Personer med emneord «Digital humaniora»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Madelen Brovold Brovold, Madelen Stipendiat madelen.brovold@ibsen.uio.no Kvantitativ metode, Drama, Nordisk litteratur, Digital humaniora, Antisemittisme
Bilde av Gianina Druta Druta, Gianina Stipendiat +47-22854104 +40-729657829 gianina.druta@ibsen.uio.no Ibsen, Rumensk teater, Digital humaniora, Resepsjonsstudier, IbsenStage
Bilde av Sofie Steensnæs Engedal Engedal, Sofie Steensnæs Vitenskapelig assistent +47-97105706 s.s.engedal@ibsen.uio.no Digital humaniora, Nordisk litteratur
Bilde av Sissel Furuseth Furuseth, Sissel Professor +47-22859153 + 47 92414651 sissel.furuseth@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturkritikk, Digital humaniora, Retorikk, Litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, kognitiv poetikk
Bilde av Frode Helland Helland, Frode Senterleder +47-22858676 frode.helland@ibsen.uio.no Ibsen studies, Kultur, Drama, Digital humaniora, Nordisk litteratur
Bilde av Julie Holledge Holledge, Julie Professor julie.holledge@ibsen.uio.no Performance, Digital humaniora, Ibsen studies, Kultur, Women's theatre
Bilde av Joanna Iranowska Iranowska, Joanna Stipendiat +47-22855235 joanna.iranowska@ikos.uio.no Museer og museologi, Kulturhistorie, Digital humaniora, Arkiv, Kulturarv, Digitalisering
Bilde av Heidi Karlsen Karlsen, Heidi Stipendiat heidi.karlsen@ibsen.uio.no Digital humaniora, Diskursanalyse, Feministisk teori, Nordisk litteratur, Fransk litteratur, Resepsjonsstudier
Bilde av Kristin Kosberg Kosberg, Kristin Bibliotekar +47-22858019 +47-91153912 kristin.kosberg@ibsen.uio.no Bibliotek, Nordisk litteratur, Digital humaniora, Den internasjonale Ibsen-bibliografien
Lange, Katharina Bildearkivar +47-22855239 katharina.lange@ifikk.uio.no Billedarkiv, Kunsthistorie, Digitale læringsressurser, Digital humaniora, Databaser, Katalogisering, Forskningsstøtte
Bilde av Álvaro Llosa Sanz Llosa Sanz, Álvaro Førsteamanuensis +47-22855532 +47 22 85 55 32 a.l.sanz@ilos.uio.no Spansk, Bokhistorie, Spanskspråklig litteratur, Litteratur og medier, Retorikk, Renessanselitteratur, Nettpublisering, Digital humaniora
Bilde av Mats Malm Malm, Mats Professor II +47-22854255 mats.malm@ikos.uio.no nordisk litteratur, kulturarv, antiken, digital humaniora, litteraturvitenskap, edisjonsfilologi
Bilde av Espen Smith Ore Ore, Espen Smith Overingeniør +47-22 858189 +47-913 907 48 / +30-695 555 0615 e.s.ore@iln.uio.no Digital Humaniora, Edisjonsfilologi, Tekstkoding, XML, Tekstdatabaser, Relasjonsdatabaser
Bilde av Thomas Rasmussen Rasmussen, Thomas Stipendiat thomas.rasmussen@ibsen.uio.no Digital humaniora, Parodi, Karikatur, Grønland, Arktis, Norge, Danmark, Kolonialisme, Postkolonialisme
Bilde av Anne Birgitte Rønning Rønning, Anne Birgitte Professor +47-22856741 a.b.ronning@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur og litteraturvitenskap, Kjønn og litteratur, Estetikk, Digital humaniora, Bokhistorie
Bilde av Alexandre Simon-Ekeland Simon-Ekeland, Alexandre Stipendiat alexandre.simon-ekeland@iakh.uio.no Polarhistorie, Mediehistorie, Digital humaniora, Kunnskapshistorie, Norsk historie, Fransk historie, miljøhistorie
Bilde av Liyang Xia Xia, Liyang Førsteamanuensis +47-22858678 liyang.xia@ibsen.uio.no Kina, Kjønnsforskning, Digital humaniora, Oversettelsesstudier, Resepsjon, Ibsen, Teatervitenskap