Deltakere i Screen Cultures

Navn Telefon E-post Emneord
Jon Inge Faldalen Universitetslektor j.i.faldalen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieestetikk, Filmhistorie, Filmteori, Fjernsynsfiksjon
Timotheus Vermeulen Førsteamanuensis +47-22850416 timotheus.vermeulen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, TV, Film og filmteori, Estetisk teori, Kulturteori
Gunnar Liestøl Professor +47-22850439 gunnar.liestol@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mobile medier, Genre Design, Utvidet virkelighet, Lokasjonsbasert medier, Retorikk
Espen Ytreberg Professor +47-22850421 +47-90641319 (mob) espen.ytreberg@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Populærkultur, Medienes organisasjoner, Mediehistorie, Medie- og kommunikasjonsteori, Film TV og radio
Ove Solum Professor +47-22850432 ove.solum@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Filmhistorie, Norsk film, Filmteori, Medieestetikk, Filmvitenskap
Steffen Krüger Førstelektor +47-22850442 steffen.kruger@media.uio.no Screen Cultures, Sosiale medier, Medieestetikk
Cristina Archetti Professor +47-22850463 cristina.archetti@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Politisk kommunikasjon, Journalistikk, Mediebruk og mediepåvirkning, Strategisk kommunikasjon, Sosiale medier, Medier og samfunn
Charles Melvin Ess Professor +47-22850404 c.m.ess@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Nye Medier, Informasjonsetikk, Demokratisering, Medier og religion
Liv Hausken Professor +47-22850436 liv.hausken@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieestetikk, Fotografi, Vitenskaplige bilder, Tekstteori, Filmteori, Fjernsynsfiksjon
Anders Fagerjord Førsteamanuensis +47-22850411 anders.fagerjord@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Konvergens, Sosiale medier, Mobile medier, Sammensatte tekster, Sjangerutvikling, Digitale sjangre, Semiotikk, Medieinnovasjon, Medieteknologi
Gry Cecilie Rustad Postdoktor 95721279 g.c.rustad@media.uio.no Film, Tekstanalyse, Estetikk, Medieestetikk, Medieinnovasjon, TV
Joakim Johansen Østby Førstelektor +47-22850464 +4799501298 (mob) j.j.ostby@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Dataspill, Populærkultur, Medieestetikk, Tekstanalyse, Kjønn og seksualitet
Synne Tollerud Bull Stipendiat 40049366 (mob) +4740049366 s.t.bull@media.uio.no Medieestetikk, Mediearkeologi, Visuell kultur, Film- og videokunst, Kunsthistorie, Filmhistorie, Samtidskunst, Avantgarde, Kunst og teknologi.
Anja Nylund Hagen Postdoktor +47-91164716 (mob) 91164716 a.n.hagen@imv.uio.no Medier og kommunikasjon, Populærkultur, Mobile medier, Strømmetjenester, Sosiale medier, Musikk og medier, Medieteknologi, Medieinnovasjon, Mediebruk og mediepåvirkning, Barn og unges mediebruk, metode, Musikkbransje, Mediebransjene, Arbeidsliv, hverdagsliv
Yngvar Kjus Førsteamanuensis +47-22844909 +47-92084733 yngvar.kjus@imv.uio.no Populærmusikk, Musikkmedier, Musikkbransje, Mediert opplevelse, Teknologi, Kulturpolitikk
Maria Moseng Student 45066171 maria.moseng@media.uio.no Medieestetikk, Populærkultur, Medieteknologi, Filmteori, Medier og etikk, Film TV og radio
Kjetil Rødje Førstelektor +47-22850460 +45 5222 1536 kjetil.rodje@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieestetikk, Filmteori, Filmhistorie, Mediebruk og mediepåvirkning, Affektteori, Vold og medier, Visuell kultur
Elisabeth Brun Stipendiat + 47 47654087 elisabeth.brun@media.uio.no Medieinnovasjon, Retorikk, Ideutvikling, Metodologi, Narrativ teori, Sjangerutvikling, Fotografi, Dokumentarfilm, TV, Medieestetikk
Andreas Nilsen Ervik Stipendiat 93042451 a.n.ervik@media.uio.no Medieøkologi, Sosiale medier, Medieestetikk, Populærkultur
Sara Rundgren Yazdani Student +47 41382375 s.r.yazdani@media.uio.no Medieestetikk, Samtidskunst, Avantgarde, Kunst og teknologi, Media Archaeology
Anne Jerslev
Sean Cubitt
John McNicol Førstelektor +47-22841944 john.mcnicol@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Vikingtid, Formidling, Historie på film
Pasi Väliaho Professor +47-22845503 pasi.valiaho@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Kunsthistorieforeleser
Ina Blom Professor +47-22855366 ina.blom@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Avantgarde, Estetikk, Kunstteori, Kunst og teknologi, Medieestetikk, Mediearkeologi, Modernisme, Kunsthistorieforeleser
Ellef Prestsæter Student ellef.prestsater@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Avantgarde, Modernisme, Vitenskapshistorie, Medievitenskap, Visuell kultur, Bilde, Arkivteori
Jakob Lothe Professor +47-22856897 jakob.lothe@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Engelsk litteratur, Engelskspråklig litteratur, Narrativ teori, Modernisme, Filmteori, Holocaust-studiar, Narrativ etikk, Litteratur og menneskerettar, Joseph Conrad, Virginia Woolf, James Joyce, Franz Kafka, W.G. Sebald