English

Ibero-romansk (IBERO)

Postadresse Postboks 1003 Blindern, 0315 OSLO
Besøksadresse Niels Henrik Abels vei 36
Niels Treschows hus
0851 OSLO
Telefon +47-22856895
Stedkode 143450

Ansatte

Listen inneholder 8 ansatte.
Navn Telefon E-post Emneord
Azcona Pérez, Elena Vitenskapelig assistent elenaaz@student.ilos.uio.no
Cosmes-Cuesta, Julian Universitetslektor +47-22856772 julian.cosmes-cuesta@ilos.uio.no Spansk, Spansk språk, Spansk grammatikk, Spansk som fremmedspråk (Ele), Podcast, Canvas
Gonzalez-Ortega, Nelson Professor +47-22857126 nelson.gonzalez-ortega@ilos.uio.no Spansk, Spanskspråklig litteratur, Pre Hispanic and Colonial Writing, Hispanic American Historiography, Literary representation of nationalism in Hispanic literatures, Representation of Migration in the 21st Century Hispanic Novel, Literary Theory
Llosa Sanz, Álvaro Førsteamanuensis +47-22855532 +47 22 85 55 32 a.l.sanz@ilos.uio.no Spansk, Bokhistorie, Spanskspråklig litteratur, Litteratur og medier, Retorikk, Renessanselitteratur, Nettpublisering, Digital humaniora
Refsdal, Eva Førstelektor +47-22855228 eva.refsdal@ilos.uio.no Oversettelse, Oversettelsesstudier, Imagology, image studies, spansk, nordisk språk, Pragmatikk
Rufino, Maximino Jesus Ruiz Dosent +47-22844714 m.j.r.rufino@ilos.uio.no Spansk, Spansk språk, Spansk grammatikk, Spansk som fremmedspråk (ELE)
Santos, Diana Professor +47-22857657 d.s.m.santos@ilos.uio.no portugisisk, språkteknologi, semantikk, datalingvistikk, Kontrastiv lingvistikk, Korpuslingvistikk, Lingvistikk, Oversettelse, Oversettelsestudier
Sousa Cruz Londrim, Graciete Universitetslektor portugisisk +47 22 85 60 19 gslondri@hf.uio.no portugisisk, portuguese, portugisisk som fremmed språk