Personer med emneord «USA»

Navn Telefon E-post Emneord
Bjøro, Trine Professor +47 22935906 +47 95179192 (mob) trine.bjoro@medisin.uio.no Thyroiea, Immunoassay, Kreftmarkører/Tumormarkører, Endokrinologi, USA
Broch, Tuva Beyer Gjesteforsker t.b.broch@sai.uio.no Psykologisk antropologi, personsentrert etnografi, emosjoner, ulikhet, natur/friluftsliv, barn og unge/oppvekst, Norge (Oslo), USA
Fredvik, Terje Senioringeniør +47 22856508 99705109 terje.fredvik@astro.uio.no Programmering, SPICE, Solar Orbiter, IT-støtte til forskning, Mac, Brukerstøtte, Lokal-IT, Hinode, IRIS, Rombaserte observasjoner, Japan, USA, Spania, Frankrike, England, Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Kitchen-Døderlein, Deborah Lynn Førsteamanuensis +47 22856952 +4790948254 (mob) 90948254 d.l.kitchen-doderlein@ilos.uio.no Engelsk, Amerikanske studier, United States, USA, Amerikanskhistorie, Amerikanskpolitikk, socialhistorie, Kjønn, kvinnehistorie, kjønnshistorie, Rase, Rasisme, Amerikansk kultur, Film, Raseblandet forhold, seksualitet, ekteskaps historie, Forskningsmetoder, Hukommelse, minnestudie, Amerikanere i Norge
Luccarelli, Mark Professor +47 22856724 mark.luccarelli@ilos.uio.no Engelsk, USA, Amerikansk politikk, Bystudier, Bærekraft, Kulturhistorie
Lundblad, Michael Stanley Professor +47 22856007 m.s.lundblad@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk litteratur, Amerikansk litteratur, Dyrestudier, Animalitetsstudier, Funksjonshemming, Sykdom, Biopolitikk, Posthumanisme, Kulturstudier, Kritisk teori, Litteraturteori, USA, Nord-amerika
Mellem, Gøril Seniorrådgiver +47 22858478 goril.mellem@admin.uio.no Internasjonalt samarbeid, Forskningssamarbeid, Prioriterte land, USA, Kina, Ekstern finansiering, Strategi, Tverrfakultære forskningsområder, Forskningsadministrasjon.
Njølstad, Olav Professor II - Historie +47 22854415 97675260 (mob) 97675260 on(a)nobel.no Historie, Samtidshistorie, Utenrikspolitikk, USA, norgeshistorie, krig og konflikt, verdenshistorie, vitenskapshistorie
Pereira, Tiago Førsteamanuensis +47 22855008 tiago.pereira@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, China, India, USA
Scherr, Rebecca Lynne Professor +47 22856944 r.l.scherr@ilos.uio.no Engelsk, USA, Amerikansk litteratur, Tegneserier, Queer teori, Kritisk raseteori
Skodvin, Tora Hegdal Professor +47 22855166 t.h.skodvin@stv.uio.no Internasjonal politikk, Ressurs- og miljøpolitikk, Internasjonale klimaforhandlinger, Amerikansk klima- og energipolitikk, FNs klimapanel, Ikke-statlige aktører i internasjonal miljøforvaltning, USA
Stephens, Randall James Professor +47 22856720 r.j.stephens@ilos.uio.no Amerikanske studier, Amerikansk sosialhistorie, USA, Engelsk, Politisk historie, Religion og politikk, Miljøhistorie, Miljøhumaniora, Religionshistorie, Populærmusikk, Populærkultur, Britiske studier
Trangerud, Hanne Amanda Stipendiat +47 22854911 h.a.trangerud@ikos.uio.no Religionshistorie, Religion og politikk, evangelikale, USA, Kristendom, vaksinasjon, vaksineskepsis
Vik, Hanne Hagtvedt Professor +47 22841953 h.h.vik@iakh.uio.no Historie, USA, Internasjonale organisasjoner, Samtidshistorie, Moderne historie, Internasjonal historie, Menneskerettigheter, Bistandshistorie
Wehus, Ingunn Kathrine Professor +47 22854451 i.k.wehus@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, kosmologi, kosmisk bakgrunnsstråling (CMB), component separation, intensity mapping, India, Japan, Sør-Afrika, Canada, USA, COMAP, SPIDER, PASIPHAE, LiteBIRD, Planck