English

Middelalderstudier (MAS)

Postadresse Postboks 1102 Blindern, 0317 OSLO
Besøksadresse Niels Henrik Abels vei 36
Henrik Wergelands hus
0313 OSLO
Telefon +47-22854385
E-post henvendelser@iln.uio.no
Stedkode 143515

Ansatte

Listen inneholder 13 ansatte.
Navn Telefon E-post Emneord
Bliksrud, Hilde Alice Stipendiat 97561253 h.a.bliksrud@iln.uio.no Norrøn filologi, Norrøn litteratur
Bollaert, Johan Stipendiat +46737252604 johan.bollaert@iln.uio.no Norrøn filologi, Epigrafikk, Runer, Middelalder, Litterasitet, Doktorgradsstipendiat
Engesland, Nicolai Egjar Stipendiat 94 81 15 32 n.e.engesland@iln.uio.no Irsk filologi, Norrøn filologi, Middelalderstudier, Språkhistorie, Doktorgradsstipendiat
Heinz, Katharina Stipendiat +47-22858610 katharina.heinz@iln.uio.no Norrøn filologi, Norrønt språk, Manuskriptkultur i middelalderen, Middelalder, Middelalderstudier, Retorikk, Doktorgradsstipendiat
Johansson, Karl G. Professor 22856142 k.g.a.johansson@iln.uio.no Middelalder, Norrønt, Skaldediktning, Literacy, Manuskriptkultur i middelalderen, Eddadiktning, Översättningsstudier, Orality
Jørgensen, Jon Gunnar Professor +47-22857636 j.g.jorgensen@iln.uio.no Norrøn filologi, Edisjonsfilologi, Tekstkritikk, Historiografi, Sagalitteratur, Norrønt språk, Islandsk
Kesling, Emily Postdoktor +47-22854239 228 54239 emily.kesling@iln.uio.no
Males, Mikael Førsteamanuensis i norrøn filologi +4747281315 mikael.males@iln.uio.no Norrøn filologi, Middelalder, Skaldediktning
Mills, Kristen Postdoktor +47-22856139 kristen.mills@iln.uio.no Irland, Norrøn filologi, Norrønt, Middelalderstudier, Middelalderen
Palumbo, Alessandro Postdoktor alessandro.palumbo@iln.uio.no
Patria, Bianca Stipendiat +47-92272311 bianca.patria@iln.uio.no
Rekdal, Jan Erik Professor +47 22856785 j.e.rekdal@iln.uio.no Irland, Middelalder
Szymanska, Oliwia Førstelektor +47-22856943 oliwia.szymanska@iln.uio.no Andrespråkslæring, Andrespråksforskning, Norsk som andrespråk, Transfer, Grammatikk, Norsk-polsk kontrastiv grammatikk, Kommunikasjon i spesialisthelsetjensten, Metaforer og følelsesuttrykk