Personer med emneord «Estetikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Heidi Bale Amundsen Amundsen, Heidi Bale Stipendiat kunsthistorie +47 - 22 85 5113 +47 - 47 23 46 22 h.b.amundsen@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Samtidskunst, Estetikk, Fotografi, Fotobøker, Fenomenologi, Kuratering
Bilde av Kjersti Bale Bale, Kjersti Professor +47-22856973 kjersti.bale@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Melankoli, Essay, Estetikk
Bilde av Ina Blom Blom, Ina Professor +47-22855366 ina.blom@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Avantgarde, Estetikk, Kunstteori, Kunst og teknologi, Medieestetikk, Mediearkeologi, Modernisme, Kunsthistorieforeleser
Bilde av Marit Grøtta Grøtta, Marit Førsteamanuensis +47-22854145 marit.grotta@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Estetikk, Litteratur og medier, Litteraturteori, Fransk litteratur
Bilde av Bente Larsen Larsen, Bente Professor +47-22856734 bente.larsen@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Estetikk, Modernisme
Bilde av Stuart McWilliams McWilliams, Stuart Førstelektor +47-22856713 stuart.mcwilliams@ilos.uio.no Engelsk litteratur, Engelsk, Britisk litteratur, Britiske studier, Amerikanske studier, irsk litteratur, Irsk studier, Estetikk, Litteratur, Litteraturteori
Bilde av Gry Cecilie Rustad Rustad, Gry Cecilie Postdoktor 95721279 g.c.rustad@media.uio.no Film, Tekstanalyse, Estetikk, Medieestetikk, Medieinnovasjon, TV
Bilde av Anne Birgitte Rønning Rønning, Anne Birgitte Professor +47-22856741 41238047 a.b.ronning@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur og litteraturvitenskap, Kjønn og litteratur, Estetikk, Digital humaniora, Bokhistorie
Bilde av Knut Stene-Johansen Stene-Johansen, Knut Professor +47-22854163 +47-91361720 91361720 knut.stene-johansen@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Estetikk, Humanistisk sykdomsforskning
Bilde av Caj Strandberg Strandberg, Caj Professor +47-22844833 caj.strandberg@ifikk.uio.no Filosofi, Etikk og moralfilosofi, Normativitet, Rasjonalitet, Estetikk, moral
Bilde av Ingvild Torsen Torsen, Ingvild Førsteamanuensis +47-22857850 ingvild.torsen@ifikk.uio.no Filosofi, Kontinental filosofi, Estetikk, Fenomenologi
Bilde av Aron Vinegar Vinegar, Aron Professor +47-22857178 aron.vinegar@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Visuell kultur, Estetikk, Kunstfilosofi, Modernisme, Postmodernisme, Kunstteori, Design og arkitektur, Fotografihistorie, Kunsthistorieforeleser
Bilde av Solveig Aasen Aasen, Solveig Forsker +47-22855726 +47 9008 4465 solveig.aasen@ifikk.uio.no Filosofi, Bevissthetsfilosofi, Språkfilosofi, Estetikk, Metafysikk