English version of this page

Personer

Søk etter ansatte ved MultiLing

Personer 1 - 45 av 45
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Mari J. Wikhaug Andersen Andersen, Mari J. Wikhaug Stipendiat +47 22844271 22844271 m.j.w.andersen@iln.uio.no Nordisk språk, Nordisk språkvitskap, Sosiolingvistikk, Flerspråklighet, Norsk som andrespråk, Språklæring
Bilde av Hanna Solberg Andresen Andresen, Hanna Solberg Stipendiat +47 22854093 48 25 85 14 h.s.andresen@iln.uio.no Norsk som andrespråk, andrespråksforskning, flerspråklighet, konseptuell transfer, lingvistikk
Bilde av Jannis  Androutsopoulos Androutsopoulos, Jannis Professor II (+49) 40 42838-7461 jannis.androutsopoulos@uni-hamburg.de Flerspråklighet, Sosiolingvistikk, Mediert kommunikasjon, Språk i media, Språk på internett
Bilde av Nuranindia Endah Arum Arum, Nuranindia Endah Stipendiat n.e.arum@iln.uio.no Multilingual language practices, Sociolinguistics
Bilde av Zahir Athari Athari, Zahir Vitenskapelig assistent zahir.athari@iln.uio.no
Bilde av Haley De Korne De Korne, Haley Førsteamanuensis +47 22844287 +47 228 44287 h.de.korne@iln.uio.no Flerspråklighet, Lingvistikk, Norsk som andrespråk
Bilde av Aafke Diepeveen Diepeveen, Aafke Vitenskapelig assistent aafke.diepeveen@iln.uio.no
Bilde av Valantis Fyndanis Fyndanis, Valantis Forsker valantis.fyndanis@iln.uio.no
Bilde av Elisabet Garcia Gonzalez Garcia Gonzalez, Elisabet Stipendiat +47 22854043 e.g.gonzalez@iln.uio.no
Bilde av Anne Golden Golden, Anne Professor +47 22854291 +47 90939590 anne.golden@iln.uio.no Norsk som andrespråk, Andrespråkslæring, Litterasitet, Narrativer, Ordforråd, Metaforer, Grammatikk, Lærebokspråk, Transfer, Andrespråkskorpus, Kreolstudier, Flerspråklighet
Bilde av Samantha Goodchild Goodchild, Samantha Postdoktor samantha.goodchild@iln.uio.no
Bilde av Mira Goral Goral, Mira Professor II mira.goral@iln.uio.no Flerspråklighet, Afasi
Bilde av Jenny Gudmundsen Gudmundsen, Jenny Stipendiat +47 93493680 jenny.gudmundsen@iln.uio.no Samtaleanalyse, multimodalitet, Flerspråklighet, Flerspråklig praksis
Bilde av Jessica Pedersen Belisle Hansen Hansen, Jessica Pedersen Belisle Stipendiat +47 22854740 97965597 j.p.b.hansen@iln.uio.no Samtaleanalyse, Videomediert interaksjon, Tolking, Institusjonell interaksjon, Flerspråklighet, Flerspråklig praksis
Bilde av Michela Iacorossi Iacorossi, Michela Vitenskapelig assistent michela.iacorossi@iln.uio.no
Bilde av Gerda Helene Killmer-Rumpf Killmer-Rumpf, Gerda Helene Stipendiat +47 939 54 136 g.h.killmer-rumpf@iln.uio.no Klinisk lingvistikk, Afasi, Samtaleforskning, Psykolingvistikk
Bilde av Franziska Köder Köder, Franziska Researcher +47-22844289 franziska.koder@iln.uio.no
Bilde av Anne Marie Landmark Landmark, Anne Marie Postdoktor +47 22856113 +47-41259131 a.m.landmark@iln.uio.no Språkvitenskap, Norsk som andrespråk, Sosiolingvistikk, Samtaleforskning, Kommunikasjon, Flerspråklighet
Bilde av Pia Lane Lane, Pia Professor +47-22845695 pia.lane@iln.uio.no Flerspråklighet, Minoritetsspråkspolitikk, Sosiolingvistikk, Diskursanalyse, Kodeveksling, Språkteknologi
Bilde av Elizabeth Lanza Lanza, Elizabeth Senterleder +47 22856751 +47 47278761 elizabeth.lanza@iln.uio.no Flerspråklighet, Tospråklighet, Sosiolingvistikk, Kulturelt mangfold, Språkkontakt, Diskursanalyse, Samtaleforskning, Narrativer
Bilde av Anne Charlotte Lindblom Lindblom, Anne Charlotte Rådgiver +47 22844298 +47 47655358 +47 476 55 358 a.c.lindblom@iln.uio.no sentre for fremragende forskning (SFF), Forskerskole, Mobilitet, masterprogram, Administrasjon, Kommunikasjon
Bilde av Liquan Liu Liu, Liquan Postdoktor +47 22854298 liquan.liu@iln.uio.no Flerspråklighet
Bilde av Rafael Lomeu Lomeu, Rafael Stipendiat +47 22 85 71 79 r.l.gomes@iln.uio.no Flerspråklighet, Ideologi, Identitet, Migrasjon, Transnasjonalisme
Bilde av Seyed Hadi Mirvahedi Mirvahedi, Seyed Hadi Postdoktor s.h.mirvahedi@iln.uio.no
Bilde av David Albert Natvig Natvig, David Albert Postdoktor d.a.natvig@iln.uio.no Amerikanorsk og nedarvingslingvistikk, Språkkontakt, Fonologi, Fonetikk, Sosiolingvistikk, Flerspråklighet
Bilde av Elisabeth Maria Neuhaus Neuhaus, Elisabeth Maria Seniorkonsulent +47 22844237 +4798635585 e.m.neuhaus@iln.uio.no Forskningsadministrasjon, Kommunikasjon, Sosiale medier, Arrangementer, Sentre for fremragende forskning (SFF), Årsrapport, Internkommunikasjon
Bilde av Monica I. Norvik Norvik, Monica I. Forsker +47 22 84 49 08 +47 91721595 monica.norvik@iln.uio.no Afasi, Flerspråklighet, Kartlegging, Logopedi, Klinisk lingvistikk
Olstad, Anne Marte Haug Vitenskapelig assistent a.m.h.olstad@psykologi.uio.no
Bilde av Toril Opsahl Opsahl, Toril Førsteamanuensis +47 22858219 toril.opsahl@iln.uio.no Språkvitenskap, Samtaleforskning, Sosiolingvistikk, Leksikografi, Norsk språk, Norsk som andrespråk, Flerspråklig praksis, Flerspråklighet
Bilde av Mari Camilla Risdal  Otnes Otnes, Mari Camilla Risdal Administrativ leder 228 56883 +47 482 76 928 m.c.r.otnes@iln.uio.no Sentre for fremragende forskning (SFF), Administrativ ledelse, Økonomistyring, Forskningssamarbeid, Forskerskole
Bilde av Aneta Pavlenko Pavlenko, Aneta Professor II aneta.pavlenko@iln.uio.no Flerspråklighet
Bilde av Alastair Pennycook Pennycook, Alastair Professor II alastair.pennycook@iln.uio.no Flerspråklighet
Bilde av Ingeborg Sophie Bjønness Ribu Ribu, Ingeborg Sophie Bjønness Forsker +47 22844289 i.s.b.ribu@iln.uio.no Språkvitenskap, Lingvistikk, Klinisk lingvistikk, Demens, Alzheimers sykdom, Psykolingvistikk, primær progressiv afasi
Bilde av Unn Røyneland Røyneland, Unn Professor, Nestleiar ved MultiLing +47-22844037 +47-93831064 unn.royneland@iln.uio.no Språkvitenskap, Norsk språk, Nordisk språk, Sosiolingvistikk, Dialektologi, Språkhistorie, Nynorsk skriftkultur, Språknormering, Fleirspråklegheit
Bilde av Yesim Sevinc Sevinc, Yesim Postdoktor yesim.sevinc@iln.uio.no
Bilde av Hanne Gram Simonsen Simonsen, Hanne Gram Professor emeritus +4722854182 +4790128109 h.g.simonsen@iln.uio.no Språkvitenskap, Lingvistikk, Klinisk lingvistikk, Barns språktilegnelse, Afasi, Demens, Språkpsykologi, Fonetikk, Fonologi, Kognitiv lingvistikk, Flerspråklighet
Bilde av Olga Solovova Solovova, Olga Postdoktor +47 22844292 olga.solovova@iln.uio.no Flerspråklighet
Bilde av Bente Ailin Svendsen Svendsen, Bente Ailin Professor +47 22856966 +4797562138 +47- 97562138 b.a.svendsen@iln.uio.no Sosiolingvistikk, Andrespråkstilegnelse, Norsk som andrespråk, Nordisk språk, Tospråklighet, Flerspråklighet, Diskursanalyse
Bilde av Jan Svennevig Svennevig, Jan Professor +47 22856148 jan.svennevig@iln.uio.no Retorikk, Kommunikasjon, Nordisk språk, Tekstvitenskap, Flerspråklighet
Bilde av Ane Ylje Opedal Theimann Theimann, Ane Ylje Opedal Stipendiat a.y.o.theimann@iln.uio.no Lingvistikk, Språkvitenskap, Barns språktilegnelse, Flerspråklighet, Blikksporing, Psykolingvistikk, Språkprosessering
Bilde av Jorunn Simonsen Thingnes Thingnes, Jorunn Simonsen Stipendiat +47 22854094 95098951 j.s.thingnes@iln.uio.no Norsk språk, Sosiolingvistikk, Nynorsk skriftkultur, Språkvitenskap, Spåkforvaltning, Lingvistikk, Flerspråklighet
Bilde av Ingebjørg Tonne Tonne, Ingebjørg Professor +47 22856766 ingebjorg.tonne@iln.uio.no Grammatikk, Kontrastiv lingvistikk, Norsk som andrespråk, Språkvitenskap, Norsk språk, Tospråklighet, Literacy, Flerspråklighet
Bilde av Pawel Urbanik Urbanik, Pawel Postdoktor +47-22844295 p.k.urbanik@iln.uio.no Grammatikk, Pragmatikk, Lingvistikk, Samtaleanalyse, Rettslingvistikk, Polsk, Norsk, Flerspråklighet
Bilde av Ingvild Badhwar Valen-Sendstad Valen-Sendstad, Ingvild Badhwar Stipendiat +47 22844279 94018801 i.b.valen-sendstad@iln.uio.no Flerspråklighet, språkpolitikk, Kjønn og kvinneperspektiver, Literacy, Ethnography
Bilde av Simen Gudbjørgsrud Aamodt Aamodt, Simen Gudbjørgsrud Vitenskapelig assistent s.g.aamodt@iln.uio.no