Personer med emneord «Medier og kommunikasjon»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Sigurd Allern Allern, Sigurd Professor emeritus sigurd.allern@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Journalistikk, Politisk kommunikasjon
Bilde av Cristina Archetti Archetti, Cristina Professor +47 22850463 cristina.archetti@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Politisk kommunikasjon, Journalistikk, Mediebruk og mediepåvirkning, Strategisk kommunikasjon, Sosiale medier, Medier og samfunn
Bilde av Khalid Ezat Azam Azam, Khalid Ezat Stipendiat 91180398 k.e.azam@media.uio.no Dataspill, Barn og unges mediebruk, Populærkultur, Medier og kommunikasjon
Bilde av Hans Fredrik  Dahl Dahl, Hans Fredrik Professor emeritus h.f.dahl@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mediehistorie, Medieestetikk, Medieteorier
Bilde av Gunn Enli Enli, Gunn Prodekan +47 22850435 gunn.enli@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Politisk kommunikasjon, Sosiale medier, Mediehistorie
Bilde av Charles  Ess Ess, Charles Professor emeritus charles.ess@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Nye Medier, Informasjonsetikk, Demokratisering, Medier og religion
Bilde av Jon Inge Faldalen Faldalen, Jon Inge Førsteamanuensis j.i.faldalen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieestetikk, Filmhistorie, Filmteori, Fjernsynsfiksjon
Bilde av Ståle Bjørlykke Grut Grut, Ståle Bjørlykke Stipendiat s.b.grut@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieteknologi, Journalistikk, Internett, Sosiale medier, Facebook, Twitter
Bilde av Liselotte Johnsrud Hammer Hammer, Liselotte Johnsrud Førstekonsulent +47 22850455 l.j.hammer@media.uio.no Studieadministrasjon, Studieveiledning, Undervisningsplanlegging, Eksamen, Eksamensplanlegging, Medier og kommunikasjon
Bilde av Liv Hausken Hausken, Liv Professor +47 22850436 liv.hausken@media.uio.no Medieestetikk, Fotografi, Vitenskaplige bilder, Tekstteori, Filmteori, Fjernsynsfiksjon, Medier og kommunikasjon
Bilde av Øyvind Ihlen Ihlen, Øyvind Professor +47 22850422 oyvind.ihlen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Journalistikk, Politisk kommunikasjon, Strategisk kommunikasjon, Retorikk
Bilde av Anna Khamlii Khamlii, Anna Seniorkonsulent +47 22854247 anna.khamlii@hf.uio.no Økonomi, Økonomistyring, Ekstern finansiering, Budsjett, Regnskap, NFR, Medier og kommunikasjon
Bilde av Gunnar Liestøl Liestøl, Gunnar Professor +47 22850439 +47 92462843 gunnar.liestol@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mobile medier, Genre Design, Utvidet virkelighet, Lokasjonsbasert medier, Retorikk, Augmented Reality, Virtual Reality
Bilde av Knut Lundby Lundby, Knut Professor emeritus (+47) 900 83 803 900 83 803 knut.lundby at media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medier og religion, Ytringsfrihet og demokrati
Bilde av Marika  Lüders Lüders, Marika Professor +47 22850415 +47 99525206 marika.luders@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Brukeropplevelser, HCI, Sosiale medier, Medieinnovasjon, Innovasjon, Teknologiutvikling
Bilde av Terje Rasmussen Rasmussen, Terje Professor +47 22850441 terje.rasmussen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Journalistikk, Politisk sosiologi, Internett, Samfunnsteori, Mediehistorie, Medieteknologi, Politisk kommunikasjon, Ytringsfrihet og demokrati
Bilde av Kjetil Rødje Rødje, Kjetil Førstelektor +47 22850460 +47 41397322 41397322 kjetil.rodje@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieestetikk, Filmteori, Filmhistorie, Mediebruk og mediepåvirkning, Affektteori, Vold og medier, Visuell kultur
Bilde av Helge Rønning Rønning, Helge Professor emeritus +47-90023561 helge.ronning@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieestetikk, Ytringsfrihet og demokrati i mediene
Bilde av Eli Skogerbø Skogerbø, Eli Professor +47 22850429 skogerbo@uio.no Medier og kommunikasjon, Politisk kommunikasjon, Sosiale medier, Medie- og kulturpolitikk og regulering, Ytringsfrihet og demokrati i mediene
Bilde av Ove Solum Solum, Ove Professor +47 22850432 ove.solum@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Filmhistorie, Norsk film, Filmteori, Medieestetikk, Filmvitenskap
Bilde av Elisabeth Staksrud Staksrud, Elisabeth Professor 22850412 elisabeth.staksrud@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Barn og unges mediebruk, Medienes organisasjoner, Medie- og kulturpolitikk og regulering, Mobile medier, Sosiale medier, Ytringsfrihet og demokrati i mediene, Mediebruk og mediepåvirkning
Bilde av Vilde Schanke Sundet Sundet, Vilde Schanke Forsker +47 91632127 91632127 v.s.sundet@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mediebransjene, TV, Medieinnovasjon, Strømmetjenester, Populærkultur, Fans, Netflix, Sosiale medier, Medie- og kulturpolitikk, Globale plattformer, YouTube, TikTok
Bilde av Trine Syvertsen Syvertsen, Trine Professor +47 22841489 +47-9750 5843 trine.syvertsen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mediebransjene, Mediehistorie, Populærkultur, Medie- og kulturpolitikk, TV, Digitale medier, Mediemotstand
Bilde av Timotheus Vermeulen Vermeulen, Timotheus Professor 22850416 timotheus.vermeulen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, TV, Film og filmteori, Estetisk teori, Kulturteori
Bilde av Anja Vranic Vranic, Anja Stipendiat 41499192 anja.vranic@media.uio.no Kjønn, Kjønnsroller, Identitet, Iscenesettelse, Feministisk teori, Feministisk kommunikasjonsteori, Postfeministisk teori, Politisk kommunikasjon, Retorikk, Medier og kommunikasjon, Minoriteter, Demokrati, Makt, Troverdighet, Tillit