Personer med emneord «Middelalderstudier»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Catherine Anne Bradley Bradley, Catherine Anne Førsteamanuensis c.a.bradley@imv.uio.no Musikkvitenskap, Middelalderstudier, Musikkhistorie, Musikkanalyse, Musikkteori
Bilde av Nicolai Egjar Engesland Engesland, Nicolai Egjar Stipendiat 94 81 15 32 n.e.engesland@iln.uio.no Irsk filologi, Norrøn filologi, Middelalderstudier, Språkhistorie, Doktorgradsstipendiat
Bilde av Katharina Heinz Heinz, Katharina Stipendiat katharina.heinz@iln.uio.no Norrøn filologi, Norrønt språk, Manuskriptkultur i middelalderen, Middelalder, Middelalderstudier, Retorikk, Doktorgradsstipendiat
Bilde av Elise Kleivane Kleivane, Elise Forskar +47 22 85 71 15 + 47 917 84 239 elise.kleivane@iln.uio.no Nordisk kultur og historie, Norrønt, Sagaer, Religiøse tekster, Runer, Vikinger, Edisjonsfilologi, Norrøn religion, Språkhistorie, Litteraturhistorie, Translation Studies, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap, Middelalderstudier, Epigrafikk, Bokstavinnskrifter, Runologi, Innskrifter
Bilde av Claudia Lingscheid Lingscheid, Claudia Førstelektor +47-22856873 claudia.lingscheid@ilos.uio.no Tysk, Tysk litteratur, Tysk språk, middelalderhåndskrifter, Middelalderstudier, Edisjonsfilologi, Litteratur
McWilliams, Stuart Førstelektor +47-22856713 stuart.mcwilliams@ilos.uio.no English, Literature, Litteratur og litteraturvitenskap, Engelsk litteratur, Engelskspråklig litteratur, Medieval Studies, medievalism, Magic, occult, occultism, Theory and method, Literary Theory, Literary History, Litteraturteori, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Litteraturkritikk, Intellectual history, History of ideas, Historisk teori og metode, History of knowledge, Historieteori, Historie- og kulturfilosofi, Gothic, Horror, Middelalder, Middelalderstudier, Continental Philosophy, Kulturhistorie, kulturstudier, Kulturteori, Death and immortality, irsk litteratur, irish literature, irish studies, Modernisme, modernist literature, Modernism, modernisme/postmodernisme, deconstruction, Phenomenology, Hermeneutikk, Hermeneutics, philosophy of history, theory of history, historiography, Historiografi, literature and science, literature and religion, decadence, decadent movement, aestheticism, Aesthetics
Bilde av Kristen Mills Mills, Kristen Postdoktor kristen.mills@iln.uio.no Irland, Norrøn filologi, Norrønt, Middelalderstudier, Middelalderen