Personer med emneord «Flerspråklighet»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Rafael Lomeu Gomes Lomeu Gomes, Rafael Postdoktor +47 22 85 71 79 r.l.gomes@iln.uio.no Flerspråklighet, Ideologi, Identitet, Migrasjon, Transnasjonalisme
Bilde av Jannis  Androutsopoulos Androutsopoulos, Jannis Professor II (+49) 40 42838-7461 jannis.androutsopoulos@uni-hamburg.de Flerspråklighet, Sosiolingvistikk, Mediert kommunikasjon, Språk i media, Språk på internett
Bilde av Else Ryen Ryen, Else Førsteamanuensis emerita else.ryen@iln.uio.no Norsk som andrespråk, Andrespråkslæring, Flerspråklighet, Grammatikk, Fagspråk
Bilde av Monica I. Norvik Norvik, Monica I. Forsker +47 22 84 49 08 +47 91721595 monica.norvik@iln.uio.no Afasi, Flerspråklighet, Kartlegging, Logopedi, Klinisk lingvistikk
Bilde av Hanne Gram Simonsen Simonsen, Hanne Gram Professor emeritus +4722854182 +4790128109 h.g.simonsen@iln.uio.no Språkvitenskap, Lingvistikk, Klinisk lingvistikk, Barns språktilegnelse, Afasi, Demens, Språkpsykologi, Fonetikk, Fonologi, Kognitiv lingvistikk, Flerspråklighet
Bilde av Anne Golden Golden, Anne Professor +4722854291 +4790939590 anne.golden@iln.uio.no Norsk som andrespråk, Andrespråkslæring, Litterasitet, Narrativer, Ordforråd, Metaforer, Grammatikk, Lærebokspråk, Transfer, Andrespråkskorpus, Kreolstudier, Flerspråklighet
Bilde av Pia Lane Lane, Pia Professor +47-22845695 pia.lane@iln.uio.no Flerspråklighet, Minoritetsspråkspolitikk, Sosiolingvistikk, Diskursanalyse, Kodeveksling, Språkteknologi
Bilde av Aneta Pavlenko Pavlenko, Aneta Professor II aneta.pavlenko@iln.uio.no Flerspråklighet
Bilde av Ane Theimann Theimann, Ane Stipendiat ane.theimann@iln.uio.no Lingvistikk, Språkvitenskap, Barns språktilegnelse, Flerspråklighet, Blikksporing, Psykolingvistikk, Språkprosessering
Bilde av Stijn Vervaet Vervaet, Stijn Førsteamanuensis +47 22856710 stijn.vervaet@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, bosnisk/kroatisk/serbisk/jugoslavisk litteratur, Sentral-Europa, Balkan, Minnestudier, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Kulturhistorie, Flerspråklighet
Bilde av Nora Dörnbrack Dörnbrack, Nora Stipendiat +47 22858618 nora.dornbrack@ilos.uio.no Historisk sosiolingvistikk, Flerspråklighet, Språkkontakt, Engelsk språk
Bilde av Elizaveta Khachaturyan Khachaturyan, Elizaveta Førsteamanuensis +47 22856534 elizaveta.khachaturyan@ilos.uio.no Italiensk, Italiensk språk, Lingvistikk, Kontrastiv lingvistikk, Semantikk, Diskursanalyse, Flerspråklighet, Migrasjon, Identitet, Oversettelsestudier, Talespråk, Diskurs markører
Bilde av Ewa Wapinska Wapinska, Ewa Universitetslektor +47 22844036 ewa.wapinska@iln.uio.no Norsk for internasjonale studenter, Flerspråklighet, Kontrastiv grammatikk, Sosiolingvistikk, Flerkulturell pedagogikk og didaktikk, CEFR
Bilde av Elizabeth Lanza Lanza, Elizabeth Professor +47 22856751 +47 47278761 elizabeth.lanza@iln.uio.no Flerspråklighet, Tospråklighet, Sosiolingvistikk, Kulturelt mangfold, Språkkontakt, Diskursanalyse, Samtaleforskning, Narrativer
Bilde av Jan Svennevig Svennevig, Jan Professor +47 22856148 jan.svennevig@iln.uio.no Retorikk, Kommunikasjon, Nordisk språk, Tekstvitenskap, Flerspråklighet
Bilde av Toril Opsahl Opsahl, Toril Førsteamanuensis +47 22858219 toril.opsahl@iln.uio.no Språkvitenskap, Samtaleforskning, Sosiolingvistikk, Leksikografi, Norsk språk, Norsk som andrespråk, Flerspråklig praksis, Flerspråklighet
Bilde av Bente Ailin Svendsen Svendsen, Bente Ailin Professor +47 22856966 +4797562138 +47- 97562138 b.a.svendsen@iln.uio.no Flerspråklighet, Sosiolingvistikk, Norsk som andrespråk
Bilde av Hanna Marie Solberg Andresen Andresen, Hanna Marie Solberg Stipendiat +47 22854093 48 25 85 14 h.m.s.andresen@iln.uio.no Norsk som andrespråk, andrespråksforskning, flerspråklighet, konseptuell transfer, lingvistikk
Bilde av Ingebjørg Tonne Tonne, Ingebjørg Professor +47 22856766 ingebjorg.tonne@iln.uio.no Grammatikk, Kontrastiv lingvistikk, Norsk som andrespråk, Språkvitenskap, Norsk språk, Tospråklighet, Literacy, Flerspråklighet
Bilde av Alastair Pennycook Pennycook, Alastair Professor II alastair.pennycook@iln.uio.no Flerspråklighet
Bilde av Mira Goral Goral, Mira Professor II mira.goral@iln.uio.no Flerspråklighet, Afasi
Bilde av Minna Lehtonen Lehtonen, Minna Professor II +47 22844293 minna.lehtonen@iln.uio.no Flerspråklighet, Psykolingvistikk, Nevrolingvistikk, Flerspråklig kompetanse, Tospråklighet, språkkontroll, morfologisk prosessering, ordgjenkjenning
Bilde av Ingvild Badhwar Valen-Sendstad Valen-Sendstad, Ingvild Badhwar Stipendiat +47 22844279 94018801 i.b.valen-sendstad@iln.uio.no Flerspråklighet, språkpolitikk, Kjønn og kvinneperspektiver, Literacy, Ethnography
Bilde av Mari Johanne Wikhaug Andersen Andersen, Mari Johanne Wikhaug Stipendiat +47 22844271 22844271 m.j.w.andersen@iln.uio.no Nordisk språk, Nordisk språkvitskap, Sosiolingvistikk, Flerspråklighet, Norsk som andrespråk, Språklæring
Bilde av Jenny Gudmundsen Gudmundsen, Jenny Stipendiat +47 93493680 jenny.gudmundsen@iln.uio.no Samtaleanalyse, multimodalitet, Flerspråklighet, Flerspråklig praksis