Personer med emneord «Medier og kommunikasjon»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Mona Abdel-Fadil Abdel-Fadil, Mona Forsker +47-22850425 mona.abdel-fadil@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medier og religion, sosialantropologi, religion og kultur, Islam, Islam Online
Bilde av Sigurd Allern Allern, Sigurd professor emeritus sigurd.allern@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Politisk kommunikasjon, Journalistikk
Bilde av Cristina Archetti Archetti, Cristina Professor +47-22850463 cristina.archetti@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Politisk kommunikasjon, Journalistikk, Mediebruk og mediepåvirkning, Strategisk kommunikasjon, Sosiale medier, Medier og samfunn
Bilde av Hans Fredrik  Dahl Dahl, Hans Fredrik Professor Emeritus h.f.dahl@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mediehistorie, Medieestetikk, Medieteorier
Bilde av Gunn Enli Enli, Gunn Professor +47-22850435 91172952 gunn.enli@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mediepolitikk, Politisk kommunikasjon, Medieøkonomi, Sosiale medier, Reality-TV, Mediehistorie
Bilde av Charles Melvin Ess Ess, Charles Melvin Professor +47-22850404 c.m.ess@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Nye Medier, Informasjonsetikk, Demokratisering, Medier og religion
Bilde av Anders Fagerjord Fagerjord, Anders Førsteamanuensis +47-22850411 anders.fagerjord@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Konvergens, Sosiale medier, Mobile medier, Sammensatte tekster, Sjangerutvikling, Digitale sjangre, Semiotikk, Medieinnovasjon, Medieteknologi
Bilde av Jon Inge Faldalen Faldalen, Jon Inge Universitetslektor j.i.faldalen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieestetikk, Filmhistorie, Filmteori, Fjernsynsfiksjon
Bilde av Liv Hausken Hausken, Liv Professor +47-22850436 liv.hausken@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieestetikk, Fotografi, Vitenskaplige bilder, Tekstteori, Filmteori, Fjernsynsfiksjon
Bilde av Karoline Andrea Ihlebæk Ihlebæk, Karoline Andrea Postdoktor +47-22840759 91560837 k.a.ihlebak@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Ytringsfrihet og demokrati i mediene
Bilde av Øyvind Ihlen Ihlen, Øyvind Professor +47-22850422 oyvind.ihlen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Journalistikk, Politisk kommunikasjon, Strategisk kommunikasjon, Retorikk
Bilde av Gunnar Liestøl Liestøl, Gunnar Professor +47-22850439 gunnar.liestol@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mobile medier, Genre Design, Utvidet virkelighet, Lokasjonsbasert medier, Retorikk
Bilde av Knut Lundby Lundby, Knut Professor emeritus (+47) 900 83 803 knut.lundby at media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medier og religion, Ytringsfrihet og demokrati
Bilde av Marika Lüders Lüders, Marika Instituttleder +47-22850415 marika.luders@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Brukeropplevelser, HCI, Sosiale medier, Medieinnovasjon, Innovasjon, Teknologiutvikling
Bilde av Tijana Milosevic Milosevic, Tijana Postdoktor +47-22840597 tijana.milosevic@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medie- og kulturpolitikk og regulering, Barn og unges mediebruk, Ytringsfrihet og demokrati i mediene
Bilde av Arnt Maasø Maasø, Arnt Førsteamanuensis +47-22850419 41420825 41420825 arnt.maaso@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieinnovasjon, Medieteknologi, Mobile medier, Strømmetjenester, Mediebransjene, Populærkultur, Populærmusikk
Bilde av Terje Rasmussen Rasmussen, Terje Professor +47-22850441 terje.rasmussen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Journalistikk, Politisk sosiologi, Internett, Samfunnsteori, Mediehistorie, Medieteknologi, Politisk kommunikasjon, Ytringsfrihet og demokrati
Bilde av Kjetil Rødje Rødje, Kjetil Førstelektor +47-22850460 +45 5222 1536 kjetil.rodje@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieestetikk, Filmteori, Filmhistorie, Mediebruk og mediepåvirkning, Affektteori, Vold og medier, Visuell kultur
Bilde av Helge Rønning Rønning, Helge Professor Emeritus +47-90023561 helge.ronning@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieestetikk, Ytringsfrihet og demokrati i mediene
Bilde av Eli Skogerbø Skogerbø, Eli Professor +47-22850429 90561275 eli.skogerbo@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Politisk kommunikasjon, Sosiale medier, Medie- og kulturpolitikk og regulering, Ytringsfrihet og demokrati i mediene
Bilde av Ove Solum Solum, Ove Professor +47-22850432 ove.solum@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Filmhistorie, Norsk film, Filmteori, Medieestetikk, Filmvitenskap
Bilde av Elisabeth Staksrud Staksrud, Elisabeth Professor 22850412 elisabeth.staksrud@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Barn og unges mediebruk, Medienes organisasjoner, Medie- og kulturpolitikk og regulering, Mobile medier, Sosiale medier, Ytringsfrihet og demokrati i mediene, Mediebruk og mediepåvirkning
Bilde av Trine Syvertsen Syvertsen, Trine Professor +47-22841489 97505843 +47-9750 5843 trine.syvertsen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mediebransjene, Mediehistorie, Populærkultur, Medie- og kulturpolitikk, Film TV og radio
Bilde av Timotheus Vermeulen Vermeulen, Timotheus Førsteamanuensis +47-22850416 timotheus.vermeulen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, TV, Film og filmteori, Estetisk teori, Kulturteori
Bilde av Ragnar Waldahl Waldahl, Ragnar Professor emeritus +47-22850430 ragnar.waldahl@media.uio.no Politisk kommunikasjon, Opinionsdannelse, Politiske meningsmålinger, Medier og kommunikasjon, Mediepåvirkning