Personer med emneord «Nordisk språk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Karin Beijering Beijering, Karin Postdoktor karin.beijering@iln.uio.no Lingvistikk, Språkhistorie, Syntax, Semantikk, Nordisk språk, Nederlandsk
Bilde av Guro Busterud Busterud, Guro Førsteamanuensis +47-22857066 guro.busterud@iln.uio.no Nordisk språk, Norsk som andrespråk
Börjars, Kersti Professor II kersti.borjars@iln.uio.no Nordisk språk
Bilde av Ragnhild Eik Eik, Ragnhild Førstelektor ragnhild.eik@iln.uio.no Nordisk språk
Bilde av Hans-Olav Enger Enger, Hans-Olav Professor +47-22856092 h.o.enger@iln.uio.no Språkvitenskap, Nordisk språk, Grammatikk, Språkhistorie, Norsk språk
Bilde av Jan Terje Faarlund Faarlund, Jan Terje Professor emeritus 47828001 j.t.faarlund@iln.uio.no Språkhistorie, Språkvitenskap, Språktypologi, Lingvistikk, Grammatikk, Nordisk språk, Norsk språk, Indianarspråk
Bilde av Piotr Garbacz Garbacz, Piotr Instituttleder +47-22857634 451 25 429 piotr.garbacz@iln.uio.no Nordisk språk
Bilde av Oddrun Grønvik Grønvik, Oddrun forskar emerita +47 95 13 13 89 oddrun.gronvik@iln.uio.no Nordistikk, Nordisk språk, Leksikografi, Morsmålsleksikografi, Afrikanske språk
Bilde av Kari Kinn Kinn, Kari Postdoktor +47-22857109 kari.kinn@iln.uio.no Lingvistikk, Nordisk språk, Syntaks, Historisk språkvitenskap, Språkkontakt
Laanemets, Anu Førsteamanuensis +47-22854906 anu.laanemets@iln.uio.no Nordisk språk
Odden, Oda Røste Stipendiat +47-99164489 o.r.odden@iln.uio.no Lingvistikk, Nordisk språk, Grammatikk, Kognitiv lingvistikk, Doktorgradsstipendiat
Bilde av Eva Refsdal Refsdal, Eva Førstelektor +47-22855228 eva.refsdal@ilos.uio.no Oversettelse, Oversettelsesstudier, Imagology, image studies, spansk, nordisk språk, Pragmatikk
Bilde av Arne Torp Torp, Arne Professor emeritus 99308790 99308790 arne.torp@iln.uio.no Nordisk språk, Norskfaget, Norsk språk, Språkvitenskap, Sosiolingvistikk, Språkhistorie, Skandinaviske dialektar
Bilde av Johan Tønnesson Tønnesson, Johan Professor +47-22856986 +47-93295368 +4793295368 johan.tonnesson@iln.uio.no Nordisk språk, Retorikk, Sakprosa, Tekstvitenskap, Klarspråk
Bilde av Ruth E Vatvedt Fjeld Vatvedt Fjeld, Ruth E Professor emerita +47-22854385 +47-90564594 r.e.v.fjeld@iln.uio.no Leksikografi, Nordisk språk, Norsk språk, Kvinnespråk, Banning