Alle vitenskapelig ansatte på HF - Side 7

Personer 151 - 175 av 762
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Nicolai Egjar Engesland Engesland, Nicolai Egjar Postdoktor +47 22854149 94 81 15 32 n.e.engesland@iln.uio.no Irsk filologi, Norrøn filologi, Middelalderstudier, Språkhistorie, Paleografi, Tekstkritikk, Edisjonsfilologi, Latin, Gresk, Skotsk-gælisk, Walisisk
Bilde av Line Cecilie Engh Engh, Line Cecilie Førsteamanuensis +47 22841684 l.c.engh@ifikk.uio.no Idehistorie, Middelalder
Bilde av Sunniva Engh Engh, Sunniva Førsteamanuensis +47 22856269 sunniva.engh@iakh.uio.no Historie
Bilde av Gunn Enli Enli, Gunn Professor +47-22850435 91172952 gunn.enli@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mediepolitikk, Politisk kommunikasjon, Medieøkonomi, Sosiale medier, Reality-TV, Mediehistorie
Bilde av Gunn Enli Enli, Gunn Prodekan +47 22850435 gunn.enli@media.uio.no Politisk kommunikasjon, Valgkamp, Medieregulering, Allmennkringkasting, Mediehistorie
Bilde av Cagri Erdem Erdem, Cagri Stipendiat +47-41320109 cagri.erdem@imv.uio.no Music Technology, Sound Synthesis, Psychoacoustics, Improvisation, Music and Movement
Bilde av Anne Eriksen Eriksen, Anne Professor +47 22856989 anne.eriksen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Naturen og det naturlige, Folkereligiøsitet, Historieforståelse og minnepolitikk, Museer og museologi, Kollektiv erindring, Medisinhistorie
Bilde av Asbjørn Eriksen Eriksen, Asbjørn Professor +47 22 85 47 69 a.o.eriksen@imv.uio.no Musikkvitenskap, Musikkhistorie, Russisk musikk, Norsk musikk, Musikkanalyse, Musikkteori
Bilde av Andreas Nilsen Ervik Ervik, Andreas Nilsen Førstelektor 93042451 a.n.ervik@media.uio.no Medieøkologi, Sosiale medier, Medieestetikk, Populærkultur
Bilde av Line Esborg Esborg, Line Førsteamanuensis +47 22854919 line.esborg@ikos.uio.no Kulturhistorie, Digital kulturarv, Museer og museologi, Medisinske kulturer, Historieforståelse og minnepolitikk, Folklore og folkeminne, Norsk folkeminnesamling (NFS)
Bilde av Mariia Esipova Esipova, Mariia Postdoktor mariia.esipova@iln.uio.no Semantikk, Pragmatikk, Prosodi, Syntaks, Russisk
Bilde av Charles  Ess Ess, Charles Professor emeritus charles.ess@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Nye Medier, Informasjonsetikk, Demokratisering, Medier og religion
Etelämäki, Marja Førsteamanuensis +47 22859129 marja.etelamaki@iln.uio.no Samtaleanalyse, Interaksjonell lingvistikk, Kognitiv lingvistikk, Finsk
Bilde av Kaja Helchie Sletten Østmo Evang Evang, Kaja Helchie Sletten Østmo Stipendiat +47 22845834 k.h.s.o.evang@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Lingvistikk, Andrespråkstilegnelse, Innlærerspråk, Kontrastiv lingvistikk, Korpuslingvistikk, Korpusutvikling
Bilde av Nina Marie Evensen Evensen, Nina Marie Forsker/datarøkter +47-92060359 n.m.evensen@ibsen.uio.no Det virtuelle Ibsensenteret, Ibsenstage, Digital humaniora, Edisjonsfilologi, Ibsen, Nordisk litteratur
Bilde av Håkon Evju Evju, Håkon Førsteamanuensis +47 22857211 hakon.evju@ifikk.uio.no Idehistorie, Opplysningstid, Historiografi, Idéhistorie, Politisk idehistorie, Økonomisk idehistorie
Bilde av Jan Terje Faarlund Faarlund, Jan Terje Professor emeritus 47828001 j.t.faarlund@iln.uio.no Språkhistorie, Språkvitenskap, Språktypologi, Lingvistikk, Grammatikk, Nordisk språk, Norsk språk, Indianarspråk
Faber, Vera Postdoctoral Fellow (MSCA) +47 228 56804 vera.faber@ilos.uio.no
Bilde av Anders Fagerjord Fagerjord, Anders Førsteamanuensis +47 22850411 anders.fagerjord@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Strømming, Konvergens, Sosiale medier, Mobile medier, Multimedia, Sjangerutvikling, Digitale sjangre, Semiotikk, Medieinnovasjon, Medieteknologi
Bilde av Jon Inge Faldalen Faldalen, Jon Inge Universitetslektor j.i.faldalen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieestetikk, Filmhistorie, Filmteori, Fjernsynsfiksjon
Bilde av Unn Falkeid Falkeid, Unn Professor +47 22856056 +47 99568527 unn.falkeid@ifikk.uio.no Idehistorie, Renessanse, Humanisme, Bokhistorie, Tidligmoderne politisk filosofi, Middelalder, Kjønnsforskning
Bilde av Ingrid Lossius Falkum Falkum, Ingrid Lossius Førsteamanuensis +47 22844838 +4791307237 i.l.falkum@ifikk.uio.no Filosofi, Lingvistikk, Pragmatikk, Kommunikasjon, Språkfilosofi, Utviklingspsykologi
Bilde av Kjetil Fallan Fallan, Kjetil Professor +47 22858613 kjetil.fallan@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Designhistorie, Design og arkitektur, Kulturhistorie, Populærkultur, Modernisme, Modernitet, Kunsthistorieforeleser, miljøhistorie, miljøhumaniora, økologisk design
Bilde av Karl Farrugia Farrugia, Karl Stipendiat karl.farrugia@iln.uio.no
Bilde av Stefano Fasciani Fasciani, Stefano Førsteamanuensis +47-22844146 stefano.fasciani@imv.uio.no