Alle vitenskapelig ansatte på HF - Side 7

Personer 151 - 175 av 681
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Jan Terje Faarlund Faarlund, Jan Terje Professor emeritus 47828001 j.t.faarlund@iln.uio.no Språkhistorie, Språkvitenskap, Språktypologi, Lingvistikk, Grammatikk, Nordisk språk, Norsk språk, Indianarspråk
Bilde av Anders Fagerjord Fagerjord, Anders Førsteamanuensis +47 22850411 anders.fagerjord@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Konvergens, Sosiale medier, Mobile medier, Sammensatte tekster, Sjangerutvikling, Digitale sjangre, Semiotikk, Medieinnovasjon, Medieteknologi
Bilde av Jon Inge Faldalen Faldalen, Jon Inge Universitetslektor j.i.faldalen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieestetikk, Filmhistorie, Filmteori, Fjernsynsfiksjon
Bilde av Unn Falkeid Falkeid, Unn Professor +47 22856056 +47 99568527 unn.falkeid@ifikk.uio.no Idehistorie, Renessanse, Humanisme, Bokhistorie, Tidligmoderne politisk filosofi, Middelalder, Kjønnsforskning
Bilde av Ingrid Lossius Falkum Falkum, Ingrid Lossius Førsteamanuensis +47 22844838 +4791307237 i.l.falkum@ifikk.uio.no Filosofi, Lingvistikk, Pragmatikk, Kommunikasjon, Språkfilosofi, Utviklingspsykologi
Bilde av Kjetil Fallan Fallan, Kjetil Professor +47 22858613 +47 90937874 kjetil.fallan@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Designhistorie, Design og arkitektur, Kulturhistorie, Populærkultur, Modernisme, Modernitet, Kunsthistorieforeleser, miljøhistorie, miljøhumaniora, økologisk design
Bilde av Panagiotis Farantatos Farantatos, Panagiotis +47 22856839 panagiotis.farantatos@ifikk.uio.no Kunsthistorie
Bilde av Stefano Fasciani Fasciani, Stefano Førsteamanuensis - Institutt for Musikkvitenskap +47-22844146 stefano.fasciani@imv.uio.no
Bilde av Karin Fast Fast, Karin Forsker +46 763196209 karin.fast@media.uio.no
Bilde av Marie-Theres Federhofer Federhofer, Marie-Theres Professor II m.t.federhofer@ilos.uio.no Tysk, Tysk litteratur, Medical Humanities, Environmental Humanities, Reiselitteratur, Vitenskapshistorie, Narrative theory, Oversettelsesprosesser, Arctic discourses, Dilettantisme
Bilde av Annie  Fee Fee, Annie postdoktor anna.fee@media.uio.no Filmhistorie, Stumfilm, Feministisk filmhistorie, Medieestetikk, Visuell kultur, Filmteori, Fransk kultur og samfunn, Fransk film, Amerikansk filmhistorie, cinefili
Bilde av Liisa-Rávná Finbog Finbog, Liisa-Rávná Stipendiat +47 22857801 l.r.finbog@ikos.uio.no Museer og museologi, Kulturarv, Identitet, Samisk, Etnisitet, Urbefolkning, Materiell kultur
Bilde av Emil Henrik Flatø Flatø, Emil Henrik Stipendiat +47 22855574 e.h.flato@ikos.uio.no Temporalitet, Fremtidsforskning, Antropocen, STS, FNs klimapanel, Risiko, Scenarioplanlegging
Bilde av Hedda Flatø Flatø, Hedda Stipendiat +47 22855576 hedda.flato@ikos.uio.no Kinastudier
Bilde av Geir Flikke Flikke, Geir Professor +47 22845948 99357278 geir.flikke@ilos.uio.no Russisk, Russland, Områdestudier, Sosiale bevegelser, Post-kommunisme, Historie, Politisk kultur, Politisk historie
Bilde av Ingeborg Fossestøl Fossestøl, Ingeborg Stipendiat 47968141 ingeborg.fossestol@iakh.uio.no Historie, Kulturhistorie, Offentlighet, Oversettelse, Intellectual history
Bilde av Naomi Clair Francis Francis, Naomi Clair Postdoktor n.c.francis@iln.uio.no
Bilde av Per Ditlef Fredriksen Fredriksen, Per Ditlef Professor +47 22841911 +4791126749 p.d.fredriksen@iakh.uio.no Arkeologi, Jernalder, Teori og Metode, Samtidsarkeologi, Arkeologi i sørlige Afrika
Bilde av Anny Fremmerlid Fremmerlid, Anny Førstelektor +47 22857354 +47 92416141 anny.fremmerlid@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Grafikk, Modernisme, Naturalisme, Kunsthistorieforeleser
Bilde av Christel Fricke Fricke, Christel Professor +47 22844140 christel.fricke@csmn.uio.no Filosofi
Bilde av Robert Marc Friedman Friedman, Robert Marc +47 22854205 +4791639068 +4791639068 r.m.friedman@hf.uio.no Historie, Vitenskapshistorie, kunnskapshistorie, Universitetshistorie, Polarhistorie
Bilde av Yael Friedman Friedman, Yael Stipendiat +4798420692 yael.friedman@ifikk.uio.no Vitenskapsfilosofi, Vitenskapens Historie, Medisinfilosofi, Biologiens filosofi
Bilde av Peter Fritz Fritz, Peter Professor peter.fritz@ifikk.uio.no Filosofi, Filosofisk logikk, Metafysikk, Språkfilosofi
Bilde av Jorunn Fredrikke Fyhn Frøili Frøili, Jorunn Fredrikke Fyhn Universitetslektor +47 22 85 67 92 jorunn.froili@iln.uio.no Norsk for internasjonale studenter, Tolking
Bilde av Tine Frøysaker Frøysaker, Tine Professor +47 22859634 tine.froysaker@iakh.uio.no Konservering, Malerikonservering, Kulturarv