Alle vitenskapelig ansatte på HF - Side 7

Personer 151 - 175 av 741
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Asbjørn Eriksen Eriksen, Asbjørn Professor +47 22 85 47 69 a.o.eriksen@imv.uio.no Musikkvitenskap, Musikkhistorie, Russisk musikk, Norsk musikk, Musikkanalyse, Musikkteori
Bilde av Andreas Nilsen Ervik Ervik, Andreas Nilsen Stipendiat 93042451 a.n.ervik@media.uio.no Medieøkologi, Sosiale medier, Medieestetikk, Populærkultur
Bilde av Line Esborg Esborg, Line Førsteamanuensis +47-22854919 line.esborg@ikos.uio.no Kulturhistorie, Folkloristikk, Museologi og kulturarvsstudier. Heksetro og trolldom, Medisinske kulturer, Politisk retorikk/Nasjonalisme, Historieforståelse og minnepolitikk, Folklore og folkeminne, Feltarbeid, Norsk folkeminnesamling (NFS)
Bilde av Charles Melvin Ess Ess, Charles Melvin Professor +47-22850404 c.m.ess@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Nye Medier, Informasjonsetikk, Demokratisering, Medier og religion
Bilde av Frank Esser Esser, Frank Professor II frank.esser@media.uio.no Politisk kommunikasjon
Etelämäki, Marja Irmeli Førsteamanuensis +47-22859129 m.i.etelamaki@iln.uio.no Samtaleanalyse, Interaksjonell lingvistikk, Kognitiv lingvistikk, Finsk
Bilde av Nina Marie Evensen Evensen, Nina Marie +47-22858687 +47-92060359 n.m.evensen@ibsen.uio.no Henrik Ibsens skrifter, IbsenStage, Ibsen-arkivet, Det virtuelle Ibsen-senteret, Edisjonsfilologi
Bilde av Håkon Evju Evju, Håkon Førsteamanuensis +47-22857211 hakon.evju@ifikk.uio.no Idehistorie, Opplysningstid, Historiografi, Idéhistorie, Politisk idehistorie, Økonomisk idehistorie
Bilde av Carine S.R. Eymundsson Eymundsson, Carine S.R. Stipendiat +47-22851930 40460810 c.s.eymundsson@iakh.uio.no stipendiat arkeologi, Arkeologi
Bilde av Anders Fagerjord Fagerjord, Anders Førsteamanuensis +47-22850411 anders.fagerjord@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Konvergens, Sosiale medier, Mobile medier, Sammensatte tekster, Sjangerutvikling, Digitale sjangre, Semiotikk, Medieinnovasjon, Medieteknologi
Bilde av Jon Inge Faldalen Faldalen, Jon Inge Universitetslektor j.i.faldalen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieestetikk, Filmhistorie, Filmteori, Fjernsynsfiksjon
Bilde av Unn Falkeid Falkeid, Unn Professor +47-22856056 +47 99568527 unn.falkeid@ifikk.uio.no Idehistorie, Renessanse, Humanisme, Bokhistorie, Tidligmoderne politisk filosofi, Middelalder, Kjønnsforskning
Bilde av Ingrid Lossius Falkum Falkum, Ingrid Lossius Forsker +47-22844838 i.l.falkum@ifikk.uio.no
Bilde av Kjetil Fallan Fallan, Kjetil Professor +47-22858613 +47-90937874 kjetil.fallan@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Designhistorie, Design og arkitektur, Kulturhistorie, Populærkultur, Modernisme, Modernitet, Kunsthistorieforeleser
Bilde av Panagiotis Farantatos Farantatos, Panagiotis Stipendiat +47-22856839 panagiotis.farantatos@ifikk.uio.no Kunsthistorie
Bilde av Annie  Fee Fee, Annie postdoktor anna.fee@media.uio.no Filmhistorie, Stumfilm, Feministisk filmhistorie, Medieestetikk, Visuell kultur, Filmteori, Fransk kultur og samfunn, Fransk film, Amerikansk filmhistorie, cinefili
Bilde av Liisa-Rávná Finbog Finbog, Liisa-Rávná Stipendiat +47-22857801 l.r.finbog@ikos.uio.no Kulturarv, Samisk, Identitet, Etnisitet, Museer og museologi, Materiell kultur, Urbefolkning
Bilde av Ragnhild Fjellro Fjellro, Ragnhild Stipendiat ragnhild.fjellro@media.uio.no
Bilde av Hedda Flatø Flatø, Hedda Stipendiat +47-22855576 hedda.flato@ikos.uio.no
Bilde av Geir Flikke Flikke, Geir Førsteamanuensis +47-22845948 99357278 geir.flikke@ilos.uio.no Russland, Områdestudier, Sosiale bevegelser, Post-kommunistisk transisjon, Historie, Politisk kultur, Politisk Historie
Bilde av Per Ditlef Fredriksen Fredriksen, Per Ditlef Professor +47-22841911 91126749 +47-91126749 p.d.fredriksen@iakh.uio.no Arkeologi, Jernalder, Teori og Metode, Samtidsarkeologi, Arkeologi i sørlige Afrika
Bilde av Anny Fremmerlid Fremmerlid, Anny Førstelektor +47-22857354 +47-92416141 anny.fremmerlid@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Grafikk, Modernisme, Naturalisme, Kunsthistorieforeleser
Bilde av Christel Fricke Fricke, Christel Professor +47-22844140 christel.fricke@csmn.uio.no Filosofi
Bilde av Robert Marc Friedman Friedman, Robert Marc Professor +47-22854205 91639068 +4791639068 r.m.friedman@iakh.uio.no Polarhistorie, Historie, kunnskapshistorie, Universitetshistorie, Vitenskapshistorie
Bilde av Peter Fritz Fritz, Peter Førsteamanuensis peter.fritz@ifikk.uio.no Filosofi, Filosofisk logikk, Metafysikk, Språkfilosofi