor +47-22856989 +47-41680140 (mob) anne.eriksen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Naturen og det naturlige, Folkereligiøsitet, Historieforståelse og minnepolitikk, Museer og museologi, Kollektiv erindring, Medisinhistorie
Esborg, Line Førsteamanuensis +47-22854919 line.esborg@ikos.uio.no Kulturhistorie, Digital kulturarv, Museer og museologi, Medisinske kulturer, Historieforståelse og minnepolitikk, Folklore og folkeminne, Norsk folkeminnesamling (NFS)
Haugen, Bjørn Sverre Førsteamanuensis b.s.haugen@ikos.uio.no ■Museer og museologi, Materialitet, Drakt, ■Kulturhistorie
Jordheim, Helge Professor +47-22856904 helge.jordheim@ikos.uio.no Kulturhistorie, Globalhistorie
Ohrvik, Ane Førsteamanuensis +47-22857837 +47 40854377 ane.ohrvik@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturmøter, Folkereligiøsitet, Bokhistorie, Heksetro og trolldom, Ritualer, Medisinhistorie, Nærlesning
Reinert, Hugo Førsteamanuensis +47-22858102 hugo.reinert@ikos.uio.no Kulturhistorie
Varutti, Marzia Førsteamanuensis +47-22856992 marzia.varutti@ikos.uio.no Museer og museologi, Kulturhistorie, Urbefolkning, Materiell kultur, Taiwan.
Whitehead, Christopher Professor II christopher.whitehead@ikos.uio.no Museer og museologi
Ødemark, John Professor +47-22844869 john.odemark@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturstudier, Kulturarv, Natur og det naturlige, Latin-Amerika, Heksetro og trolldom, Folklore og folkeminne