Personer med emneord «Linguistics»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Nicholas Elwyn Allott Allott, Nicholas Elwyn Senior Lecturer +47-22841674 n.e.allott@ilos.uio.no English, English language, Linguistics, Pragmatics, Semantics, Philosophy, Jurisprudence, Engelsk, Engelsk språk, Filosofi, Lingvistikk, Pragmatikk, Rettsfilosofi
Bilde av Hanna Solberg Andresen Andresen, Hanna Solberg Doctoral Research Fellow h.s.andresen@iln.uio.no conceptual transfer, Second language acquisition, multilingualism, Linguistics
Bilde av Kristin Bech Bech, Kristin Associate Professor +47-22857119 kristin.bech@ilos.uio.no English, Linguistics, History of English, Older English, Old English, MIddle English, Early Modern English, Corpus linguistics, Word order change, Information structure, Noun phrases, Cross-linguistic studies of old Germanic languages
Bilde av Karin Beijering Beijering, Karin Postdoctoral Fellow karin.beijering@iln.uio.no Linguistics, Historical linguistics, Syntax, Semantics, Nordic language, Dutch
Bilde av Halvor Eifring Eifring, Halvor Professor +47-22857703 halvor.eifring@ikos.uio.no China, Chinese, Linguistics, Meditation, Self-cultivation, Zen, Chinese literature, Taiwan
Bilde av Patrick Georg Grosz Grosz, Patrick Georg Professor p.g.grosz@iln.uio.no Linguistics, Syntax, Semantics
Bilde av Tomoko Okazaki Hansen Hansen, Tomoko Okazaki Associate Professor +47-22856380 t.o.hansen@ikos.uio.no Japan, Japanese, Linguistics, Sociolinguistics
Bilde av Janne Bondi Johannessen Johannessen, Janne Bondi Professor +47-22856814 92896634 +47 928 966 34 j.b.johannessen@iln.uio.no Linguistics, Syntax, Morphosyntax, Dialectology, Multilingualism
Bilde av Stine Hulleberg Johansen Johansen, Stine Hulleberg Doctoral Research Fellow +47-22858296 s.h.johansen@ilos.uio.no Pragmatics, English, English-Norwegian contrasts, English Language, Linguistics, Politeness, cross-cultural approaches, Crosslinguistic influence, Learner language, Learner corpus research, Corpus linguistics, Second language acquisition
Bilde av Kinjal Joshi Joshi, Kinjal Doctoral Research Fellow +47-92512718 kinjal.joshi@iln.uio.no Linguistics, Syntax, Semantics, Pragmatics
Bilde av Kari Kinn Kinn, Kari Postdoctoral Fellow +47-22857109 kari.kinn@iln.uio.no Linguistics, Nordic language, Syntax, Historical linguistics, Language contact
Larsson, Ida Professor 228 57919 ida.larsson@iln.uio.no Linguistics, Historical linguistics, syntax
Bilde av Åshild Næss Næss, Åshild Professor +47-22844093 ashild.nass@iln.uio.no Linguistics, Language documentation, Linguistic typology, Language contact, Oceanic languages
Bilde av Nassim Saleh Obeid Obeid, Nassim Saleh +47-22854625 +4745865973 n.s.obeid@ikos.uio.no Arabic, Semitic, slang, Damascus, Syria, Hebrew, Linguistics
Odden, Oda Røste Doctoral Research Fellow +47-99164489 o.r.odden@iln.uio.no Cognitive linguistics, Grammar, Linguistics, Norwegian Language
Bilde av Pritty Patel-Grosz Patel-Grosz, Pritty Professor +47-22844028 pritty.patel-grosz@iln.uio.no Linguistics, Syntax, Semantics
Bilde av Bianca Patria Patria, Bianca Doctoral Research Fellow +47-92272311 bianca.patria@iln.uio.no Linguistics, Indo-european, Old Norse Philology, Skaldic Poetry, Semantics.
Bilde av Stephen Pepper Pepper, Stephen Stipendiat +4790827246 +4790827246 stephen.pepper@iln.uio.no Typology, Cognitive Linguistics, Compounding, Linguistics, Språktypologi, Kognitiv lingvistikk, Lingvistikk, Språkvitenskap
Bilde av Riccardo Pulicani Pulicani, Riccardo Doctoral Research Fellow +47-22856745 riccardo.pulicani@ilos.uio.no Linguistics, Semantics, Syntax, Italian.
Saric, Ljiljana Professor +47-22858270 ljiljana.saric@ilos.uio.no Linguistics, Cognitive linguistics, Metaphor, Semantics, Pragmatics, Discourse Analysis, Lexicography, Bosnian/Croatian/Serbian, Multimodality, South Slavic
Bilde av Hanne Gram Simonsen Simonsen, Hanne Gram Professor Emeritus +4722854182 +4790128109 h.g.simonsen@iln.uio.no Language Acquisition, Linguistics, Phonetics, Multilingualism, Aphasia, Dementia, Clinical Linguistics
Bilde av Andreas Sveen Sveen, Andreas Associate professor +47 22 85 43 02 andreas.sveen@iln.uio.no Linguistics
Bilde av Kjell Johan Sæbø Sæbø, Kjell Johan Professor +47-22855271 +47-47840234 +47-47840234 k.j.sabo@ilos.uio.no Linguistics
Bilde av Kristina Tanaskovic Tanaskovic, Kristina Doctoral Research Fellow +47-22856885 kristina.tanaskovic@ilos.uio.no Cognitive linguistics, Bosnian/Croatian/Serbian, Discourse Analysis, Linguistics
Bilde av Eirik Tengesdal Tengesdal, Eirik Doctoral Research Fellow +47 405 55 711 eirik.tengesdal@iln.uio.no Scandinavian linguistics, Linguistics, Corpus, Dialects, Eye tracking