Personer med emneord «Materiell kultur»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Toufoul Abou-Hodeib Abou-Hodeib, Toufoul Førsteamanuensis +47-22857088 toufoul.abou-hodeib@iakh.uio.no Midtøsten, Samtidshistorie, Historie, Moderne historie, Sosial- og kulturhistorie, Materiell kultur
Bilde av Linn Willetts Borgen Borgen, Linn Willetts Stipendiat 0047 976 77 288 l.w.borgen@iakh.uio.no Middelalder, Kunsthistorie, Materiell kultur, Historie, Arkitektur- og bygningshistorie
Bilde av Grethe Bjørkan Bukkemoen Bukkemoen, Grethe Bjørkan Stipendiat +47-22851902 g.b.bukkemoen@iakh.uio.no Hushold, Arkeologi, Jernalder, stipendiat arkeologi, Materiell kultur
Bilde av Ragnhild Martine Bø Bø, Ragnhild Martine Postdoktor +47-22856826 +4798032920 r.m.bo@iakh.uio.no Helgenkult, Historie, Kunsthistorie, Materiell kultur, Middelalder, Renessanse
Bilde av Liisa-Rávná Finbog Finbog, Liisa-Rávná Stipendiat +47-22857801 l.r.finbog@ikos.uio.no Kulturarv, Samisk, Identitet, Etnisitet, Museer og museologi, Materiell kultur, Urbefolkning
Bilde av Tereza Kuldova Kuldova, Tereza Forsker +47-22859375 tereza.kuldova@iakh.uio.no Håndtverk, Hierarki, Sosial endring, Sosialantropologi, India, Materiell kultur, Estetisk økonomi, Organisert kriminalitet, Subkultur, Kriminologi, Verdi, Motorsykkel subkultur, Design, Mote, Gjenger, Kommodifisering
Bilde av Lorenza La Rosa La Rosa, Lorenza Stipendiat +47-22841907 l.l.rosa@iakh.uio.no Arkeologi, Klassisk arkeologi, Materiell kultur, Miljø- og landskapsarkeologi, stipendiat arkeologi
Bilde av Saphinaz Amal Naguib Naguib, Saphinaz Amal Professor emerita 22854718 93638309 s.a.naguib@ikos.uio.no Materiell kultur, Kulturarv, Museer og museologi, kulturmøter, kulturhistorie, egyptologi
Bilde av Janne Werner Olsrud Olsrud, Janne Werner Stipendiat +47-22854684 j.w.olsrud@ikos.uio.no Museer og museologi, Praksis, Kulturhistorie, Materiell kultur
Bilde av Unn Pedersen Pedersen, Unn Førsteamanuensis +47-22841999 +4799518022 unn.pedersen@iakh.uio.no Arkeologi, Håndtverk, Vikingtid, Jernalder, Materiell kultur, Formidling
Bilde av Bjarne Rogan Rogan, Bjarne Professor emeritus +47-93458268 bjarne.rogan@ikos.uio.no Museer og museologi, Kulturmøter, Kulturhistorie, Kystkultur, Reiseliv og turisme, Materiell kultur, Samferdselshistorie
Bilde av Noëlle Lynn Wenger Streeton Streeton, Noëlle Lynn Wenger Førsteamanuensis +47-22859323 n.l.w.streeton@iakh.uio.no Konservering, Kunstteknologi, Maleri, Materiell kultur, Teori og metode, Middelalder, Skandinavia, Sosialhistorie, Kirkehistorie
Bilde av Marzia Varutti Varutti, Marzia Førsteamanuensis +47-22856992 marzia.varutti@ikos.uio.no Museer og museologi, Kulturhistorie, Urbefolkning, Materiell kultur, Taiwan.
Bilde av Knut Ødegård Ødegård, Knut Førsteamanuensis 22858349 knut.odegard@iakh.uio.no Historie, Antikken, Gresk og romersk historie, Materiell kultur