Personer med emneord «Lingvistikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Hanne Gram Simonsen Simonsen, Hanne Gram Professor emeritus +4722854182 +4790128109 h.g.simonsen@iln.uio.no Språkvitenskap, Lingvistikk, Klinisk lingvistikk, Barns språktilegnelse, Afasi, Demens, Språkpsykologi, Fonetikk, Fonologi, Kognitiv lingvistikk, Flerspråklighet
Bilde av Kjell Johan Sæbø Sæbø, Kjell Johan Professor 22855271 +47-47840234 k.j.sabo@ilos.uio.no Tysk, Tysk språk, Lingvistikk, Semantikk, Pragmatikk, Språkfilosofi
Santos, Diana Professor +47-22857657 d.s.m.santos@ilos.uio.no Portugisisk, Portugisisk språk, Språkteknologi, Semantikk, Datalingvistikk, Kontrastiv lingvistikk, Korpuslingvistikk, Lingvistikk, Oversettelse, Oversettelsestudier, Kulturstudier, Statistikk, Fjernlesing
Bilde av Eline Visser Visser, Eline Gjesteforsker eline.visser@iln.uio.no Lingvistikk, Språkvitenskap, Språkdokumentasjon, Språktypologi, Austronesiske språk, Papuanske språk, Syntaks, Grammatikk
Bilde av Atle Grønn Grønn, Atle Professor i russisk +47-22856793 atle.gronn@ilos.uio.no Russisk, Semantikk, Pragmatikk, Tempus, Aspekt, Lingvistikk, Sjakkhistorie
Bilde av Ingrid Lossius Falkum Falkum, Ingrid Lossius Førsteamanuensis +47 22844838 +4791307237 i.l.falkum@ifikk.uio.no Filosofi, Lingvistikk, Pragmatikk, Kommunikasjon, Språkfilosofi, Utviklingspsykologi
Bilde av Andreas Sveen Sveen, Andreas Førsteamanuensis 22 85 43 02 andreas.sveen@iln.uio.no Lingvistikk, Grammatikk, Semantikk, Pragmatikk
Bilde av Kjell Magne Yri Yri, Kjell Magne Professor emeritus k.m.yri@iln.uio.no Lingvistikk
Bilde av Rolf Theil Theil, Rolf Professor emeritus 95125154 rolf.theil@iln.uio.no Lingvistikk, afrikansk lingvistikk
Bilde av Christine Meklenborg Nilsen Nilsen, Christine Meklenborg Professor og instituttleder +47-22857338 +47-90720200 +47-90720200 c.m.nilsen@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Gammelfransk, Lingvistikk, Språkhistorie, Ordstilling, Klitika, Verbplassering, V2, Syntaks, Diakron lingvistikk, Generativ lingvistikk, Lingvistisk kartografi, Kontrastiv lingvistikk, Topikalisering
Bilde av Jan Terje Faarlund Faarlund, Jan Terje Professor emeritus 47828001 j.t.faarlund@iln.uio.no Lingvistikk, Nordisk språk, Norsk språk, Grammatikk, Språkhistorie, Språkvitenskap, Språktypologi, Indianarspråk
Bilde av Emel Türker-Van der Heiden Türker-Van der Heiden, Emel Førstelektor +47 22857735 e.t.van.der.heiden@ikos.uio.no Tyrkisk, Lingvistikk, Sosiolingvistikk, Tospråklighet, Kodeveksling, Midtøsten, SIMS
Bilde av Tomoko Okazaki Hansen Hansen, Tomoko Okazaki Førsteamanuensis +47 22856380 t.o.hansen@ikos.uio.no Japan, Japansk, Lingvistikk
Bilde av Helge Lødrup Lødrup, Helge Professor +47 22854831 helge.lodrup@iln.uio.no Språkvitenskap, Lingvistikk, Norsk språk, Grammatikk, Syntaks
Bilde av Åshild Næss Næss, Åshild Professor +47 22844093 +47 47236771 ashild.nass@iln.uio.no Lingvistikk, Språkdokumentasjon, Språktypologi, Språkkontakt, Stillehavsspråk
Bilde av Patrick Georg Grosz Grosz, Patrick Georg Professor p.g.grosz@iln.uio.no Lingvistikk, Syntaks, Semantikk
Bilde av Pritty Patel-Grosz Patel-Grosz, Pritty Professor +47 22844028 pritty.patel-grosz@iln.uio.no Lingvistikk, Syntaks, Semantikk
Bilde av Ane Theimann Theimann, Ane Stipendiat ane.theimann@iln.uio.no Lingvistikk, Språkvitenskap, Barns språktilegnelse, Flerspråklighet, Blikksporing, Psykolingvistikk, Språkprosessering
Bilde av Timo Roettger Roettger, Timo Professor +47 22854295 timo.roettger@iln.uio.no Lingvistikk, Psycholinguistics, Phonetics, Phonology
Bilde av Mai Ha Vu Vu, Mai Ha Postdoktor m.h.vu@iln.uio.no Lingvistikk, Syntaks
Bilde av Jamie Yates Findlay Findlay, Jamie Yates Postdoktor j.y.findlay@iln.uio.no Lingvistikk, Syntaks, Semantikk
Bilde av Sarah Cameron Cameron, Sarah Stipendiat sarah.cameron@iln.uio.no Lingvistikk, Språktilegnelse, Andrespråkstilegnelse, Psykolingvistikk, Nevrolingvistikk, Språkprosessering, EEG
Bilde av Kristin Bech Bech, Kristin Professor +47 22857119 kristin.bech@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Lingvistikk, Språkhistorie, Eldre engelsk, Gammelengelsk, Middelengelsk, Tidlig moderne engelsk, Informasjonsstruktur, Lingvistikk, Korpuslingvistikk, Syntaks, Ordstilling, Nominalfraser, Germanske språk, Formidling
Bilde av Elizaveta Khachaturyan Khachaturyan, Elizaveta Førsteamanuensis +47 22856534 elizaveta.khachaturyan@ilos.uio.no Italiensk, Italiensk språk, Lingvistikk, Kontrastiv lingvistikk, Semantikk, Diskursanalyse, Flerspråklighet, Migrasjon, Identitet, Oversettelsestudier, Talespråk, Diskurs markører
Bilde av Hans Petter Helland Helland, Hans Petter Professor +47 22856776 h.p.helland@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Lingvistikk, Fransk grammatikk, Fransk syntaks, Språklæring, Fremmedspråkstilegnelse