Personer med emneord «Litteraturvitenskap»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Kjerstin Aukrust Aukrust, Kjerstin Førsteamanuensis +47-22854364 +4797699488 kjerstin.aukrust@ilos.uio.no Fransk litteratur, Fransk politikk, Fransk historie, Frankrike, Fransk kultur og samfunn, Fransk, Litteraturvitenskap, Områdestudier
Bilde av Drude von der Fehr Fehr, Drude von der Professor emerita d.v.d.fehr@ilos.uio.no Semiotikk, Humanistisk sykdoms-og helseforskning, Samtidsdramatikk, Performativitet, Litteraturvitenskap
Bilde av Espen Grønlie Grønlie, Espen Stipendiat +47-22857123 +47-46534574 espen.gronlie@ilos.uio.no Litteratur, Litteraturvitenskap, Oversettelse, Poesi
Bilde av Mats Malm Malm, Mats Professor II +47-22854255 mats.malm@ikos.uio.no litteraturvitenskap, kulturarv, edisjonsfilologi, nordisk litteratur, antiken, digital humaniora
Bilde av Christian Thorleif Refsum Refsum, Christian Thorleif Professor +47-22844583 +47 93820707 c.t.refsum@ilos.uio.no Litteratur, Litteraturvitenskap, Estetisk teori, Oversettelse, Poesi
Bilde av Annika Rockenberger Rockenberger, Annika stipendiat +47 - 22 85 68 88 annika.rockenberger@ilos.uio.no Litteratur, Tysk litteratur, Litteraturvitenskap, Edisjonsfilologi, Digital Humaniora, Filosofi, Normativitet
Bilde av Knut Stene-Johansen Stene-Johansen, Knut Professor +47-22854163 +47-91361720 knut.stene-johansen@ilos.uio.no Litteratur, Litteraturvitenskap, Estetikk, Humanistisk sykdomsforskning
Bilde av Geir Uvsløkk Uvsløkk, Geir Førsteamanuensis +47-22855363 geir.uvslokk@ilos.uio.no Fransk, Frankrike, Moderne fransk litteratur og filosofi, Selvbiografier, Kjønn og litteratur, Litteratur og perversjoner, Litteratur, Litteraturvitenskap, Områdestudier, Oversettelse
Bilde av Ragnhild Johnsrud Zorgati Zorgati, Ragnhild Johnsrud Førsteamanuensis +47-22856855 r.j.zorgati@ikos.uio.no Religionshistorie, Islam, Midtøsten, Nord-Afrika, Litteraturvitenskap, SIMS
Bilde av Inger Østenstad Østenstad, Inger Førsteamanuensis +47-22858320 inger.ostenstad@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Litteraturvitenskap