Alle vitenskapelig ansatte på HF - Side 14

Personer 326 - 350 av 750
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Matthew Kinloch Kinloch, Matthew Forsker matthew.kinloch@ifikk.uio.no
Bilde av Max Johannes Kippersund Kippersund, Max Johannes Stipendiat m.j.kippersund@ifikk.uio.no Filosofi, Bevissthetsfilosofi, Metafysikk
Bilde av Deborah Lynn Kitchen-Døderlein Kitchen-Døderlein, Deborah Lynn Førsteamanuensis +47 22856952 90948254 d.l.kitchen-doderlein@ilos.uio.no Engelsk, Amerikanske studier, United States, USA, Amerikanskhistorie, Amerikanskpolitikk, socialhistorie, Kjønn, kvinnehistorie, kjønnshistorie, Rase, Rasisme, Amerikansk kultur, Film, Raseblandet forhold, seksualitet, ekteskaps historie, Forskningsmetoder, Hukommelse, minnestudie, Amerikanere i Norge
Bilde av Knut Kjeldstadli Kjeldstadli, Knut Professor emeritus knut.kjeldstadli@iakh.uio.no Historie, Teori og metode, Moderne historie, Sosial- og kulturhistorie, Migrasjonshistorie
Bilde av Yngvar Kjus Kjus, Yngvar Førsteamanuensis +47-92084733 yngvar.kjus@imv.uio.no Populærmusikk, Musikkmedier, Musikkbransje, Mediert opplevelse, Teknologi, Kulturpolitikk
Bilde av Samuel Klee Klee, Samuel Stipendiat +47 22854968 +13177971127 samuel.klee@ilos.uio.no Environmental Humanities, Environmental History, 20th Century, American Studies, Labour, Pedagogikk, Food Studies, Anthropocene, immigration, Immigrasjon og etnisitet, Global history, German language, History of Religion, History, Landscape, Landbrukshistorie, Animal Studies
Kleiva, Julie Sandberg j.s.kleiva@iln.uio.no
Bilde av Elise Kleivane Kleivane, Elise Førsteamanuensis i skriftkultur. Undervisingsleiar. +47 22 85 71 15 + 47 917 84 239 elise.kleivane@iln.uio.no Nordisk kultur og historie, Norrønt, Sagaer, Religiøse tekster, Runer, Vikinger, Edisjonsfilologi, Norrøn religion, Språkhistorie, Litteraturhistorie, Translation Studies, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap, Middelalderstudier, Epigrafikk, Bokstavinnskrifter, Runologi, Innskrifter
Knapp, Riamsara Kuyakanon Forsker r.k.knapp@ikos.uio.no
Bilde av Bojidar Kolov Kolov, Bojidar Stipendiat +47 22854497 +35988330786 bojidar.kolov@ilos.uio.no
Bilde av Pål Kolstø Kolstø, Pål Professor +47 22856799 95186564 pal.kolsto@ilos.uio.no Russland, russisk, russisk idehistorie, etniske konflikter, ikke anerkjente stater, Nasjonalisme, Nasjonsbygging, Religionshistorie
Bilde av Ingeborg Kongslien Kongslien, Ingeborg Professor emeritus +47 93431240 ingeborg.kongslien@iln.uio.no Nordisk samtidslitteratur, Migrasjonslitteratur, Translingval litteratur, Norsk som andrespråk
Kraggerud, Egil Professor emeritus - Institutt for filosofi, idé- og kunsthistorie og klassiske språk +47-22442744 egil.kraggerud@ifikk.uio.no Klassiske språk
Bilde av Ellen Marie Krefting Krefting, Ellen Marie Professor +47 22841064 e.m.krefting@ifikk.uio.no Idehistorie, Modernitet, Opplysningstid, Bokhistorie, Tidligmodernitet, Offentlighet, Fransk litteratur, Fransk filosofi, Danmark-Norge
Bilde av Otto Krogseth Krogseth, Otto Professor emeritus otto.krogseth@ikos.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Religionssosiologi, Religionsvitenskap, Etikk og livssynsteori, Identitet og kultur
Bilde av Kristoffer Kruken Kruken, Kristoffer kristoffer.kruken@iln.uio.no Norsk språk, Navnegransking
Bilde av Steffen Krüger Krüger, Steffen Førstelektor +47 22850442 steffen.kruger@media.uio.no Screen Cultures, Sosiale medier, Medieestetikk
Bilde av Karin Kukkonen Kukkonen, Karin Professor +47 22854872 karin.kukkonen@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Narratologi, 1700-tallet, Tegneserier, kognitiv poetikk
Kuldas, Seffetullah Postdoktor seffetullah.kuldas@media.uio.no
Bilde av Aase Jeanette Kvanneid Kvanneid, Aase Jeanette Postdoktor a.j.kvanneid@ikos.uio.no Antropologi, Klimaendring, Miljø, Bærekraft, Sosial Ulikhet, India
Bilde av Frances Kvietok Duenas Kvietok Duenas, Frances Postdoktor f.k.duenas@iln.uio.no
Bilde av Per Kværne Kværne, Per Professor emeritus 474 52 424 per.kvarne@ikos.uio.no Religionshistorie, Hinduisme, Buddhisme, Tibet, Sanskrit, Pali
Bilde av Franziska Köder Köder, Franziska Forsker og labkoordinator +47-22844289 franziska.koder@iln.uio.no
Bilde av Lorenza La Rosa La Rosa, Lorenza Stipendiat +47 22841907 +47 41237927 l.l.rosa@iakh.uio.no Arkeologi, Klassisk arkeologi, Materiell kultur, Miljø- og landskapsarkeologi, stipendiat arkeologi
Laanemets, Anu Førsteamanuensis +47 22854906 anu.laanemets@iln.uio.no Nordisk språk