Personer med emneord «Litteraturteori»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Bruce Evan Barnhart Barnhart, Bruce Evan Førsteamanuensis +47 22856728 b.e.barnhart@ilos.uio.no Engelsk, Amerikansk litteratur, Afroamerikansk litteratur, Litteraturteori, Tid, Kronopolitikk, Jazz, Kritisk raseteori, Modernisme, Harlem Renaissance, 1900-tallet, Reggae
Bilde av Mads Breckan Claudi Claudi, Mads Breckan Førsteamanuensis +47 22858216 +4741929094 41929094 m.b.claudi@iln.uio.no Litteraturdidaktikk, Litteraturhistorie, Faghistorie, Litteraturteori, Lyrikk, Samtidslitteratur
Bilde av Emma Helene Heggdal Heggdal, Emma Helene Stipendiat +47 22854876 e.h.heggdal@ilos.uio.no Poesi, Lyrikk, Performativitet, Litteraturteori, Amerikansk litteratur, Nordisk litteratur
Bilde av Michael Lundblad Lundblad, Michael Professor +47 22856007 91573448 michael.lundblad@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk litteratur, Amerikansk litteratur, Amerikanske studier, Dyrestudier, Animalitetsstudier, Funksjonshemming, Sykdom, Biopolitikk, Posthumanisme, Kulturstudier, Kritisk teori, Litteraturteori, USA, Nord-amerika
Bilde av Stuart Mcwilliams Mcwilliams, Stuart Førstelektor +47 22856713 stuart.mcwilliams@ilos.uio.no Engelsk litteratur, Engelsk, Britisk litteratur, Britiske studier, Amerikanske studier, irsk litteratur, Irsk studier, Estetikk, Litteratur, Litteraturteori
Bilde av Gro Bjørnerud Mo Mo, Gro Bjørnerud Professor i fransk litteratur 40281612 40281612 g.b.mo@ilos.uio.no Frankrike, Fransk litteratur, Litteraturhistorie, Litteraturteori
Bilde av Anne Birgitte Rønning Rønning, Anne Birgitte Professor +47 22856741 41238047 a.b.ronning@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Kjønn og litteratur, Litteraturteori, Estetikk, Litteraturhistorie, Digital humaniora, Bokhistorie
Bilde av Johan Schimanski Schimanski, Johan Professor +47 22854314 johan.schimanski@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Litteraturvitenskap, Litteraturteori, Grenser, Nasjonal identitet, Postkolonialisme, Arktis, Walisisk litteratur, Science fiction, Litteraturmuseer, Migrasjonslitteratur, Innvandring, Forskningsadministrasjon
Bilde av Geir Uvsløkk Uvsløkk, Geir Førsteamanuensis +47 22855363 geir.uvslokk@ilos.uio.no Fransk, Fransk litteratur, Fransk områdekunnskap, Frankrike, Moderne fransk litteratur, Moderne fransk filosofi, 1900-tallet, Selvbiografier, Kjønn og litteratur, Grenseoverskridelse, Litteratur, Litteraturvitenskap, Områdestudier, Oversettelse, Oversettelsesstudier, Minnestudier, Litteraturteori