Personer med emneord «Linguistics»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Nicholas Elwyn Allott Allott, Nicholas Elwyn Senior Lecturer +47 22841674 n.e.allott@ilos.uio.no English, English language, Linguistics, Pragmatics, Semantics, Philosophy, Jurisprudence, Engelsk, Engelsk språk, Filosofi, Lingvistikk, Pragmatikk, Rettsfilosofi
Bilde av Kristin Bech Bech, Kristin Professor +47 22857119 kristin.bech@ilos.uio.no English, English language, Linguistics, Historical linguistics, History of English, Older English, Old English, Middle English, Early Modern English, Corpus linguistics, Syntax, Word order, Information structure, Noun phrases, Germanic languages, Public engagement
Bilde av Hildegunn Dirdal Dirdal, Hildegunn Associate Professor +47 22858274 hildegunn.dirdal@ilos.uio.no English, English language, Linguistics, Second language acquisition, Learner language, Contrastive linguistics, English-Norwegian contrasts, Corpus linguistics, Corpus development, Translation studies
Bilde av Kaja Helchie Sletten Østmo Evang Evang, Kaja Helchie Sletten Østmo Doctoral Research Fellow +47 22845834 k.h.s.o.evang@ilos.uio.no English, English language, Linguistics, Second language acquisition, Learner language, Corpus linguistics, Corpus development, Learner corpus research, Phraseology, Syntax
Bilde av Hans Petter Helland Helland, Hans Petter Professor +47 22856776 h.p.helland@ilos.uio.no French, French Language, Linguistics, French grammar, French syntax, Language learning, Second language acquisition
Bilde av Elizaveta Khachaturyan Khachaturyan, Elizaveta Associate Professor +47 22856534 elizaveta.khachaturyan@ilos.uio.no Italian, Italian Language, Linguistics, Contrastive Linguistics, Semantics, Discourse Analysis, Multilingualism, Migration, Identity, Translation Studies, Spoken Language, Discourse markers
Bilde av Christine Meklenborg Nilsen Nilsen, Christine Meklenborg Professor and Head of Department +47-22857338 +47-90720200 +47-90720200 c.m.salvesen@ilos.uio.no French, French language, Old French, Linguistics, Language history, Diachronic linguistics, Word order, Clitics, Verb placement, Verb Second, Syntax, Generative linguistics, Linguistic cartography, Contrastive linguistis, Topicalisation
Bilde av Anneliese Pitz Pitz, Anneliese Associate Professor Emerita a.p.pitz@ilos.uio.no German, German language, Linguistics, Syntax, Translation, Translation Studies
Bilde av Mathias Skogly Russnes Russnes, Mathias Skogly Doctoral Research Fellow m.s.russnes@ilos.uio.no English, English language, Corpus linguistics, English grammar, Phraseology, Linguistics
Saric, Ljiljana Professor +47 22858270 ljiljana.saric@ilos.uio.no Bosnian/Croatian/Serbian, Central Europe, Balkans, Linguistics, Cognitive linguistics, Metaphor, Semantics, Pragmatics, Discourse Analysis, Lexicography, Multimodality, South Slavic
Bilde av Alexandra Anna Spalek Spalek, Alexandra Anna Associate Professor +47 22856158 a.a.spalek@ilos.uio.no Linguistics, Lexical Semantics, Semantics, Pragmatics, Spanish, German
Bilde av Kjell Johan Sæbø Sæbø, Kjell Johan Professor +47-22855271 +47-47840234 k.j.sabo@ilos.uio.no German, German language, Linguistics, Semantics, Pragmatics, Philosophy of language
Bilde av Kristina Tanaskovic Tanaskovic, Kristina Doctoral Research Fellow +47 22856885 kristina.tanaskovic@ilos.uio.no Cognitive linguistics, Bosnian/Croatian/Serbian, Discourse Analysis, Linguistics
Bilde av Mari Wærner Wesenberg Wesenberg, Mari Wærner Doctoral Research Fellow +47 22857694 m.w.wesenberg@ilos.uio.no Spanish Language, Second language acquisition, Linguistics, Sociolinguistics, Translation Studies, English language
Bilde av Kathrine Asla Østby Østby, Kathrine Asla Associate Professor +47 22856140 k.a.ostby@ilos.uio.no French, French language, Phonetics and phonology, Language variation, Dialectology, Sociolinguistics, Linguistics, Translation studies