English

Religionsvitenskap (RELVIT)

Postadresse Postboks 1010 Blindern, 0315 OSLO
Besøksadresse Niels Henrik Abels vei 36
P. A. Munchs hus
0371 OSLO
Telefon +47 22844506
E-post henvendelser@ikos.uio.no
Stedkode 143250

Ansatte

Listen inneholder 12 ansatte.
Navn Telefon E-post Emneord
Davidsen, Joy Undvp u/gdkj.ped.utd joygd@student.uv.uio.no
Endresen, Cecilie Førsteamanuensis +47 22856706 cecilie.endresen@ikos.uio.no Religionsvitenskap, Religionshistorie, Religionsteori, Islam and Christianity in Southeast Europe, Nyreligiøsitet
Endsjø, Dag Øistein Professor +47 22854918 +47 99043311 (mob) d.o.endsjo@ikos.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Religion og kjønn, Seksualitetshistorie, Religion og politikk, Menneskerettigheter, Religion og populærkultur, Antikken, Folkereligiøsitet, Ritualer, Død og udødelighet
Havnevik, Hanna Professor +47 22857209 hanna.havnevik@ikos.uio.no Religionshistorie, Tibet, Buddhisme, Religion og kjønn
Khan, Sumaiya Undvp u/gdkj.ped.utd sumaiyak@student.ikos.uio.no
Kristiansen, Alida Bengta Eriksson Undvp u/gdkj.ped.utd abkrist@student.ikos.uio.no
Schier, Kerstin Universitetslektor +47 22854918 kerstin.schier@ikos.uio.no Religionshistorie, Ritualer, Hinduisme, Buddhisme, India, Sanskrit
Skjoldli, Jane Førstelektor +47 22854415 jane.skjoldli@ikos.uio.no
Stene, Nora Førsteamanuensis +47 22844068 nora.stene@ikos.uio.no Religionsvitenskap, Religionshistorie, Kristendom, Jødedom, Islam, Midtøsten
Stensvold, Anne Professor +47 22854932 0047-47019562 anne.stensvold@ikos.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Religion og politikk
Twang, Jonas Undvp u/gdkj.ped.utd jonastwa@student.ikos.uio.no
Zorgati, Ragnhild Johnsrud Førsteamanuensis +47 22856855 +47 41201682 (mob) r.j.zorgati@ikos.uio.no Religionsvitenskap, Religionshistorie, Islam, Midtøsten, Nord-Afrika, Litteraturvitenskap, SIMS