Personer med emneord «Menneskerettigheter»

Navn Telefon E-post Emneord
Amiry-Moghaddam, Mahmood Reza Professor +47 22851274 +47 91742177 (mob) m.r.amiry-moghaddam@medisin.uio.no Vannkanaler, Astrocytter, Cellevolumregulering, Hjernen og nervesystemet, Menneskerettigheter, Nevrologiske sykdommer
Andenæs, Mads Professor +47 22859382 +47 46624550 (mob) mads.andenas@jus.uio.no Europarett, Familie- og arverett, Forvaltningsrett, Internasjonal privatrett, Konkurranserett, Komparativ rett, Markedsrett, Menneskerettigheter, Selskapsrett
Bailliet, Cecilia Marcela Professor +47 22850234 +47 90740305 (mob) c.m.bailliet@jus.uio.no Folkerett, Menneskerettigheter, Flyktningerett, Fred, Counter-Terrorism
Bakke, Cecilie Figenschou Prosjektleder +47 22842018 +47 99787644 (mob) c.f.bakke@nchr.uio.no Internasjonale relasjoner, FNs bærekraftsmål, Bistandssamarbeid, utdanningssamarbeid, FN, Menneskerettigheter, Kina, CSR
Bjørnstøl, Elisabeth Perioli Seniorrådgiver +47 22842074 +47 92041151 (mob) e.p.bjornstol@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Likhet, Ikke-diskriminering, Nedsatt funksjonsevne, Kina
Bruce, Ingvild +47 907 86 884 ingvild.bruce@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess, Politirett, Sikkerhet, Menneskerettigheter
Eide, Asbjørn Emeritus 22 84 20 04 952 12 882 (mob) asbjorn.eide@nchr.uio.no Menneskerettigheter
Ekern, Stener Professor +47 22842005 +47 41497886 (mob) stener.ekern@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Politisk og juridisk antropologi, Kulturelt mangfold, Sør- og Mellomamerika, Urfolk
Elster, Jakob Førsteamanuensis +47 22845530 +47 41467211 (mob) jakob.elster@nchr.uio.no menneskerettigheter, etikk, politisk filosofi, bioetikk, forskningsetikk, autonomi
Endsjø, Dag Øistein Professor +47 22854918 +47 99043311 (mob) d.o.endsjo@ikos.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Religion og kjønn, Seksualitetshistorie, Religion og politikk, Menneskerettigheter, Religion og populærkultur, Antikken, Folkereligiøsitet, Ritualer, Død og udødelighet
Engström, Josefin Natalie Stipendiat +47 22859987 +47 40092953 (mob) +47 400 92 953 j.n.engstrom@jus.uio.no Internasjonal investeringsrett, Internasjonale domstoler, Voldgiftsrett (norsk og internasjonal), Internasjonal offentlig rett, Menneskerettigheter
Eriksen, Christoffer Conrad Professor +47 22850258 +47 99327684 (mob) c.c.eriksen@jus.uio.no Allmenn rettsteori, Statsforfatningsrett, Europarett, Rettskildelære, EU- og EØS-rett, Forvaltningsrett, Rettsfilosofi, Folkerett, Konstitusjonell rett, Menneskerettigheter
Evju, Stein Professor emeritus +47-22859325 +47-90982695 (mob) stein.evju@jus.uio.no Arbeidsrett, Diskrimineringsrett, Europarett, Komparativ rett, Internasjonal privatrett, Menneskerettigheter
Fauchald, Ole Kristian Professor +47 22850242 o.k.fauchald@jus.uio.no Folkerett, Miljørett, Menneskerettigheter, Internasjonal handelsrett, WTO, Internasjonal investeringsrett, Naturressursrett
Flølo, Susanne Hendrika Rådgiver +47 22859345 +47 46611991 (mob) +47 46611991 s.h.flolo@nchr.uio.no Law and Governance, Human Rights and Sustainable Development, Business and Human Rights, Menneskerettigheter
Føllesdal, Andreas Professor +47 99235002 +47 99235002 (mob) andreas.follesdal@jus.uio.no Menneskerettigheter, Filosofi, Rettsteori, Demokrati, Legitimitet, Rettferdighet, EU, Internasjonale relasjoner, Globalisering, Næringslivsetikk
García-Godos, Jemima +47 48216138 jemima.garcia-godos@sosgeo.uio.no Samfunnsgeografi, Utviklingsstudier, Utvikling-politikk-miljø, Utviklingsforskning, Politisk Geografi, Latin-Amerika, Menneskerettigheter, Post-konflikt samfunn
Hagtvet, Bernt +47-22855177 99575610 bernt.hagtvet@stv.uio.no Folkemord, Demokrati, Menneskerettigheter, Ideologier, Europeisk politikk, Komparativ politikk
Hellum, Anne Professor +47 22850042 +47 22604861 (mob) anne.hellum@jus.uio.no Diskriminerings- og likestillingsrett, Kvinnerett, Menneskerettigheter, Rettssosiologi, Rettsantropologi, Utviklingsrett
Hossain, M Sanjeeb Postdoktor m.s.hossain@jus.uio.no Menneskerettigheter, Migrasjonsrett
Høgberg, Benedikte Moltumyr Professor +47 22859450 +47 48102799 (mob) b.m.hogberg@jus.uio.no Statsforfatningsrett, Forvaltningsrett, Menneskerettigheter, Rettskildelære
Ikdahl, Ingunn Professor 22850046 ingunn.ikdahl@jus.uio.no Velferdsrett, Trygderett, Diskriminerings- og likestillingsrett, Kvinnerett, Menneskerettigheter, Folkerett, Utviklingsrett
Janmyr, Maja Professor +47 41343691 (mob) maja.janmyr@jus.uio.no Flyktninger, Menneskerettigheter, Folkerett, Rettssosiologi
Johansen, Stian Øby Førsteamanuensis – Senter for europarett (+47) 22 85 96 77 (+47) 934 622 03 (mob) s.o.johansen@jus.uio.no Europarett, EØS-rett, EU, Folkerett, Menneskerettigheter, Internasjonale Organisasjoner
Jones, Peris Sean Professor +47 22842084 p.s.jones@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Menneskerettigheter og bærekraftig utvikling
Ketscher, Kirsten Professor emerita +47-22850066 kirsten.ketscher@jus.uio.no Kvinnerett, Arbeidsrett, Menneskerettigheter, Velferdsrett
Kierulf, Anine Førsteamanuensis +47 22859620 +47 91690430 (mob) anine.kierulf@jus.uio.no Ytringsfrihet, Allmenn rettsteori, Menneskerettigheter, Konstitusjonell rett, Statsforfatningsrett
Kirkebø, Tori Loven Forsker +47 22850211 +47 93487513 (mob) t.l.kirkebo@jus.uio.no Menneskerettigheter, menneskerettigheter og næringsliv
Kjelling, Teis Daniel Kontorsjef +47 22842012 t.d.kjelling@nchr.uio.no Adminstrativ ledelse, Personaladministrasjon, Økonomistyring, Organisasjonsutvikling, planarbeid, Menneskerettigheter, Budsjett
Kullgreen, Cathrine Førstekonsulent +47 22842001 +47 41255879 (mob) cathrine.kullgreen@nchr.uio.no Nettredaktør, Arrangementer, Konferanser, Menneskerettigheter, Kontaktpunkt
Langford, Malcolm Professor 9770 3339 (mob) malcolm.langford@jus.uio.no Menneskerettigheter, Konstitusjonell rett, Statsforfatningsrett, jus og teknologi
Larsen, Kjetil Mujezinović Professor 22 84 20 83 k.m.larsen@jus.uio.no Menneskerettigheter, internasjonal humanitærrett, folkerett, krig og konflikt, utlendingsrett
Larsen, Lena Leder - Oslokoalisjonen for tros- og livssynsfrihet 22842045 91624823 (mob) lena.larsen@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Oslokoalisjonen, Tros- og livssynsfrihet
Leira, Torkjell Seniorrådgiver +47 41405097 (mob) +47 41405097 torkjell.leira@nhm.uio.no Biologisk mangfold, Effekter av klimaendringer, Naturmangfold, Prosjektledelse, Amazonas, Brasil, Avskoging, Regnskog, Urfolk, Menneskerettigheter, REDD+
Lundberg, Anna Maria Charlotta Førsteamanuensis +47 22842014 +47 91577418 (mob) a.m.c.lundberg@nchr.uio.no Minoriteter, Kina, Menneskerettigheter, Minoritetsrettigheter
Matlary, Janne Haaland Professor +47 22857564 +47 22554463 (mob) j.h.matlary@stv.uio.no Internasjonal politikk, EU, Sikkerhetspolitikk, Forsvarspolitikk, Menneskerettigheter, Naturrett
Raadim, Kathrine Avdelingsleder +47 22842024 +47 91131844 (mob) +4791131844 kathrine.raadim@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Internasjonal avdeling
Sandvik, Kristin Bergtora Professor +47 22850123 +47 22604529 (mob) k.b.sandvik@jus.uio.no Rettssosiologi, Flyktninger, Humanitærrett, Kjønn, Legitimitet, Makt, Menneskerettigheter, Rettsliggjøring
Semb, Anne Julie Dekan +47 22856125 +47 95052318 a.j.semb@stv.uio.no Internasjonal politikk, Politisk teori, Komparativ politikk, Konflikt, Suverenitet, Menneskerettigheter, Minoritetsspørsmål, Statsborgerskap, Nordic
Smith, Peter Scharff Professor +47 22850158 +4676020647 (mob) p.s.smith@jus.uio.no Kriminologi og Rettssosiologi, Straff, Fengselstraff, Menneskerettigheter, Krigsforbrytelser
Strand, Vibeke Blaker Forskningsdekan +47 22842092 +47 90204160 (mob) v.b.strand@jus.uio.no Diskriminerings- og likestillingsrett, Arbeidsrett, Menneskerettigheter, Kvinnerett, Statsrett, Velferdsrett
Tømte, Aksel Rådgiver +47 22842030 +47 41259393 (mob) +47 99 10 99 54 aksel.tomte@nchr.uio.no Indonesia, menneskerettigheter, religionsfrihet, skogsforvaltning i Indonesia, transmigrasjon, menneskerettigheter og næringsliv, Naturressurser
Ulfstein, Geir Professor +47 22859446 geir.ulfstein@jus.uio.no Folkerett, Miljørett, Internasjonale domstoler, Handel, Menneskerettigheter, Internasjonal handelsrett
Verngård, Emma Rådgiver emma.verngard@nchr.uio.no Administrasjon, Menneskerettigheter, Kommunikasjon, Nettpublisering
Vik, Hanne Hagtvedt Professor +47 22841953 +47 92689096 (mob) h.h.vik@iakh.uio.no Historie, USA, Internasjonale organisasjoner, Samtidshistorie, Moderne historie, Internasjonal historie, Menneskerettigheter, Bistandshistorie
Wang, Yi Rådgiver +47 22842054 +47 90935866 (mob) yi.wang@nchr.uio.no Likestilling, Kina, Menneskehandel., Prosjekt management, International samarbeid, Menneskerettigheter
Wikan, Unni Professor emeritus - Sosialantropologisk institutt +47-22855729 unni.wikan@sai.uio.no Identitet, Kjønn, Rettsantropologi, Menneskerettigheter, Ære, Integrering, Indonesia, Kulturteori, Midtøsten, Norden
Wærstad, Tone Linn Professor +47 22850236 +47 40857798 (mob) t.l.warstad@jus.uio.no Familie- og arverett, Kvinnerett, Menneskerettigheter, Diskriminerings- og likestillingsrett, Internasjonal privatrett
Zyberi, Gentian Instituttleder +47 22842086 +47 93932195 (mob) +47 909 740 86 gentian.zyberi@nchr.uio.no Menneskerettigheter, menneskerettigheter og konflikt, internasjonal humanitærrett, internasjonal strafferett, internasjonal rett.