Personer med emneord «Hermeneutikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Dokka, Trond Professor emeritus +47 22850321 +47 93452978 (mob) trond.dokka@teologi.uio.no Religionsfilosofi, Riter og ritualer, Religion og litteratur, Liturgi, Luther, Dogmatikk, Hermeneutikk
Ekberg, Sebastian Stipendiat sebastian.ekberg@teologi.uio.no Systematisk teologi/Samtidsteologi, Dogmatikk, Ekklesiologi, Estetikk og religion, Etikk, Helgener og hellighet, Hermeneutikk, Humanisme, Interreligiøs dialog, Kristen kunst og ikonografi, Kristologi, Mariologi, Middelalderkristendom, Ortodoksi og heresi, Religionsfilosofi, Østlig kristendom, Latin
Grung, Anne Hege Førsteamanuensis 22850342 annehg@teologi.uio.no Interreligiøse studier - Religionsdialog, Kjønn og teologi, Kjønnsteori, Islam, Hermeneutikk
Hafstad, Kjetil Professor emeritus +47 22850322 kjetil.hafstad@teologi.uio.no Hermeneutikk, Kontekstuell teologi, Religion og politikk, Dogmatikk, Kjønn og teologi, Etikk
Johannessen, Halvard Førsteamanuensis +47 22850335 97097554 halvard.johannessen@teologi.uio.no Praktisk teologi, Ekklesiologi, Hermeneutikk, Kontekstuell teologi, Pastoralteologi, Religionssosiologi, Sekularisme og sekularitet, Systematisk teologi/Samtidsteologi
Kartzow, Marianne Bjelland Professor +47 22850343 m.b.kartzow@teologi.uio.no Bibelen - Det nye testamente, Kjønn og teologi, Hermeneutikk, Jesus, Evangeliene
Kvanvig, Helge Steinar Professor emeritus +47 22850328 h.s.kvanvig@teologi.uio.no Det gamle testamente/Den hebraiske Bibel, Apokalyptikk, Hebraisk, Historiske religionsstudier, Hermeneutikk
Løland, Ole Jakob Postdoktor, Det teologiske fakultet og fagreferent i teologi, HumSam-biblioteket 22850355 98694865 o.j.loland@teologi.uio.no Det nye testamente, Systematisk teologi/Samtidsteologi, Religion og politikk, Bibelresepsjon, Hermeneutikk, Religionsfilosofi
Moxnes, Halvor Professor emeritus +47 22850318 +4790661217 (mob) +47 90661217 halvor.moxnes@teologi.uio.no Nasjonalisme og religion, Bibelen - Det nye testamente, Kjønn og teologi, Jesus, Hermeneutikk
Norderval, Øyvind Professor +47 22850386 oyvind.norderval@teologi.uio.no Religion og politikk, Oldkirke, Norsk kirkehistorie, Patristikk, Allmenn kirkehistorie, Teologihistorie, Hermeneutikk, Religion og estetikk, Kanon, Historiske religionsstudier, Kjetteri, Antikk kultur og religion, Nasjonalisme og religion
Runesson, Anders Prodekan +47 22850305 +4722850305 anders.runesson@teologi.uio.no Bibelen - Det nye testamente, Evangeliene, Paulus, Jesus, Hermeneutikk
Salomonsen, Jone Professor +47 22850373 jone.salomonsen@teologi.uio.no Liturgi, Luther, Religionsantropologi, Hermeneutikk, Riter og ritualer, Komparative religionsstudier, Kjønn og teologi, Religionsfilosofi, Nyreligiøsitet, Kontekstuell teologi, Systematisk teologi, Kjønnsteori
Selboe, Tone Professor +47 22856975 +4741406799 tone.selboe@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Romanhistorie, Bylitteratur, Realisme, Modernisme, Hermeneutikk, Følelser, Camilla Collett, Karen Blixen, Charles Dickens, George Eliot, Cora Sandel, Karen Blixen
Timmann-Mjaaland, Angela Stipendiat +47 22850358 angela.timmann-mjaaland@teologi.uio.no Praktisk teologi, Pastoralteologi, Ekklesiologi, Hermeneutikk, Religionssosiologi