Personer med emneord «Hermeneutikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Christoffersen, Svein Aage Professor emeritus +47 22850320 s.a.christoffersen@teologi.uio.no Systematisk teologi, Etikk, Hermeneutikk, Religionsfilosofi
Dokka, Trond Professor emeritus +47 22850321 +47 93452978 (mob) trond.dokka@teologi.uio.no Systematisk teologi, Hermeneutikk, Religionsfilosofi, Lutherstudier, Dogmatikk, Liturgiske studier
Ekberg, Sebastian Stipendiat sebastian.ekberg@teologi.uio.no Systematisk teologi, Dogmatikk, Ekklesiologi, Estetikk og religion, Etikk, Hermeneutikk, Latin
Grung, Anne Hege Professor +47 22850342 annehg@teologi.uio.no Interreligiøse studier, Interreligiøs dialog, Islamske studier, Hermeneutikk
Hafstad, Kjetil Professor emeritus +47 22850322 kjetil.hafstad@teologi.uio.no Systematisk teologi, Hermeneutikk, Kontekstuell teologi, Dogmatikk, Etikk
Joelsson, Linda Kristina Postdoktor l.k.joelsson@teologi.uio.no Det nye testamente, Paulinske studier, Hermeneutikk, Tidlig kristendom, Demokrati og teologi, Religion kropp og seksualitet
Johannessen, Halvard Førsteamanuensis +47 22850335 97097554 halvard.johannessen@teologi.uio.no Praktisk teologi, Systematisk teologi, Ekklesiologi, Hermeneutikk, Kontekstuell teologi, Pastoralteologi, Religionssosiologi
Kartzow, Marianne Bjelland Professor +47 22850343 m.b.kartzow@teologi.uio.no Det nye testamente, Kjønn og religion, Hermeneutikk, Den historiske Jesus, Evangelielitteratur
Kvanvig, Helge Steinar Professor emeritus +47 22850328 h.s.kvanvig@teologi.uio.no Den hebraiske Bibel/Det gamle testamente, Apokalyptikk, Hermeneutikk
Leirvik, Oddbjørn Birger Professor +47 22850363 +47 97173541 o.b.leirvik@teologi.uio.no Interreligiøse studier, Systematisk teologi, Islamske studier, Interreligiøse dialog, Humanisme, Hermeneutikk, Moderne religionskritikk, Arabisk
Løland, Ole Jakob Postdoktor, Det teologiske fakultet og fagreferent i teologi, HumSam-biblioteket 22850355 98694865 o.j.loland@teologi.uio.no Det nye testamente, Systematisk teologi, Politikk og religion, Bibelresepsjon, Hermeneutikk, Religionsfilosofi
Moxnes, Halvor Professor emeritus +47 22850318 +4790661217 (mob) +47 90661217 halvor.moxnes@teologi.uio.no Det nye testamente, Den historiske Jesus, Hermeneutikk, Kjønn seksualitet og religion, Maskulinitet
Norderval, Øyvind Professor +47 22850386 oyvind.norderval@teologi.uio.no Kirkehistorie, Patristikk, Hermeneutikk, Estetikk og religion
Salomonsen, Jone Professor +47 22850373 jone.salomonsen@teologi.uio.no Kjønn og religion, Systematisk teologi, Ritualstudier, Liturgiske studier, Kontekstuell teologi, Hermeneutikk, Religionsfilosofi
Selboe, Tone Professor +47 22856975 +4741406799 tone.selboe@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Romanhistorie, Bylitteratur, Realisme, Modernisme, Hermeneutikk, Følelser, Camilla Collett, Karen Blixen, Charles Dickens, George Eliot, Cora Sandel, Karen Blixen
Timmann-Mjaaland, Angela Stipendiat +47 22850358 angela.timmann-mjaaland@teologi.uio.no Praktisk teologi, Pastoralteologi, Ekklesiologi, Hermeneutikk, Religionssosiologi