Personer med emneord «Diskursanalyse»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Karen Gammelgaard Gammelgaard, Karen Instituttleder +47-22856795 +4797473070 + 47-97473070 karen.gammelgaard@ilos.uio.no Tsjekkisk, Tsjekkia, Sentral-Europa, Slavisk, Semiotikk, Diskursanalyse, Standardspråk, Politisk språk, Tsjekkisk litteratur
Bilde av Heidi Karlsen Karlsen, Heidi Stipendiat 92453736 heidi.karlsen@ibsen.uio.no Digital humaniora, Diskursanalyse, Feministisk teori, Nordisk litteratur, Fransk litteratur, Resepsjonsstudier
Bilde av Elizaveta Khachaturyan Khachaturyan, Elizaveta Førsteamanuensis +47-22856534 elizaveta.khachaturyan@ilos.uio.no Italiensk, Italiensk språk, Lingvistikk, Kontrastiv lingvistikk, Semantikk, Diskursanalyse, Flerspråklighet, Migrasjon, Identitet, Oversettelsestudier, Talespråk, Diskurs markører
Bilde av Pia Lane Lane, Pia Professor +47-22845695 pia.lane@iln.uio.no Flerspråklighet, Minoritetsspråkspolitikk, Sosiolingvistikk, Diskursanalyse, Kodeveksling, Språkteknologi
Saric, Ljiljana Professor +47-22858270 ljiljana.saric@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, Lingvistikk, Sentral-Europa, Balkan, Kognitiv lingvistikk, Semantikk, Pragmatikk, Diskursanalyse, Diskurs og identitet
Bilde av Bente Ailin Svendsen Svendsen, Bente Ailin Professor +47-22856966 97562138 +47- 97562138 b.a.svendsen@iln.uio.no Sosiolingvistikk, Andrespråkstilegnelse, Norsk som andrespråk, Nordisk språk, Tospråklighet, Flerspråklighet, Diskursanalyse
Bilde av Kristina Tanaskovic Tanaskovic, Kristina Stipendiat +47-22856885 kristina.tanaskovic@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, Metaforer, Diskursanalyse, Kognitiv lingvistikk, Sentral-Europa og Balkan
Bilde av Eirik Vatnøy Vatnøy, Eirik Førsteamanuensis 41407964 eirik.vatnoy@iln.uio.no Retorikk, Diskursanalyse, Sakprosa, Politisk kommunikasjon, Nye Medier, Tekstvitenskap, Tekstanalyse