Personer med emneord «Litteraturvitenskap»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Kjerstin Aukrust Aukrust, Kjerstin Førsteamanuensis +47-22854364 +4797699488 kjerstin.aukrust@ilos.uio.no Fransk litteratur, Fransk kultur og samfunn, Fransk politikk, Frankrike, Mai 68, Fransk historie, Litteraturvitenskap, Områdestudier, Fransk
Bilde av Drude von der Fehr Fehr, Drude von der Professor em. d.v.d.fehr@ilos.uio.no Samtidsdramatikk, Litteraturvitenskap, Semiotikk, Humanistisk sykdoms-og helseforskning, Performativitet
Bilde av Sissel Furuseth Furuseth, Sissel Professor +47-22859153 + 47 92414651 sissel.furuseth@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturkritikk, Digital humaniora, Retorikk, Litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, kognitiv poetikk
Bilde av Espen Grønlie Grønlie, Espen Stipendiat +47-22857123 +47-46534574 espen.gronlie@ilos.uio.no Oversettelse, Litteratur, Poesi, Litteraturvitenskap
Bilde av Mats Malm Malm, Mats Professor II +47-22854255 mats.malm@ikos.uio.no nordisk litteratur, kulturarv, antiken, digital humaniora, litteraturvitenskap, edisjonsfilologi
Bilde av Christian Refsum Refsum, Christian Professor +47-22844583 +47 93820707 christian.refsum@ilos.uio.no Litteratur, Litteraturvitenskap, Estetisk teori, Oversettelse, Poesi, kjærlighet, Film
Bilde av Annika Rockenberger Rockenberger, Annika Stipendiat +47 - 22 85 68 88 annika.rockenberger@ilos.uio.no Litteratur, Tysk litteratur, Litteraturvitenskap, Edisjonsfilologi, Digital Humaniora, Filosofi, Normativitet
Bilde av Knut Stene-Johansen Stene-Johansen, Knut Professor +47-22854163 +47-91361720 91361720 knut.stene-johansen@ilos.uio.no Litteratur, Litteraturvitenskap, Estetikk, Humanistisk sykdomsforskning
Bilde av Geir Uvsløkk Uvsløkk, Geir Førsteamanuensis +47-22855363 geir.uvslokk@ilos.uio.no Områdestudier, Frankrike, Litteraturvitenskap, Moderne fransk litteratur og filosofi, Litteratur, Kjønn og litteratur, Litteratur og perversjoner, Fransk, Oversettelse, Selvbiografier
Bilde av Ragnhild Johnsrud Zorgati Zorgati, Ragnhild Johnsrud Førsteamanuensis +47-22856855 r.j.zorgati@ikos.uio.no Religionshistorie, Islam, Midtøsten, Nord-Afrika, Litteraturvitenskap, SIMS
Bilde av Inger Østenstad Østenstad, Inger Førsteamanuensis +47-22858320 inger.ostenstad@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteraturvitenskap, Litteratur