Personer med emneord «Linguistics»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Linn Astrid Blix Torget Torget, Linn Astrid Blix Seniorkonsulent l.a.b.torget@iln.uio.no Student administration, Linguistics
Bilde av Ingrid Lossius Falkum Falkum, Ingrid Lossius Associate Professor +47 22844838 +47 91307237 i.l.falkum@ifikk.uio.no Philosophy, Linguistics, Pragmatics, Developmental Psychology, Experimental Linguistics, Philosophy of Communication
Bilde av Andreas Sveen Sveen, Andreas Associate professor +47 22 85 43 02 andreas.sveen@iln.uio.no Linguistics
Bilde av Christine Meklenborg Nilsen Nilsen, Christine Meklenborg Professor +47-22857338 +47-90720200 +47-90720200 c.m.salvesen@ilos.uio.no French, French language, Old French, Linguistics, Language history, Diachronic linguistics, Word order, Clitics, Verb placement, Verb Second, Syntax, Generative linguistics, Linguistic cartography, Contrastive linguistis, Topicalisation
Saric, Ljiljana Professor +47 22858270 ljiljana.saric@ilos.uio.no Bosnian/Croatian/Serbian, Central Europe, Balkans, Linguistics, Cognitive linguistics, Metaphor, Semantics, Pragmatics, Discourse Analysis, Lexicography, Multimodality, South Slavic
Bilde av Kristin Bech Bech, Kristin Professor +47 22857119 kristin.bech@ilos.uio.no English, English language, Linguistics, Historical linguistics, History of English, Older English, Old English, Middle English, Early Modern English, Corpus linguistics, Syntax, Word order, Information structure, Noun phrases, Germanic languages, Public engagement
Bilde av Nicholas Elwyn Allott Allott, Nicholas Elwyn Senior Lecturer +47 22841674 n.e.allott@ilos.uio.no English, English language, Linguistics, Pragmatics, Semantics, Philosophy, Jurisprudence, Engelsk, Engelsk språk, Filosofi, Lingvistikk, Pragmatikk, Rettsfilosofi
Bilde av Kristina Tanaskovic Tanaskovic, Kristina Doctoral Research Fellow +47 22856885 kristina.tanaskovic@ilos.uio.no Cognitive linguistics, Bosnian/Croatian/Serbian, Discourse Analysis, Linguistics
Bilde av Kathrine Asla Østby Østby, Kathrine Asla Associate Professor +47 22856140 k.a.ostby@ilos.uio.no French, French language, Phonetics and phonology, Language variation, Dialectology, Sociolinguistics, Linguistics, Translation studies
Bilde av Hans Petter Helland Helland, Hans Petter Professor +47 22856776 h.p.helland@ilos.uio.no French, French Language, Linguistics, French grammar, French syntax, Language learning, Second language acquisition
Bilde av Anneliese Pauline Pitz Pitz, Anneliese Pauline Associate Professor +47 22855975 a.p.pitz@ilos.uio.no German, German language, Linguistics, Syntax, Translation, Translation Studies
Bilde av Hildegunn Dirdal Dirdal, Hildegunn Associate Professor +47 22858274 hildegunn.dirdal@ilos.uio.no English, English language, Linguistics, Second language acquisition, Learner language, Contrastive linguistics, English-Norwegian contrasts, Corpus linguistics, Corpus development, Translation studies
Bilde av Elizaveta Khachaturyan Khachaturyan, Elizaveta Associate Professor +47 22856534 elizaveta.khachaturyan@ilos.uio.no Italian, Italian Language, Linguistics, Contrastive Linguistics, Semantics, Discourse Analysis, Multilingualism, Migration, Identity, Translation Studies, Spoken Language, Discourse markers
Bilde av Alexandra Anna Spalek Spalek, Alexandra Anna Associate Professor +47 22856158 a.a.spalek@ilos.uio.no Linguistics, Lexical Semantics, Semantics, Morphology, Spanish, German
Bilde av Timo Roettger Roettger, Timo Førsteamanuensis +47 22854295 timo.roettger@iln.uio.no Linguistics, Psycholinguistics, Phonetics, Phonology
Bilde av Bianca Patria Patria, Bianca Doctoral Research Fellow +47 92272311 bianca.patria@iln.uio.no Linguistics, Indo-european, Old Norse Philology, Skaldic Poetry, Semantics.
Bilde av Åshild Næss Næss, Åshild Professor +47 22844093 ashild.nass@iln.uio.no Linguistics, Language documentation, Linguistic typology, Language contact, Oceanic languages
Bilde av Pritty Patel-Grosz Patel-Grosz, Pritty Professor +47 22844028 pritty.patel-grosz@iln.uio.no Linguistics, Syntax, Semantics
Bilde av Patrick Georg Grosz Grosz, Patrick Georg Professor +47 22856016 p.g.grosz@iln.uio.no Linguistics, Syntax, Semantics
Bilde av Jozina Vander Klok Vander Klok, Jozina Researcher +47 22857109 j.v.klok@iln.uio.no Linguistics, language documentation, Syntax, Semantics
Bilde av Naomi Clair Francis Francis, Naomi Clair Postdoctoral Fellow n.c.francis@iln.uio.no linguistics, semantics, pragmatics
Bilde av Ane Theimann Theimann, Ane Doctoral Research Fellow ane.theimann@iln.uio.no Linguistics, Child Language Acquisition, Multilingualism, eye-tracking, Psycholinguistics, Language processing
Bilde av Timo Roettger Roettger, Timo Associate Professor +47 22854295 timo.roettger@iln.uio.no Linguistics, Psycholinguistics, Phonetics, Phonology
Bilde av Mai Ha Vu Vu, Mai Ha Postdoctoral Fellow m.h.vu@iln.uio.no Linguistics, Syntax, Computational linguistics
Bilde av Jamie Findlay Findlay, Jamie Postdoctoral Fellow jamie.findlay@iln.uio.no Linguistics, Syntax, Semantics