English

Midtøstenstudier (MØS)

Postadresse Postboks 1010 Blindern, 0315 OSLO
Besøksadresse Niels Henrik Abels vei 36
P. A. Munchs hus
0371 OSLO
Telefon +47-22855943
E-post henvendelser@ikos.uio.no
Stedkode 143240

Ansatte

Listen inneholder 16 ansatte.
Navn Telefon E-post Emneord
Alavi, Samad Førstelektor +47-22854816 samad.alavi@ikos.uio.no
Batmanghelichi, Kristin Soraya Førsteamanuensis +47-22844836 +47-40846187 (mob) +4722844836 k.s.batmanghelichi@ikos.uio.no Midtøsten, Politisk kultur, Islam, Kjønn og religion, Iran
El-Sherif, Mona Forsker mona.el-sherif@ikos.uio.no
Guth, Stephan Professor +47-22856783 stephan.guth@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Tyrkisk, SIMS
Hofheinz, Albrecht Førsteamanuensis +47-22856854 47285768 albrecht.hofheinz@ikos.uio.no Midtøsten, Islam, Nord-Afrika, Egypt, Sudan, Arabisk, Internett, Arabisk kultur, Manuskriptkultur, SIMS
Håland, Eva Marie Førstelektor +47-22854456 e.m.haland@ikos.uio.no Arabisk, Sosiolingvistikk, Dialektologi, SIMS
Høigilt, Jacob Førsteamanuensis +47-22854150 +47-41256832 (mob) 41256832 jacob.hoigilt@ikos.uio.no Midtøsten, arabisk, islamisme, nyhetsmedier, sosiale bevegelser, sosiolingvistikk, SIMS
Lia, Brynjar Professor +47-22857191 brynjar.lia@ikos.uio.no Midtøsten, Islamisme, Jihadisme, SIMS
Parslow, Joakim Førsteamanuensis +47-22844589 joakim.parslow@ikos.uio.no Samfunn og politikk, Midtøsten, Tyrkia, Rettssosiologi, Idehistorie, SIMS
Pepe, Teresa Førsteamanuensis +47-22854126 teresa.pepe@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Internett, Sosiale medier, Litteratur, SIMS
Skattum, Ingse Professor emerita 228 58514 ingse.skattum@ikos.uio.no Afrika, Fransk
Thorbjørnsrud, Berit S Professor +47-22858196 40484837 (mob) 40 48 48 37 b.s.thorbjornsrud@ikos.uio.no Midtøsten, Kristne, Kjønn og religion
Tuastad, Dag Henrik Førstelektor +47-22844165 d.h.tuastad@ikos.uio.no Midtøsten, Israel, Palestina, SIMS
Türker-Van der Heiden, Emel Førstelektor +47-22857735 e.t.van.der.heiden@ikos.uio.no Tyrkisk, Lingvistikk, Sosiolingvistikk, Tospråklighet, Kodeveksling, Midtøsten, SIMS
Utvik, Bjørn Olav Instituttleder +47-22856808 +47-97133256 (mob) b.o.utvik@ikos.uio.no Midtøsten, Oljepolitikk i Midtøsten, Islamisme, Religion og politikk, Egypt, Iran, SIMS
Zehad, Zehad Sabry Mohamed Universitetslektor +47-22854429 +47 93008303 z.s.m.zehad@ikos.uio.no SIMS, Midtøsten