Personer med emneord «Linguistics»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Nicholas Elwyn Allott Allott, Nicholas Elwyn Senior Lecturer +47-22841674 n.e.allott@ilos.uio.no English, English language, Linguistics, Pragmatics, Semantics, Philosophy, Jurisprudence, Engelsk, Engelsk språk, Filosofi, Lingvistikk, Pragmatikk, Rettsfilosofi
Bilde av Hanna Solberg Andresen Andresen, Hanna Solberg Doctoral Research Fellow 48 25 85 14 h.s.andresen@iln.uio.no Second language acquisition, multilingualism, conceptual transfer, Linguistics
Bilde av Kristin Bech Bech, Kristin Professor +47-22857119 kristin.bech@ilos.uio.no English, English language, Linguistics, Historical linguistics, History of English, Older English, Old English, Middle English, Early Modern English, Corpus linguistics, Syntax, Word order, Information structure, Noun phrases, Germanic languages, Public engagement
Bilde av Karin Beijering Beijering, Karin Postdoctoral Fellow +4722858030 (office) karin.beijering@iln.uio.no Linguistics, Historical linguistics, Syntax, Semantics, Nordic language, Dutch
Bilde av Halvor Eifring Eifring, Halvor Professor +47-22857703 halvor.eifring@ikos.uio.no China, Chinese, Linguistics, Meditation, Self-cultivation, Zen, Chinese literature, Taiwan
Bilde av Patrick Georg Grosz Grosz, Patrick Georg Professor +47-22856016 p.g.grosz@iln.uio.no Linguistics, Syntax, Semantics
Bilde av Tomoko Okazaki Hansen Hansen, Tomoko Okazaki Associate Professor +47-22856380 t.o.hansen@ikos.uio.no Japan, Japanese, Linguistics, Sociolinguistics
Bilde av Hans Petter Helland Helland, Hans Petter Professor +47-22856776 h.p.helland@ilos.uio.no French, French Language, Linguistics, French grammar, French syntax, Language learning, Second language acquisition
Bilde av Janne Bondi Johannessen Johannessen, Janne Bondi Professor +47-22856814 92896634 +47 928 966 34 j.b.johannessen@iln.uio.no Linguistics, Syntax, Morphosyntax, Dialectology, Multilingualism
Bilde av Stine Hulleberg Johansen Johansen, Stine Hulleberg Doctoral Research Fellow +47-22858296 s.h.johansen@ilos.uio.no Pragmatics, English, English-Norwegian contrasts, English Language, Linguistics, Politeness, cross-cultural approaches, Crosslinguistic influence, Learner language, Learner corpus research, Corpus linguistics, Second language acquisition
Bilde av Kinjal Joshi Joshi, Kinjal Doctoral Research Fellow +47-92512718 kinjal.joshi@iln.uio.no Linguistics, Syntax, Semantics, Pragmatics
Bilde av Elizaveta Khachaturyan Khachaturyan, Elizaveta Associate Professor +47-22856534 elizaveta.khachaturyan@ilos.uio.no Italian, Italian Language, Linguistics, Contrastive Linguistics, Semantics, Discourse Analysis, Multilingualism, Migration, Identity, Translation Studies, Spoken Language, Discourse markers
Bilde av Kari Kinn Kinn, Kari Postdoctoral Fellow +47-22857109 kari.kinn@iln.uio.no Linguistics, Nordic language, Syntax, Historical linguistics, Language contact
Larsson, Ida Professor 228 57919 ida.larsson@iln.uio.no Linguistics, Historical linguistics, syntax
Bilde av Åshild Næss Næss, Åshild Professor +47-22844093 ashild.nass@iln.uio.no Linguistics, Language documentation, Linguistic typology, Language contact, Oceanic languages
Bilde av Pritty Patel-Grosz Patel-Grosz, Pritty Professor +47-22844028 pritty.patel-grosz@iln.uio.no Linguistics, Syntax, Semantics
Bilde av Bianca Patria Patria, Bianca Doctoral Research Fellow +47-92272311 bianca.patria@iln.uio.no Linguistics, Indo-european, Old Norse Philology, Skaldic Poetry, Semantics.
Bilde av Stephen Pepper Pepper, Stephen Stipendiat +4790827246 +4790827246 stephen.pepper@iln.uio.no Typology, Cognitive Linguistics, Compounding, Linguistics, Språktypologi, Kognitiv lingvistikk, Lingvistikk, Språkvitenskap
Bilde av Anneliese Pauline Pitz Pitz, Anneliese Pauline Associate Professor +47-22855975 a.p.pitz@ilos.uio.no German, German language, Linguistics, Syntax, Translation, Translation Studies
Bilde av Riccardo Pulicani Pulicani, Riccardo Doctoral Research Fellow +47-22856745 riccardo.pulicani@ilos.uio.no Linguistics, Semantics, Syntax, Italian.
Bilde av Christine Meklenborg Salvesen Salvesen, Christine Meklenborg Associate Professor +47-22857338 +4790720200 +47-90720200 c.m.salvesen@ilos.uio.no French, French language, Old French, Linguistics, Language history, Diachronic linguistics, Word order, Clitics, Verb placement, Verb Second, Syntax, Generative linguistics, Linguistic cartography, Contrastive linguistis, Topicalisation
Saric, Ljiljana Professor +47-22858270 ljiljana.saric@ilos.uio.no Bosnian/Croatian/Serbian, Central Europe, Balkans, Linguistics, Cognitive linguistics, Metaphor, Semantics, Pragmatics, Discourse Analysis, Lexicography, Multimodality, South Slavic
Bilde av Hanne Gram Simonsen Simonsen, Hanne Gram Professor Emeritus +4722854182 +4790128109 h.g.simonsen@iln.uio.no Language Acquisition, Linguistics, Phonetics, Multilingualism, Aphasia, Dementia, Clinical Linguistics
Bilde av Andreas Sveen Sveen, Andreas Associate professor +47 22 85 43 02 andreas.sveen@iln.uio.no Linguistics
Bilde av Kjell Johan Sæbø Sæbø, Kjell Johan Professor +47-22855271 +47-47840234 +47-47840234 k.j.sabo@ilos.uio.no German, German language, Linguistics, Semantics, Pragmatics, Philosophy of language