Personer med emneord «Kulturhistorie»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Arne Bugge Amundsen Amundsen, Arne Bugge Professor +47 22857629 +47 92244774 +4792244774 a.b.amundsen@hf.uio.no Kulturhistorie, Folkereligiøsitet, Folklore og folkeminne, Ritualer, Museer og museologi, Norske herregårder
Bilde av Knut Hermundstad Aukrust Aukrust, Knut Hermundstad Professor emeritus 92801554 Kulturhistorie, Kulturarv, Folkeminne og folklore, Populærkultur, Ritualer, Kirkehistorie, Spansk historie
Bilde av Sine Halkjelsvik Bjordal Bjordal, Sine Halkjelsvik Førstelektor +47 22858195 +47 90858571 s.h.bjordal@ikos.uio.no Kulturhistorie, Tekstvitenskap, Retorikk, Kunnskapshistorie
Bilde av Brita Brenna Brenna, Brita Professor +47 22856932 brita.brenna@ikos.uio.no Museer og museologi, Kulturhistorie, Naturen og det naturlige, Vitenskapshistorie
Bilde av Arne Lie Christensen Christensen, Arne Lie Emeritus a.l.christensen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Natur- og landskapssyn, Å gå på tur, Fritid, Setra, Hytta, Landstedet, Sosiale klasser.
Bilde av Anne Eriksen Eriksen, Anne Professor +47 22856989 anne.eriksen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Naturen og det naturlige, Folkereligiøsitet, Historieforståelse og minnepolitikk, Museer og museologi, Kollektiv erindring, Medisinhistorie
Bilde av Line Esborg Esborg, Line Førsteamanuensis +47 22854919 line.esborg@ikos.uio.no Kulturhistorie, Digital kulturarv, Museer og museologi, Medisinske kulturer, Historieforståelse og minnepolitikk, Folklore og folkeminne, Norsk folkeminnesamling (NFS)
Bilde av Kjetil Fallan Fallan, Kjetil Professor +47 22858613 kjetil.fallan@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Designhistorie, Design og arkitektur, Kulturhistorie, Populærkultur, Modernisme, Modernitet, Kunsthistorieforeleser, miljøhistorie, miljøhumaniora, økologisk design
Bilde av Ingeborg Amadou Fossestøl Fossestøl, Ingeborg Amadou Stipendiat 47968141 i.a.fossestol@iakh.uio.no Historie, Kulturhistorie, Offentlighet, Oversettelse, Intellectual history
Bilde av Søren Handberg Handberg, Søren Førsteamanuensis +47 22841909 soren.handberg@iakh.uio.no Klassisk arkeologi, Arkeologi, Middelhavsarkeologi, Kulturhistorie, Gresk og romersk historie, Antikken
Bilde av Greta Karoline Heien Heien, Greta Karoline Stipendiat +47 41692774 g.k.heien@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kunnskapshistorie, Medisinhistorie, Folkemedisin, Sykdomsbegreper, Norsk folkeminnesamling (NFS)
Bilde av Bjarne Hodne Hodne, Bjarne Professor emeritus bjarne.hodne@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturarv, Nasjonalisme, Ritualer, Folkelig dikting og fortelling, Folklore og folkeminne, Kulturpolitikk
Bilde av Ørnulf Hodne Hodne, Ørnulf Gjesteforsker 228 56990 Kulturhistorie, Folklore og folkeminne, Ritualer, Heksetro og trolldom, Folkemedisin, Eventyr og sagn
Bilde av Stine Alling Jacobsen Jacobsen, Stine Alling Stipendiat +47 22854914 +4550129181 s.a.jacobsen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Museer og museologi
Bilde av Dirk Johannsen Johannsen, Dirk Professor +47 22844076 dirk.johannsen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Folkereligiøsitet, Trolldom, Narratologi, Folkeminne og folklore, Religionsteori, Environmental Humanities
Bilde av Helge Jordheim Jordheim, Helge Professor +47 22856904 helge.jordheim@ikos.uio.no Kulturhistorie, Globalhistorie
Bilde av Roar Lishaugen Lishaugen, Roar Førsteamanuensis +47 22845883 94813443 roar.lishaugen@ilos.uio.no Tsjekkisk, Tsjekkia, Sentral-Europa, Lesehistorie, Bokhistorie, Kulturhistorie, Litteratur, Litteraturvitenskap
Bilde av Hannah Kristine Bjørke Lunde Lunde, Hannah Kristine Bjørke Stipendiat +47 97194535 h.k.b.lunde@ikos.uio.no Kulturhistorie, kulturarv, religion og politikk
Bilde av Áine Ryan Mangaoang Mangaoang, Áine Ryan Forsker +47 22854758 a.r.mangaoang@imv.uio.no Musikkvitenskap, Kulturhistorie, Media, Populærmusikk, Musikkhistorie, Musikk og medier, Ethnomusicology, Nordic
Bilde av Saphinaz Amal Naguib Naguib, Saphinaz Amal Professor emerita 93638309 s.a.naguib@ikos.uio.no Materiell kultur, Kulturarv, Museer og museologi, kulturmøter, kulturhistorie, egyptologi
Bilde av Ane Ohrvik Ohrvik, Ane Professor +47 22857837 +47 40854377 ane.ohrvik@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturmøter, Folkereligiøsitet, Bokhistorie, Heksetro og trolldom, Ritualer, Medisinhistorie, Nærlesning
Bilde av Tina Paphitis Paphitis, Tina Postdoktor tina.paphitis@ikos.uio.no Folklore og folkeminne, Narrativer, Kulturhistorie, Kulturarv, Sagn, Eventyr, Landscape, miljøhumaniora, Digital kulturarv
Bilde av Hugo Reinert Reinert, Hugo Førsteamanuensis hugo.reinert@ikos.uio.no Kulturhistorie
Bilde av Åmund Norum Resløkken Resløkken, Åmund Norum Forsker +47 22844070 40068751 a.n.reslokken@ikos.uio.no Digital Kulturarv, Kulturarv, Kulturhistorie, Kulturteori, Folklore og folkeminne, Folkloristikkens historie
Bilde av Bjarne Rogan Rogan, Bjarne +47 93458268 bjarne.rogan@ikos.uio.no Kulturhistorie, Museer og museologi, Samferdselshistorie, Reiseliv og turisme, Kystkultur, Materiell kultur