Personer med emneord «Teori og Metode»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Thor Inge Rørvik Rørvik, Thor Inge Universitetslektor +47 22854916 t.i.rorvik@ifikk.uio.no Idehistorie, Filosofihistorie, Teori og metode, Politisk filosofi, Krig, Naturrett, Rettshistorie, Universitetshistorie
Bilde av Lisbeth Skogstrand Skogstrand, Lisbeth Forsker +47 95906508 lisbeth.skogstrand@iakh.uio.no Arkeologi, Jernalder, Bronsealder, Kjønn, Identitet, Graver, Teori og metode
Bilde av Knut Ivar Austvoll Austvoll, Knut Ivar Førstelektor +47 22850314 k.i.austvoll@iakh.uio.no Arkeologi, Bronsealder, Neolitikum, Teori og metode, Politisk økonomi
Bilde av Noëlle Lynn Wenger Streeton Streeton, Noëlle Lynn Wenger Professor +47 22859323 n.l.w.streeton@iakh.uio.no Konservering, Kulturarv, Kunstteknologi, Maleri, Materiell kultur, Kulturhistorie, Teori og metode, Middelalder, Skandinavia, Kirkehistorie, Sosialhistorie
Bilde av Christopher Prescott Prescott, Christopher Professor +47 22841936 +47 915 78914 christopher.prescott@iakh.uio.no Instituttleder, Arkeologi, Steinalder, Bronsealder, Teori og metode, Kulturarv
Bilde av Per Ditlef Fredriksen Fredriksen, Per Ditlef Professor +47 22841911 p.d.fredriksen@iakh.uio.no Arkeologi, Jernalder, Teori og Metode, Samtidsarkeologi, Arkeologi i sørlige Afrika
Bilde av Ingrid Fuglestvedt Fuglestvedt, Ingrid Professor +47-22841926 ingrid.fuglestvedt@iakh.uio.no Arkeologi, Steinalder, Teori og metode
Bilde av Odd Arvid Storsveen Storsveen, Odd Arvid Professor +47 22858183 +47-97733392 o.a.storsveen@iakh.uio.no Historie, Politisk historie, Nasjonalisme, Kulturhistorie, 1800-tallet, Teori og metode
Bilde av Knut Kjeldstadli Kjeldstadli, Knut knut.kjeldstadli@iakh.uio.no Historie, Teori og metode, Moderne historie, Sosial- og kulturhistorie, Migrasjonshistorie