Personer med emneord «Kulturhistorie»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Arne Bugge Amundsen Amundsen, Arne Bugge Professor +47 22857629 +47 92244774 a.b.amundsen@hf.uio.no Kulturhistorie, Folkereligiøsitet, Folklore og folkeminne, Ritualer, Museer og museologi, Norske herregårder
Bilde av Knut Hermundstad Aukrust Aukrust, Knut Hermundstad +47 22856991 92801554 k.h.aukrust@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturarv, Folkeminne og folklore, Populærkultur, Ritualer, Kirkehistorie, Spansk historie
Bilde av Sine Halkjelsvik Bjordal Bjordal, Sine Halkjelsvik Førstelektor literacy 22858195 s.h.bjordal@iln.uio.no Kulturhistorie, Tekstvitenskap, Retorikk, Kunnskapshistorie
Bilde av Brita Brenna Brenna, Brita Professor +47 22856932 brita.brenna@ikos.uio.no Museer og museologi, Kulturhistorie, Naturen og det naturlige, Vitenskapshistorie
Bilde av Arne Lie Christensen Christensen, Arne Lie Emeritus a.l.christensen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Natur- og landskapssyn, Å gå på tur, Fritid, Setra, Hytta, Landstedet, Sosiale klasser.
Bilde av Anne Eriksen Eriksen, Anne Professor +47 22856989 +47 41680140 anne.eriksen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Naturen og det naturlige, Folkereligiøsitet, Historieforståelse og minnepolitikk, Museer og museologi, Kollektiv erindring, Medisinhistorie
Bilde av Line Esborg Esborg, Line Førsteamanuensis +47 22854919 line.esborg@ikos.uio.no Kulturhistorie, Digital kulturarv, Museer og museologi, Medisinske kulturer, Historieforståelse og minnepolitikk, Folklore og folkeminne, Norsk folkeminnesamling (NFS)
Bilde av Kjetil Fallan Fallan, Kjetil Professor +47 22858613 +47 90937874 kjetil.fallan@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Designhistorie, Design og arkitektur, Kulturhistorie, Populærkultur, Modernisme, Modernitet, Kunsthistorieforeleser, miljøhistorie, miljøhumaniora, økologisk design
Bilde av Ingeborg Amadou Fossestøl Fossestøl, Ingeborg Amadou Stipendiat 47968141 i.a.fossestol@iakh.uio.no Historie, Kulturhistorie, Offentlighet, Oversettelse, Intellectual history
Bilde av Søren Handberg Handberg, Søren Førsteamanuensis +47 22841909 soren.handberg@iakh.uio.no Klassisk arkeologi, Arkeologi, Middelhavsarkeologi, Kulturhistorie, Gresk og romersk historie, Antikken
Bilde av Greta Karoline Heien Heien, Greta Karoline Stipendiat +47 22858382 +47 41692774 g.k.heien@ikos.uio.no Kulturhistorie, Folkemedisin, Sykdomsbegreper, Norsk folkeminnesamling (NFS)
Bilde av Bjarne Hodne Hodne, Bjarne Professor emeritus bjarne.hodne@ikos.uio.no Kulturhistorie, Ritualer, Folklore og folkeminne, Kulturpolitikk, Kulturarv, Nasjonalisme, Folkelig dikting og fortelling
Bilde av Ørnulf Hodne Hodne, Ørnulf Gjesteforsker 228 56990 Kulturhistorie, Folklore og folkeminne, Ritualer, Heksetro og trolldom, Folkemedisin, Eventyr og sagn
Bilde av Stine Alling Jacobsen Jacobsen, Stine Alling Stipendiat +47 22854914 s.a.jacobsen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Museer og museologi
Bilde av Dirk Johannsen Johannsen, Dirk Professor +47 22844076 dirk.johannsen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Folkereligiøsitet, Trolldom, Narratologi, Folkeminne og folklore, Religionsteori, Environmental Humanities
Bilde av Helge Jordheim Jordheim, Helge Professor +47 22856904 helge.jordheim@ikos.uio.no Kulturhistorie, Globalhistorie
Bilde av Roar Lishaugen Lishaugen, Roar Førsteamanuensis +47 22845883 94813443 roar.lishaugen@ilos.uio.no Tsjekkisk, Tsjekkia, Sentral-Europa, Lesehistorie, Bokhistorie, Kulturhistorie, Litteratur, Litteraturvitenskap
Bilde av Mark Luccarelli Luccarelli, Mark Professor +47 22856724 mark.luccarelli@ilos.uio.no Engelsk, USA, Amerikansk politikk, Bystudier, Bærekraft, Kulturhistorie
Bilde av Hannah Kristine Bjørke Lunde Lunde, Hannah Kristine Bjørke Stipendiat h.k.b.lunde@ikos.uio.no Kulturhistorie, kulturarv, religion og politikk
Bilde av Áine Ryan Mangaoang Mangaoang, Áine Ryan Postdoktor +47 22854758 a.r.mangaoang@imv.uio.no Musikkvitenskap, Kulturhistorie, Media, Populærmusikk, Musikkhistorie, Musikk og medier, Ethnomusicology, Nordic
Bilde av Saphinaz Amal Naguib Naguib, Saphinaz Amal Professor emerita 93638309 s.a.naguib@ikos.uio.no Materiell kultur, Kulturarv, Museer og museologi, kulturmøter, kulturhistorie, egyptologi
Bilde av Ane Ohrvik Ohrvik, Ane Professor +47 22857837 +47 40854377 ane.ohrvik@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturmøter, Folkereligiøsitet, Bokhistorie, Heksetro og trolldom, Ritualer, Medisinhistorie, Nærlesning
Bilde av Hugo Reinert Reinert, Hugo Førsteamanuensis +47 22858102 hugo.reinert@ikos.uio.no Kulturhistorie
Bilde av Åmund Norum Resløkken Resløkken, Åmund Norum Postdoktor +47 22844070 +4740068751 40068751 a.n.reslokken@ikos.uio.no Digital Kulturarv, Kulturarv, Kulturhistorie, Kulturteori, Folklore og folkeminne, Folkloristikkens historie
Bilde av Bjarne Rogan Rogan, Bjarne Professor emeritus +47 93458268 +47 93458268 bjarne.rogan@ikos.uio.no Kulturhistorie, Museer og museologi, Kulturmøter, Samferdselshistorie, Reiseliv og turisme, Kystkultur, Materiell kultur