Personer med emneord «Religionsvitenskap»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Cecilie Endresen Endresen, Cecilie Førsteamanuensis +47 22856706 cecilie.endresen@ikos.uio.no Religionsvitenskap, Religionshistorie, Religionsteori, Islam and Christianity in Southeast Europe, Nyreligiøsitet
Gustavsson, Linda Universitetslektor linda.gustavsson@ikos.uio.no Religionsvitenskap, Religionshistorie, Buddhisme, Hinduisme, Religion og politikk, India, Himalaya
Bilde av Sigurd Hjelde Hjelde, Sigurd Professor emeritus 95884202 sigurd.hjelde@ikos.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Religionsvitenskap, Protestantisk teologi
Josan, Ion Stipendiat +47 22856858 ion.josan@ikos.uio.no Religionsvitenskap
Bilde av Otto Krogseth Krogseth, Otto Professor emeritus otto.krogseth@ikos.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Religionssosiologi, Religionsvitenskap, Etikk og livssynsteori, Identitet og kultur
Bilde av Amna Mahmood Mahmood, Amna Stipendiat +4795920263 amna.mahmood@ikos.uio.no Religionsvitenskap, Religionshistorie, Islam
Bilde av Kerstin Schier Schier, Kerstin Førstelektor +47 22854918 kerstin.schier@ikos.uio.no Religionsvitenskap, Religionshistorie, Ritualer, Hinduisme, Buddhisme, India, Sanskrit
Bilde av Nora Stene Stene, Nora Førsteamanuensis +47 22844068 nora.stene@ikos.uio.no Religionsvitenskap, Religionshistorie, Kristendom, Jødedom, Islam, Midtøsten
Bilde av Hanne Amanda Trangerud Trangerud, Hanne Amanda Stipendiat +47 22854911 h.a.trangerud@ikos.uio.no Religionsvitenskap, Religion og politikk, Evangelikal kristendom, USA, Kristendom, Vaksiner, Vaksineskepsis
Bilde av Koen Wellens Wellens, Koen Førsteamanuensis +47 22856790 + 47 90512313 koenraad.wellens@ikos.uio.no Kina, Samfunn og politikk, Etnisitet, Religion og politikk, Religionsvitenskap
Bilde av Ragnhild Johnsrud Zorgati Zorgati, Ragnhild Johnsrud Førsteamanuensis +47 22856855 +47 41201682 r.j.zorgati@ikos.uio.no Religionsvitenskap, Religionshistorie, Islam, Midtøsten, Nord-Afrika, Litteraturvitenskap, SIMS