English

Allmenn litteraturvitenskap (LITVIT)

Postadresse Postboks 1003 Blindern, 0315 OSLO
Besøksadresse Niels Henrik Abels vei 36
Niels Treschows hus
0851 OSLO
Telefon +47-22857013
Stedkode 143410

Ansatte

Listen inneholder 19 ansatte.
Navn Telefon E-post Emneord
Bale, Kjersti Professor +47-22856973 kjersti.bale@ilos.uio.no
Chams, Camilla Stipendiat +47-22856908 +47 91794561 camilla.chams@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Kognitiv narratologi, Biblioterapi, Italiensk litteratur og film, Migrasjonslitteratur, Oversettelse
Grøtta, Marit Førsteamanuensis +47-22854145 marit.grotta@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Estetikk, Litteratur og medier, Litteraturteori, Fransk litteratur
H Skei, Hans Professor em. h.h.skei@ilos.uio.no
Haarberg, Jon Professor +47-22854325 jon.haarberg@ilos.uio.no Parodi, Litteraturhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap, Filologi, Renessanselitteratur
Hacioglu, Yasemin Nurcan Stipendiat +47-22856729 y.n.hacioglu@ilos.uio.no
Heggdal, Emma Helene Stipendiat +47-22854876 e.h.heggdal@ilos.uio.no Poesi, Lyrikk, Performativitet, Litteraturteori, Amerikansk litteratur
Hoel, Kaisa Universitetslektor +47-22856804 kaisa.hoel@ilos.uio.no
Igl, Natalia Postdoktor +47-22859096 natalia.igl@ilos.uio.no
Kaasa, Janicke S Postdoktor +47-22856886 90055808 j.s.kaasa@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Reiselitteratur, Nordområdestudier, Bokhistorie, Barnelitteratur, Nasjonal identitet, Litteratur og litteraturvitenskap, litteratursosiologi, Litteratur og medier
Kukkonen, Karin Professor +47-22854872 karin.kukkonen@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Narratologi
Refsum, Christian Professor +47-22844583 +47 93820707 christian.refsum@ilos.uio.no Litteratur, Litteraturvitenskap, Estetisk teori, Oversettelse, Poesi, kjærlighet, Film
Reinton, Ragnhild Evang Professor em. r.e.reinton@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturteori, Fransk litteratur, Estetikk, Modernisme, Benjamin, Proust, Duras
Rønning, Anne Birgitte Professor +47-22856741 41238047 a.b.ronning@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur og litteraturvitenskap, Kjønn og litteratur, Estetikk, Digital humaniora, Bokhistorie
Schimanski, Johan Professor +47-22854314 johan.schimanski@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur og litteraturvitenskap, Grenser, Nasjonal identitet, Postkolonialisme, Arktiske diskurser, Walisisk, Science fiction, Forfattermuseer, Lederteam ILOS, Forskningsleder
Selboe, Tone Professor +47-22856975 +4741406799 tone.selboe@ilos.uio.no Litteratur, Litteraturhistorie, Realisme, Modernisme, Hermeneutikk, Bylitteratur, Camilla Collett, Karen Blixen, Cora Sandel, Virginia Woolf
Stene-Johansen, Knut Professor +47-22854163 +47-91361720 (mob) 91361720 knut.stene-johansen@ilos.uio.no Litteratur, Litteraturvitenskap, Estetikk, Humanistisk sykdomsforskning
Viana, Karine Maria Forsker +47-22845273 k.m.viana@psykologi.uio.no
Østenstad, Inger Førsteamanuensis +47-22858320 inger.ostenstad@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteraturvitenskap, Litteratur