Alle vitenskapelig ansatte på HF - Side 7

Personer 151 - 175 av 792
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Peter Edwards Edwards, Peter Førsteamanuensis +47 22844123 99526475 peter.edwards@imv.uio.no Klassisk- og samtidsmusikk, Modernisme, Musikkestetikk, Samfunn og musikk, Musikkhistorie, Musikkanalyse, modernisme/postmodernisme, Musikkvitenskap
Bilde av Alexandra Effe Effe, Alexandra Postdoktor +47 22856802 alexandra.effe@ilos.uio.no
Bilde av Marianne Egeland Egeland, Marianne Professor +47-22857938 r.m.egeland@iln.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturformidling
Bilde av Åsmund Egge Egge, Åsmund Professor emeritus +47-92436216 asmund.egge@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Moderne russisk historie, Kommunismens historie
Bilde av Halvor Eifring Eifring, Halvor Professor +47 22857703 470 70 268 halvor.eifring@ikos.uio.no Kina, Kinesisk, Mind Wandering, Meditasjon, Kinesisk filosofi, Taiwan
Bilde av Ragnhild Eikli Eikli, Ragnhild Førstelektor +47 22845925 99418192 ragnhild.eikli@ilos.uio.no Britisk litteratur, Skjønnlitterær oversettelse, Dickens, Novellesjangeren
Bilde av Elisabeth Ellingsen Ellingsen, Elisabeth Dosent emerita +47 22 85 42 93 +47 22 85 62 27 (Ekspedisjon) elisabeth.ellingsen@iln.uio.no Norsk som andrespråk, Norsk for internasjonale studenter, Norsk litteratur i en flerkulturell kontekst, Andrespråksdidaktikk
Bilde av Eiri Elvestad Elvestad, Eiri Instituttleder +47 22850405 97528696 eiri.elvestad@media.uio.no Mediesosiologi, politisk kommunikasjon, politisk interesse, lokale medier og lokaldemokrati, nyhetsmediebruk, digitalt foreldreskap
Bilde av Eyjólfur Kjalar Emilsson Emilsson, Eyjólfur Kjalar Professor +47 22856959 e.k.emilsson@ifikk.uio.no Filosofi, Antikken
Bilde av Cecilie Endresen Endresen, Cecilie Førsteamanuensis +47 22856706 cecilie.endresen@ikos.uio.no Religionsvitenskap, Religionshistorie, Religionsteori, Islam and Christianity in Southeast Europe, Nyreligiøsitet, Religion og politikk, Religion
Bilde av Dag Øistein Endsjø Endsjø, Dag Øistein Professor +47 22854918 +47 99043311 d.o.endsjo@ikos.uio.no Religionsvitenskap, Religionshistorie, Religion, Kristendom, Religion og kjønn, Seksualitetshistorie, Religion og politikk, Menneskerettigheter, Religion og populærkultur, Antikken, Folkereligiøsitet, Ritualer, Død og udødelighet
Bilde av Irene Engelstad Engelstad, Irene +47 90745898 irene.engelstad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Naturalisme, Amalie Skram, Samtidslitteratur, Etikk
Bilde av Hans-Olav Enger Enger, Hans-Olav Professor +47 22856092 h.o.enger@iln.uio.no Språkvitenskap, Nordisk språk, Grammatikk, Språkhistorie, Norsk språk
Bilde av Nicolai Egjar Engesland Engesland, Nicolai Egjar Postdoktor +47 22854149 94 81 15 32 n.e.engesland@iln.uio.no Irsk filologi, Norrøn filologi, Middelalderstudier, Språkhistorie, Paleografi, Tekstkritikk, Edisjonsfilologi, Latin, Gresk, Skotsk-gælisk, Walisisk
Bilde av Line Cecilie Engh Engh, Line Cecilie Førsteamanuensis +47 22841684 l.c.engh@ifikk.uio.no Idehistorie, Middelalder
Bilde av Sunniva Engh Engh, Sunniva Førsteamanuensis +47 22856269 sunniva.engh@iakh.uio.no Historie
Bilde av Gunn Enli Enli, Gunn Professor +47-22850435 91172952 gunn.enli@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mediepolitikk, Politisk kommunikasjon, Medieøkonomi, Sosiale medier, Reality-TV, Mediehistorie
Bilde av Gunn Enli Enli, Gunn Prodekan +47 22850435 gunn.enli@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Politisk kommunikasjon, Sosiale medier, Mediehistorie
Bilde av Cagri Erdem Erdem, Cagri Stipendiat +47-41320109 cagri.erdem@imv.uio.no Music Technology, HCI, Machine Learning, Artificial Intelligence, Improvisation
Bilde av Anne Eriksen Eriksen, Anne Professor +47 22856989 anne.eriksen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Naturen og det naturlige, Folkereligiøsitet, Historieforståelse og minnepolitikk, Museer og museologi, Kollektiv erindring, Medisinhistorie
Bilde av Asbjørn Eriksen Eriksen, Asbjørn Professor +47 22 85 47 69 a.o.eriksen@imv.uio.no Musikkvitenskap, Musikkhistorie, Russisk musikk, Norsk musikk, Musikkanalyse, Musikkteori
Bilde av Line Esborg Esborg, Line Førsteamanuensis +47 22854919 line.esborg@ikos.uio.no Kulturhistorie, Digital kulturarv, Museer og museologi, Medisinske kulturer, Historieforståelse og minnepolitikk, Folklore og folkeminne, Norsk folkeminnesamling (NFS)
Bilde av Charles  Ess Ess, Charles Professor emeritus charles.ess@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Nye Medier, Informasjonsetikk, Demokratisering, Medier og religion
Etelämäki, Marja Førsteamanuensis +47 22859129 marja.etelamaki@iln.uio.no Samtaleanalyse, Interaksjonell lingvistikk, Kognitiv lingvistikk, Finsk
Bilde av Kaja Helchie Sletten Østmo Evang Evang, Kaja Helchie Sletten Østmo Stipendiat +47 22845834 k.h.s.o.evang@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Lingvistikk, Andrespråkstilegnelse, Innlærerspråk, Kontrastiv lingvistikk, Korpuslingvistikk, Korpusutvikling