Personer med emneord «Linguistics»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Anneliese Pitz Pitz, Anneliese Associate Professor Emerita a.p.pitz@ilos.uio.no German, German language, Linguistics, Syntax, Translation, Translation Studies
Bilde av Christine Meklenborg Nilsen Nilsen, Christine Meklenborg Professor and Head of Department +47-22857338 +47-90720200 +47-90720200 c.m.salvesen@ilos.uio.no French, French language, Old French, Linguistics, Language history, Diachronic linguistics, Word order, Clitics, Verb placement, Verb Second, Syntax, Generative linguistics, Linguistic cartography, Contrastive linguistis, Topicalisation
Bilde av Linn Astrid Blix Torget Torget, Linn Astrid Blix Seniorkonsulent l.a.b.torget@iln.uio.no Student administration, Linguistics
Bilde av Kjell Johan Sæbø Sæbø, Kjell Johan Professor +47-22855271 +47-47840234 k.j.sabo@ilos.uio.no German, German language, Linguistics, Semantics, Pragmatics, Philosophy of language
Bilde av Hanne Gram Simonsen Simonsen, Hanne Gram Professor Emeritus +4722854182 +4790128109 h.g.simonsen@iln.uio.no Language Acquisition, Linguistics, Phonetics, Multilingualism, Aphasia, Dementia, Clinical Linguistics
Bilde av Ingrid Lossius Falkum Falkum, Ingrid Lossius Associate Professor +47 22844838 +47 91307237 i.l.falkum@ifikk.uio.no Philosophy, Linguistics, Pragmatics, Developmental Psychology, Experimental Linguistics, Philosophy of Communication
Bilde av Eline Visser Visser, Eline Guest researcher eline.visser@iln.uio.no Linguistics, Linguistic typology, Language change, Linguistic typology, Austronesian languages, Papuan languages, Language documentation, Grammar, Syntax
Bilde av Emel Türker-Van der Heiden Türker-Van der Heiden, Emel Senior Lecturer +47 22857735 e.t.van.der.heiden@ikos.uio.no Turkish, Linguistics, Middle East, Sociolinguistics, Multilingualism, Codeswitching, CIMS
Bilde av Halvor Eifring Eifring, Halvor Professor +47 22857703 +47 47070268 halvor.eifring@ikos.uio.no China, Chinese, Linguistics, Meditation, Self-cultivation, Zen, Chinese literature, Taiwan
Bilde av Tomoko Okazaki Hansen Hansen, Tomoko Okazaki Associate Professor +47 22856380 t.o.hansen@ikos.uio.no Japan, Japanese, Linguistics, Sociolinguistics
Bilde av Rebecca Kvisler Iversen Iversen, Rebecca Kvisler Postdoctoral Fellow r.k.iversen@ifikk.uio.no Pragmatics, Linguistics, Non-literal language, Developmental Psychology, Autism
Bilde av Bianca Patria Patria, Bianca Postdoktor +47 92272311 bianca.patria@iln.uio.no Linguistics, Indo-european, Old Norse Philology, Skaldic Poetry, Semantics.
Bilde av Elizaveta Khachaturyan Khachaturyan, Elizaveta Associate Professor +47 22856534 elizaveta.khachaturyan@ilos.uio.no Italian, Italian Language, Linguistics, Contrastive Linguistics, Semantics, Discourse Analysis, Multilingualism, Migration, Identity, Translation Studies, Spoken Language, Discourse markers
Bilde av Alexandra Anna Spalek Spalek, Alexandra Anna Associate Professor +47 22856158 a.a.spalek@ilos.uio.no Linguistics, Lexical Semantics, Semantics, Morphology, Spanish, German
Bilde av Timo Roettger Roettger, Timo Førsteamanuensis +47 22854295 timo.roettger@iln.uio.no Linguistics, Psycholinguistics, Phonetics, Phonology
Bilde av Andreas Sveen Sveen, Andreas Associate professor +47 22 85 43 02 andreas.sveen@iln.uio.no Linguistics
Bilde av Nicholas Elwyn Allott Allott, Nicholas Elwyn Senior Lecturer +47 22841674 n.e.allott@ilos.uio.no English, English language, Linguistics, Pragmatics, Semantics, Philosophy, Jurisprudence, Engelsk, Engelsk språk, Filosofi, Lingvistikk, Pragmatikk, Rettsfilosofi
Bilde av Riccardo Pulicani Pulicani, Riccardo Doctoral Research Fellow +47 22856745 riccardo.pulicani@ilos.uio.no Linguistics, Semantics, Syntax, Italian
Bilde av Eirik Tengesdal Tengesdal, Eirik Doctoral Research Fellow +47 405 55 711 eirik.tengesdal@iln.uio.no Scandinavian studies, Linguistics, Corpus, Dialects, Eye tracking
Bilde av Ane Theimann Theimann, Ane Doctoral Research Fellow ane.theimann@iln.uio.no Linguistics, Child Language Acquisition, Multilingualism, eye-tracking, Psycholinguistics, Language processing
Bilde av Åshild Næss Næss, Åshild Professor +47 22844093 ashild.nass@iln.uio.no Linguistics, Language documentation, Linguistic typology, Language contact, Oceanic languages
Bilde av Patrick Georg Grosz Grosz, Patrick Georg Professor +47 22856016 p.g.grosz@iln.uio.no Linguistics, Syntax, Semantics
Bilde av Jozina Vander Klok Vander Klok, Jozina Researcher +47 22857109 j.v.klok@iln.uio.no Linguistics, language documentation, Syntax, Semantics
Bilde av Kinjal Hiren Joshi Joshi, Kinjal Hiren Doctoral Research Fellow +47-92512718 k.h.joshi@iln.uio.no Linguistics, Syntax, Semantics, Pragmatics
Bilde av Naomi Clair Francis Francis, Naomi Clair Postdoctoral Fellow n.c.francis@iln.uio.no linguistics, semantics, pragmatics