English version of this page

Personer

Søk etter ansatte ved MultiLing

Personer 1 - 46 av 46
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Mari Johanne Wikhaug Andersen Andersen, Mari Johanne Wikhaug Stipendiat +47 22844271 22844271 m.j.w.andersen@iln.uio.no Nordisk språk, Nordisk språkvitskap, Sosiolingvistikk, Flerspråklighet, Norsk som andrespråk, Språklæring
Bilde av Hanna Marie Solberg Andresen Andresen, Hanna Marie Solberg Stipendiat +47 22854093 48 25 85 14 h.m.s.andresen@iln.uio.no Norsk som andrespråk, andrespråksforskning, flerspråklighet, konseptuell transfer, lingvistikk
Bilde av Jannis  Androutsopoulos Androutsopoulos, Jannis Professor II (+49) 40 42838-7461 jannis.androutsopoulos@uni-hamburg.de Flerspråklighet, Sosiolingvistikk, Mediert kommunikasjon, Språk i media, Språk på internett
Bilde av Nuranindia Endah Arum Arum, Nuranindia Endah Stipendiat n.e.arum@iln.uio.no Multilingual language practices, Sociolinguistics
Bilde av Zahir Athari Athari, Zahir Vitenskapelig assistent zahir.athari@iln.uio.no
Bilde av Sarah Cameron Cameron, Sarah Stipendiat sarah.cameron@iln.uio.no Lingvistikk, Språktilegnelse, Andrespråkstilegnelse, Psykolingvistikk, Nevrolingvistikk, Språkprosessering, EEG
Cho, Camilla Universitetslektor camilla.cho@iln.uio.no Norsk som andrespråk, Flerspråklighet, Andrespråkstilegnelse, Andrespråkslæring, Arrangementer
Bilde av Haley De Korne De Korne, Haley Førsteamanuensis +47 22844287 +47 228 44287 h.de.korne@iln.uio.no Flerspråklighet, Lingvistikk, Norsk som andrespråk
Bilde av Valantis Fyndanis Fyndanis, Valantis Forsker valantis.fyndanis@iln.uio.no
Bilde av Elisabet Garcia Gonzalez Garcia Gonzalez, Elisabet Stipendiat +47 22854043 e.g.gonzalez@iln.uio.no
Bilde av Qingyuan Liu Gardner Gardner, Qingyuan Liu Postdoktor q.l.gardner@iln.uio.no
Garraffa, Maria Professor II maria.garraffa@iln.uio.no
Bilde av Anne Golden Golden, Anne Professor +4722854291 +4790939590 anne.golden@iln.uio.no Norsk som andrespråk, Andrespråkslæring, Litterasitet, Narrativer, Ordforråd, Metaforer, Grammatikk, Lærebokspråk, Transfer, Andrespråkskorpus, Kreolstudier, Flerspråklighet
Bilde av Samantha Goodchild Goodchild, Samantha Postdoktor +47 22854059 samantha.goodchild@iln.uio.no
Bilde av Mira Goral Goral, Mira Professor II mira.goral@iln.uio.no Flerspråklighet, Afasi
Bilde av Jenny Gudmundsen Gudmundsen, Jenny Stipendiat jenny.gudmundsen@iln.uio.no Samtaleanalyse, multimodalitet, Flerspråklighet, Flerspråklig praksis
Bilde av Michela Iacorossi Iacorossi, Michela Førstekonsulent michela.iacorossi@iln.uio.no Sosiale medier, Kommunikasjon, Arrangementer
Bilde av Natalia Kartushina Kartushina, Natalia Førsteamanuensis +47 22845021 natalia.kartushina@iln.uio.no Flerspråklighet, språkutvikling, Språklæring, Andrespråkslæring, Dialekter, Lingvistikk, Fonologi
Bilde av Helene Killmer-Rumpf Killmer-Rumpf, Helene Stipendiat +47 93954136 +47 939 54 136 helene.killmer-rumpf@iln.uio.no Klinisk lingvistikk, Afasi, Samtaleforskning, Psykolingvistikk
Bilde av Frances Kvietok Duenas Kvietok Duenas, Frances Postdoktor f.k.duenas@iln.uio.no
Bilde av Franziska Köder Köder, Franziska Forsker og labkoordinator +47-22844289 franziska.koder@iln.uio.no
Bilde av Gavin Mitchell Lamb Lamb, Gavin Mitchell Postdoktor g.m.lamb@iln.uio.no
Bilde av Pia Lane Lane, Pia Professor +47-22845695 pia.lane@iln.uio.no Flerspråklighet, Minoritetsspråkspolitikk, Sosiolingvistikk, Diskursanalyse, Kodeveksling, Språkteknologi
Bilde av Elizabeth Lanza Lanza, Elizabeth Professor Emerita +47 22 85 67 51 elizabeth.lanza@iln.uio.no Flerspråklighet, Tospråklighet, Sosiolingvistikk, Kulturelt mangfold, Språkkontakt, Diskursanalyse, Samtaleforskning, Narrativer
Bilde av Minna Lehtonen Lehtonen, Minna Professor II +47 22844293 minna.lehtonen@iln.uio.no Flerspråklighet, Psykolingvistikk, Nevrolingvistikk, Flerspråklig kompetanse, Tospråklighet, språkkontroll, morfologisk prosessering, ordgjenkjenning
Bilde av Anne Charlotte Lindblom-Rosén Lindblom-Rosén, Anne Charlotte Fungerende administrativ leder +47 22844298 +47 47655358 a.c.lindblom@iln.uio.no sentre for fremragende forskning (SFF), Forskerskole, Mobilitet, masterprogram, Administrasjon, Kommunikasjon
Bilde av Rafael Lomeu Gomes Lomeu Gomes, Rafael Postdoktor +47 22 85 71 79 r.l.gomes@iln.uio.no Flerspråklighet, Ideologi, Identitet, Migrasjon, Transnasjonalisme
Bilde av Seyed Hadi Mirvahedi Mirvahedi, Seyed Hadi Postdoktor +47 92044925 s.h.mirvahedi@iln.uio.no
Bilde av Elisabeth Maria Neuhaus Neuhaus, Elisabeth Maria Seniorkonsulent +47 22844237 +47 98635585 e.m.neuhaus@iln.uio.no Forskningsadministrasjon, Kommunikasjon, Sosiale medier, Arrangementer, Sentre for fremragende forskning (SFF), Årsrapport, Internkommunikasjon
Bilde av Monica I. Norvik Norvik, Monica I. Forsker +47 22 84 49 08 +47 91721595 monica.norvik@iln.uio.no Afasi, Flerspråklighet, Kartlegging, Logopedi, Klinisk lingvistikk
Bilde av Anne Marte Haug Olstad Olstad, Anne Marte Haug Forsker a.m.h.olstad@iln.uio.no
Bilde av Aleksandra Olszewska Olszewska, Aleksandra Postdoktor aleksandra.olszewska@iln.uio.no
Bilde av Toril Opsahl Opsahl, Toril Førsteamanuensis +47 22858219 toril.opsahl@iln.uio.no Språkvitenskap, Samtaleforskning, Sosiolingvistikk, Leksikografi, Norsk språk, Norsk som andrespråk, Flerspråklig praksis, Flerspråklighet
Bilde av Aneta Pavlenko Pavlenko, Aneta Professor II aneta.pavlenko@iln.uio.no Flerspråklighet
Bilde av Alastair Pennycook Pennycook, Alastair Professor II alastair.pennycook@iln.uio.no Flerspråklighet
Bilde av Audun Rosslund Rosslund, Audun Stipendiat audun.rosslund@iln.uio.no Barns språktilegnelse, Spedbarnsrettet tale, Psykolingvistikk
Bilde av Unn Røyneland Røyneland, Unn Professor, Senterleiar ved MultiLing +47-22844037 +47-93831064 unn.royneland@iln.uio.no Språkvitenskap, Norsk språk, Nordisk språk, Sosiolingvistikk, Dialektologi, Språkhistorie, Nynorsk skriftkultur, Språknormering, Fleirspråklegheit
Bilde av Hanne Gram Simonsen Simonsen, Hanne Gram Professor emeritus +4722854182 +4790128109 h.g.simonsen@iln.uio.no Språkvitenskap, Lingvistikk, Klinisk lingvistikk, Barns språktilegnelse, Afasi, Demens, Språkpsykologi, Fonetikk, Fonologi, Kognitiv lingvistikk, Flerspråklighet
Bilde av Magdalena Solarek-Gliniewicz Solarek-Gliniewicz, Magdalena Stipendiat 46594442 magdalena.solarek-gliniewicz@iln.uio.no Kommunikasjon i spesialisthelsetjenesten, Norsk som andrespråk, Flerspråklig praksis, Tolking, Samtaleforskning, Polsk, Andrespråkslæring og -undervisning, andrespråksforskning
Bilde av Bente Ailin Svendsen Svendsen, Bente Ailin Professor +47 22856966 +47- 97562138 b.a.svendsen@iln.uio.no Flerspråklighet, Sosiolingvistikk, Norsk som andrespråk
Bilde av Jan Svennevig Svennevig, Jan Professor II +47 22856148 jan.svennevig@iln.uio.no Retorikk, Kommunikasjon, Nordisk språk, Tekstvitenskap, Flerspråklighet
Bilde av Oliwia Szymanska Szymanska, Oliwia Postdoktor +47-22856943 oliwia.szymanska@iln.uio.no Andrespråkslæring, Andrespråksforskning, Norsk som andrespråk, Transfer, Grammatikk, Norsk-polsk kontrastiv grammatikk, Kommunikasjon i spesialisthelsetjensten, Metaforer og følelsesuttrykk
Bilde av Ane Theimann Theimann, Ane Stipendiat ane.theimann@iln.uio.no Lingvistikk, Språkvitenskap, Barns språktilegnelse, Flerspråklighet, Blikksporing, Psykolingvistikk, Språkprosessering
Bilde av Ingebjørg Tonne Tonne, Ingebjørg Professor, Nestleder ved MultiLing 22856766 ingebjorg.tonne@iln.uio.no Grammatikk, Kontrastiv lingvistikk, Norsk som andrespråk, Språkvitenskap, Norsk språk, Tospråklighet, Literacy, Flerspråklighet
Bilde av Ingvild Badhwar Valen-Sendstad Valen-Sendstad, Ingvild Badhwar Stipendiat +47 22844279 94018801 i.b.valen-sendstad@iln.uio.no Flerspråklighet, språkpolitikk, Kjønn og kvinneperspektiver, Literacy, Ethnography, Migration, Health
Bilde av Michelle White White, Michelle Postdoktor michelle.white@iln.uio.no