Personer med emneord «Nordisk litteratur»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Per Thomas Andersen Andersen, Per Thomas Professor +47-22856954 +47-98425903 p.t.andersen@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Norske forfattere, Norskfaget, Samtidslitteratur
Bilde av Aasta Marie Bjorvand Bjørkøy Bjørkøy, Aasta Marie Bjorvand Førsteamanuensis +47-22854896 a.m.b.bjorkoy@iln.uio.no Edisjonsfilologi, Tekstkritikk, Norske forfattere, Barnelitteratur, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap
Bilde av Liv Bliksrud Bliksrud, Liv Professor emerita liv.bliksrud@iln.uio.no Nordisk litteratur
Bilde av Madelen Brovold Brovold, Madelen Stipendiat madelen.brovold@ibsen.uio.no Kvantitativ metode, Drama, Nordisk litteratur, Digital humaniora, Antisemittisme
Bilde av Giuliano D'Amico D'Amico, Giuliano Førsteamanuensis +47-22858689 giuliano.damico@ibsen.uio.no Ibsen, Nordisk litteratur, Vestlig esoterisme, Oversettelsestudier, Bokhistorie, Resepsjon, litteratursosiologi
Bilde av Ståle Dingstad Dingstad, Ståle Professor +47-22 85 67 87 stale.dingstad@iln.uio.no Litteraturhistorie, Norske forfattere, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Sakprosa
Bilde av Irene Engelstad Engelstad, Irene Professor emerita +47 90745898 Nordisk litteratur, Naturalisme, Amalie Skram, Samtidslitteratur, Etikk
Bilde av Sissel Furuseth Furuseth, Sissel Professor +47-22859153 + 47 92414651 sissel.furuseth@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturkritikk, Digital humaniora, Retorikk, Litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, kognitiv poetikk
Bilde av Frode Helland Helland, Frode Professor & senterleder +47-22858676 frode.helland@ibsen.uio.no Ibsen studies, Kultur, Drama, Digital humaniora, Nordisk litteratur
Bilde av Kristina Leganger Iversen Iversen, Kristina Leganger Stipendiat k.l.iversen@iln.uio.no Etnisitet, Postkolonialisme, ScanGuilt, Poesi, Nordisk litteratur, Samtidslitteratur
Bilde av Lasse Morten Johannesen Johannesen, Lasse Morten Førstelektor +4722857242 l.m.johannesen@iln.uio.no Språklæring, Norsk språk, Nordisk litteratur
Bilde av Mats Malm Malm, Mats Professor II +47-22854255 mats.malm@ikos.uio.no nordisk litteratur, kulturarv, antiken, digital humaniora, litteraturvitenskap, edisjonsfilologi
Bilde av Birgitte Furberg Moe Moe, Birgitte Furberg Stipendiat +47-93094504 +47 930 94 504 b.f.moe@iln.uio.no Nordisk litteratur, Doktorgradsstipendiat, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap
Bilde av Gitte Mose Mose, Gitte Førsteamanuensis +47-22844006 gitte.mose@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Nordisk språk, Dansk
Bilde av Thorstein Norheim Norheim, Thorstein Førsteamanuensis +47-22858494 thorstein.norheim@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap
Bilde av Elisabeth Oxfeldt Oxfeldt, Elisabeth Professor +47-22856935 elisabeth.oxfeldt@iln.uio.no Nordisk litteratur, Kulturelt mangfold, Postkolonialisme, Nasjonalisme, Interart, Film, ScanGuilt
Bilde av Beatrice Marlèn Unn Gustafsson Reed Reed, Beatrice Marlèn Unn Gustafsson Stipendiat 004795806461 b.m.u.g.reed@iln.uio.no Nordisk litteratur, Svensk litteratur, Økokritikk, Stina Aronson, Natur, Postkolonialisme
Bilde av Ellen Rees Rees, Ellen Prodekan for forskning og forskerutdanning +47-22858677 +47-98830354 ellen.rees@hf.uio.no Ibsen, Drama, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap
Bilde av Hans Kristian Rustad Rustad, Hans Kristian Professor +47-22857901 h.k.rustad@iln.uio.no Nordisk litteratur
Bilde av Torill Steinfeld Steinfeld, Torill Professor emeritus +47-22858216 torill.steinfeld@iln.uio.no Nordisk litteratur
Takle, Cecilie Cathrine Stipendiat c.c.takle@iln.uio.no Nordisk litteratur, Samtidslitteratur, Barnelitteratur, Nordisk språk og litteratur, Fantastisk litteratur