Personer med emneord «Kristendom»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Dag Øistein Endsjø Endsjø, Dag Øistein Professor +47-22854918 +47-99043311 d.o.endsjo@ikos.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Religion og kjønn, Seksualitetshistorie, Religion og politikk, Menneskerettigheter, Religion og populærkultur, Antikken, Folkereligiøsitet, Ritualer, Død og udødelighet
Bilde av Sigurd Hjelde Hjelde, Sigurd Professor emeritus sigurd.hjelde@ikos.uio.no Kristendom, Protestantisk teologi, Religionshistorie, Religionsvitenskap
Bilde av Otto Krogseth Krogseth, Otto Professor emeritus +47-22856855 otto.krogseth@ikos.uio.no Religionssosiologi, Etikk og livssynsteori, Religionshistorie, Kristendom, Religionsvitenskap, Identitet og kultur
Bilde av Jon Vidar Sigurdsson Sigurdsson, Jon Vidar Professor +47-22841955 97149914 +47 97149914 j.v.sigurdsson@iakh.uio.no Politisk kultur, Norge, Kirkehistorie, Middelalder, Kristendom, Historie, Vikinger, Island, Skandinavia, Religion og politikk, Vikingtid, Norrøn religion, Sosialhistorie, Kulturhistorie
Bilde av Nora Stene Stene, Nora Førsteamanuensis +47-22844068 nora.stene@ikos.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Jødedom, Islam, Midtøsten
Bilde av Anne Stensvold Stensvold, Anne Professor +47-22854932 0047-47019562 anne.stensvold@ikos.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Religion og politikk
Bilde av Hanne Amanda Trangerud Trangerud, Hanne Amanda Stipendiat +47-22854911 h.a.trangerud@ikos.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Evangelicals, Religion og politikk, Religion og helse
Bilde av Reidar Aasgaard Aasgaard, Reidar Professor +47-22854917 +47 99 73 66 49 reidar.aasgaard@ifikk.uio.no Idehistorie, Religionshistorie, Kristendom, Det nye testamentet, Oldkirken, Kulturhistorie, Oversettelse