Film fra Sør 2019

Torsdag begynte årets Film fra Sør, Oslos største filmfestival, og programmet er som alltid spekket med latinamerikansk film. Dette året blir det vist film fra 8 spansktalende land, og på gjestelisten står også regissører fra Chile, Argentina og Peru. Vårt redaktørlag kommer til å være på plass og dekke mye av det som skjer i løpet av de ti dagene festivalen varer, og vi håper på å se flere entusiaster av latinamerikansk film der. Her følger en oversikt over den spanskspråklige delen av programmet. God festival!

Bildet kan inneholde: font, tekst, logo, linje, grafikk.

(Spesielle eventer er markert i grønt)

Fredag 8. november:
- The Good Intentions (Ana Garcia Blaya, Argentina), 18:15 på Vega Scene 1
- Q&A med Ana Garcia Blaya etter filmen (18:15)
- Thursday Till Sunday (Dominga Sotomayor Castillo, Chile), 15:45 på Vega Scene 3
- August (Armando Capó, Cuba), 18:15 på Vika 4
- Ixcánul (Jayro Bustamante, Guatemala), 20:30 på Vika 2
- This Is Not Berlin (Hari Sama, México), 18:00 på Vega Scene 2
- Devil Between the Legs (Arturo Ripstein, México), 17:30 på Vika 1


Lørdag 9. november:
- Taste of Sky (Michael Lei, Bolivia), 19:00 på Vippa - Gratis!
- August (Armando Capó, Cuba), 16:30 på Vega Scene 3
- The Good Intentions (Ana Garcia Blaya, Argentina), 18:30 på Vika 3
- Q&A med Ana Garcia Blaya etter filmen (18:30)
- Los Reyes (Bettina Perut, Iván Osnovikoff, Chile), 20:45 på Vika 4
- The Cordillera of Dreams (Patricio Guzmán, Chile), 18:30 på Vega Scene 3
- Monos (Alejandro Landes, Colombia), 18:15 på Vika 2
- The Weeping Woman (Jayro Bustamante, Guatemala), 17:30 på Vika 1
- The Chambermaid (Lila Avilés, México), 20:30 på Vega Scene 3
- Midnight Family (Luke Lorentzen, México), 15:45 på Vika 2


Søndag 10. november:
- The Good Intentions (Ana Garcia Blaya, Argentina), 17:15 på Vika 2
- Los Reyes (Bettina Perut, Iván Osnovikoff, Chile), 15:00 på Youngstorget - Gratis hundekino!
- Wandering Girl (Rubén Mendoza, Colombia), 20:45 på Cinemateket - Lillebil
- The Weeping Woman (Jayro Bustamante, Guatemala), 18:15 på Vega Scene 2
- Midnight Family (Luke Lorentzen, México), 13:00 på Vika 4
- Devil Between the Legs (Arturo Ripstein, México), 17:30 på Vika 3


Mandag 11. november: 
- Godt Nyttår, Chile (Dominga Sotomayor Castillo, Chile), 18:00 på Cinemateket - Tancred
- Regissørsamtale med Dominga Sotomayor Castillo før filmen (18:00)
- The Cordillera of Dreams (Patricio Guzmán, Chile), 18:15 på Vika 2
- Monos (Alejandro Landes, Colombia), 18:30 på Vega Scene 1
- The Chambermaid (Lila Avilés, México), 21:00 på Vega Scene 1
- Event med den meksikanske ambassaden ved Salongen på Vega Scene fra 20:30 (for de som har billetter til The Chambermaid)
- Midnight Family (Luke Lorentzen, México), 20:45 på Vika 3


Tirsdag 12. november:
- August (Armando Capó, Cuba), 18:00 på Vika 3
- Los Reyes (Bettina Perut, Iván Osnovikoff, Chile), 20:45 på Cinemateket - Lillebil
- The Cordillera of Dreams (Patricio Guzmán, Chile), 18:30 på Vega Scene 3
- Thursday Till Sunday (Dominga Sotomayor Castillo, Chile), 18:00 på Vega Scene 2
- Q&A med Dominga Sotomayor Castillo etter filmen (18:00)
- Mar (Dominga Sotomayor Castillo, Chile) 20:30 på Vega Scene 2
- Q&A med Dominga Sotomayor Castillo etter filmen (20:30)
- Wandering Girl (Rubén Mendoza, Colombia), 19:00 på Vega Scene 1
- Tremors (Jayro Bustamante, Guatemala), 20:30 på Vika 2
- Devil Between the Legs (Arturo Ripstein, México), 17:30 på Cinemateket - Tancred

Onsdag 13. november: 
- Godt Nyttår, Chile (Dominga Sotomayor Castillo, Chile), 18:15 på Vega Scene 2
- Q&A med Dominga Sotomayor Castillo etter filmen (18:15)
- Mar (Dominga Sotomayor Castillo, Chile) 21:00 på Vika 3
- Q&A med Dominga Sotomayor Castillo etter filmen (21:00)
- Monos (Alejandro Landes, Colombia), 18:00 på Vika 1
- Wandering Girl (Rubén Mendoza, Colombia), 20:30 på Cinemateket - Lillebil
- This Is Not Berlin (Hari Sama, México), 16:15 på Vega Scene 3

Torsdag 14. november:
- August (Armando Capó, Cuba), 18:45 på Vika 4
- Monos (Alejandro Landes, Colombia), 21:00 på Cinemateket - Tancred
- Ixcánul (Jayro Bustamante, Guatemala), 20:45 på Vika 2
- Song Without A Name (Melina León, Peru), 18:00 på Vega Scene 2
- Q&A med Melina León etter filmen (18:00)


Fredag 15. november:
- Godt Nyttår, Chile (Dominga Sotomayor Castillo, Chile), 21:00 på Vika 1
- Tremors (Jayro Bustamante, Guatemala), 18:00 på Cinemateket - Tancred
- Regissørsamtale med Jayro Bustamante via Skype før filmen (18:00)
- Song Without A Name (Melina León, Peru), 17:30 på Vika 2
- Q&A med Melina León etter filmen (17:30)
- Event med den Peruanske Ambassaden i Norge på Vika fra 21:30 (for de som har billetter til Song Without a Name)


Lørdag 16. november:
- Godt Nyttår, Chile (Dominga Sotomayor Castillo, Chile), 19:30 på Vika 1
- Thursday Till Sunday (Dominga Sotomayor Castillo, Chile), 16:00 på Cinemateket - Lillebil
- Mar (Dominga Sotomayor Castillo, Chile) 17:45 på Vika 2
- The Chambermaid (Lila Avilés, Mexico), 14:45 på Vika 1
- This Is Not Berlin (Hari Sama, México), 17:45 på Vega Scene 3
- Midnight Family (Luke Lorentzen, México), 13:30 på Vika 2
- Song Without A Name (Melina León, Peru), 16:00 på Vika 4
- Q&A med Melina León etter filmen (16:00)
- “Brasiliansk neonfest”, latinamerikanske rytmer med DJ Bacalao, 21:30 på Vega Scene


Søndag 17. november:
- A Taste of Sky (Michael Lei, Bolivia), 15:30 på Vika 3
- Los Reyes (Bettina Perut, Iván Osnovikoff, Chile), 13:30 på Cinemateket - Tancred
- Tremors (Jayro Bustamante, Guatemala), 20:00 på Vega Scene 1
- The Weeping Woman (Jayro Bustamante, Guatemala), 15:30 på Cinemateket - Tancred
- Song Without A Name (Melina León, Peru), 16:00 på Vega Scene 2



Her kan du se programmet i sin helhet: https://www.filmfrasor.no/no/program/

 

LEE ESTE ARTÍCULO EN ESPAÑOL

Emneord: Ñorsk, Film fra Sør, Cine del Sur, Cine latinoamericano, Latinamerikansk film, Filmfestival, Festival de cine, Spansktalende, Hispanohablante, Spansk, Español, Latin-Amerika, Latinoamérica, América Latina Av Mari Wærner Wesenberg
Publisert 9. nov. 2019 12:55 - Sist endret 9. nov. 2019 13:11