Personer med emneord «Teori og metode»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Knut Ivar Austvoll Austvoll, Knut Ivar Førstelektor +47-22850314 90963384 +47-90963384 k.i.austvoll@iakh.uio.no Arkeologi, Bronsealder, Teori og metode, Politisk økonomi
Bilde av Stine Urke Brunstad Brunstad, Stine Urke Stipendiat +47-22841925 s.u.brunstad@iakh.uio.no Arkeologi, stipendiat arkeologi, Jernalder, Vikingtid, Teori og metode, Runologi
Bilde av Per Ditlef Fredriksen Fredriksen, Per Ditlef Professor +47-22841911 +4791126749 +47-91126749 p.d.fredriksen@iakh.uio.no Arkeologi, Jernalder, Teori og Metode, Samtidsarkeologi, Arkeologi i sørlige Afrika
Bilde av Ingrid Fuglestvedt Fuglestvedt, Ingrid Professor +47-22841926 ingrid.fuglestvedt@iakh.uio.no Arkeologi, Steinalder, Teori og metode
Bilde av Knut Kjeldstadli Kjeldstadli, Knut Professor emeritus knut.kjeldstadli@iakh.uio.no Historie, Teori og metode, Moderne historie, Sosial- og kulturhistorie, Migrasjonshistorie
Bilde av Eirinn Larsen Larsen, Eirinn Førsteamanuensis +47-22857205 92226993 eirinn.larsen@iakh.uio.no Historie, Moderne Historie, Kunnskap, Emosjoner, Kjønn, Økonomi og handel, Norden og 'den norske modell', Historiografi, Teori og metode
Bilde av Eirinn Larsen Larsen, Eirinn Førsteamanuensis +47-22857205 92226993 eirinn.larsen@iakh.uio.no Historie, Moderne Historie, Kunnskapshistorie, Likestilling, Emosjonshistorie, Kjønn, Økonomisk historie, Historiografi, Teori og metode, Internasjonalisering
Bilde av Christopher Prescott Prescott, Christopher Instituttleder +390658391008 +393913836764 +47 915 78914 christopher.prescott@roma.uio.no Instituttleder, Teori og metode, Arkeologi, Steinalder, Kulturarv, Bronsealder
Bilde av Odd Arvid Storsveen Storsveen, Odd Arvid Professor +47-22858183 97733392 +47-97733392 o.a.storsveen@iakh.uio.no Teori og metode, Nasjonalisme, Historie, Kulturhistorie, Politisk historie, 1800-tallet
Bilde av Noëlle Lynn Wenger Streeton Streeton, Noëlle Lynn Wenger Førsteamanuensis +47-22859323 n.l.w.streeton@iakh.uio.no Konservering, Kulturarv, Kunstteknologi, Maleri, Materiell kultur, Teori og metode, Middelalder, Skandinavia, Sosialhistorie, Kirkehistorie