Personer med emneord «Sentral-Europa»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Maria Øderud Danielsen Danielsen, Maria Øderud Førstekonsulent +47-22854034 m.o.danielsen@ilos.uio.no Studieadministrasjon, Studieveiledning, Undervisningsplanlegging, russisk, Russland, Balkan, Sentral-Europa, polsk, tsjekkisk, bosnisk, kroatisk, serbisk, Øst-Europa, Ukraina
Bilde av Karen Gammelgaard Gammelgaard, Karen Instituttleder +47-22856795 +4797473070 + 47-97473070 karen.gammelgaard@ilos.uio.no Tsjekkisk, Tsjekkia, Sentral-Europa, Slavisk, Semiotikk, Diskursanalyse, Standardspråk, Politisk språk, Tsjekkisk litteratur
Bilde av Knut Andreas Grimstad Grimstad, Knut Andreas Professor +47 22856794 +47 48126303 k.a.grimstad@ilos.uio.no Polsk, Polsk litteratur, Polsk kultur, Russisk kultur, Russisk litteratur, Sentral-Europa, Identitet og kultur, Litteraturvitenskap, Litterære oversettelsestudier, Media
Bilde av Roar Lishaugen Lishaugen, Roar Førsteamanuensis +47-22845883 94813443 roar.lishaugen@ilos.uio.no Tsjekkisk, Tsjekkia, Sentral-Europa, Lesehistorie, Bokhistorie, Kulturhistorie, Litteratur, Litteraturvitenskap
Bilde av Eva Sarfi Sarfi, Eva Universitetslektor +47-22856796 48143476 eva.sarfi@ilos.uio.no Områdestudier, Baltikum, Sentral-Europa, Balkan, politikk, minoriteter
Saric, Ljiljana Professor +47-22858270 ljiljana.saric@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, Lingvistikk, Sentral-Europa, Balkan, Kognitiv lingvistikk, Semantikk, Pragmatikk, Diskursanalyse, Diskurs og identitet
Bilde av Stijn Vervaet Vervaet, Stijn Førsteamanuensis +47-22856710 stijn.vervaet@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, bosnisk/kroatisk/serbisk/jugoslavisk litteratur, Sentral-Europa, Balkan, Minnestudier, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Kulturhistorie, Flerspråklighet