Alle vitenskapelig ansatte på HF - Side 14

Personer 326 - 350 av 689
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Olivier Lartillot Lartillot, Olivier ‭+47 96681210‬ olivier.lartillot@imv.uio.no Computational music analysis, Sound analysis, Artificial intelligence, Computational musicology, Music Information Retrieval
Lassen, Bente Professor emeritus +47 22856843 bente.lassen@ifikk.uio.no Klassiske språk
Bilde av Louisa Olufsen Layne Layne, Louisa Olufsen Postdoktor +47 22840686 l.o.layne@ilos.uio.no Engelsk, Engelskspråklig litteratur, Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Harlem Renaissance, Karibia, Karibisk litteratur, Afroamerikansk litteratur, Estetikk, Populærmusikk, Lyrikk
Bilde av Minna Lehtonen Lehtonen, Minna Førsteamanuensis +47 22844293 minna.lehtonen@iln.uio.no Flerspråklighet, Psykolingvistikk, Nevrolingvistikk, Flerspråklig kompetanse, Tospråklighet, språkkontroll, morfologisk prosessering, ordgjenkjenning
Bilde av Siren Leirvåg Leirvåg, Siren Universitetslektor, Utdanningsleder 22856124 +4792653992 siren.leirvag@ikos.uio.no Teatervitenskap, Teaterhistorie, Dramaturgi, Dramatikk, Performanceteori
Bilde av Sabine Liliana Leske Leske, Sabine Liliana Postdoktor s.l.leske@imv.uio.no
Li, Hongtao Førsteamanuensis hongtao.li@ikos.uio.no Kinastudier
Bilde av Brynjar Lia Lia, Brynjar Professor +47 22857191 brynjar.lia@ikos.uio.no Midtøsten, Islamisme, Jihadisme, SIMS
Bilde av Einar Lie Lie, Einar Professor 2285 7562 einar.lie@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Økonomisk historie, Økonomisk politikk, Næringslivshistorie, Bank- og pengehistorie
Bilde av Svein Lie Lie, Svein Professor emeritus +47 22854942 svein.lie@iln.uio.no
Bilde av Gunnar Liestøl Liestøl, Gunnar Professor +47 22850439 gunnar.liestol@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mobile medier, Genre Design, Utvidet virkelighet, Lokasjonsbasert medier, Retorikk
Bilde av Chieh-Ting Lin Lin, Chieh-Ting Universitetslektor +47 22854781 c.t.lin@ikos.uio.no Kinesisk
Bilde av Øystein Linnebo Linnebo, Øystein Professor +47 22856961 +47 46660036 oystein.linnebo@ifikk.uio.no Filosofi, Logikk, Metafysikk, Språkfilosofi, Frege
Bilde av Roar Lishaugen Lishaugen, Roar Førsteamanuensis +47 22845883 94813443 roar.lishaugen@ilos.uio.no Tsjekkisk, Tsjekkia, Sentral-Europa, Lesehistorie, Bokhistorie, Kulturhistorie, Litteratur, Litteraturvitenskap
Bilde av Yijian Liu Liu, Yijian Stipendiat +47 22855640 yijian.liu@ikos.uio.no Kinastudier, Kina
Bilde av Álvaro Llosa Sanz Llosa Sanz, Álvaro Førsteamanuensis +47 22855532 +47 22 85 55 32 a.l.sanz@ilos.uio.no Spansk, Bokhistorie, Spanskspråklig litteratur, Litteratur og medier, Retorikk, Renessanselitteratur, Nettpublisering, Digital humaniora
Long, Madeleine Postdoktor madeleine.long@ifikk.uio.no Filosofi
Lopez Rios, Mexitli Nayeli Stipendiat +47 22856909 m.n.l.rios@ilos.uio.no
Bilde av Kristin Lorentsen Lorentsen, Kristin Universitetslektor kristin.lorentsen@iln.uio.no
Bilde av Mala Loth Loth, Mala Stipendiat mala.loth@iakh.uio.no Historie, history
Bilde av Jakob Lothe Lothe, Jakob Professor +47 22856897 jakob.lothe@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Engelsk litteratur, Engelskspråklig litteratur, Narrativ teori, Modernisme, Filmteori, Holocaust-studiar, Narrativ etikk, Litteratur og menneskerettar, Joseph Conrad, Virginia Woolf, James Joyce, Franz Kafka, W.G. Sebald
Lu, Nguyen Nhung Forsker +47 22856981 n.n.lu@ikos.uio.no Japan
Bilde av Mark Luccarelli Luccarelli, Mark Førsteamanuensis +47 22856724 mark.luccarelli@ilos.uio.no Engelsk, USA, Amerikansk politikk, Bystudier, Bærekraft, Kulturhistorie
Bilde av Julie Lund Lund, Julie Førsteamanuensis +47 22841941 julie.lund@iakh.uio.no Arkeologi, Vikingtid, Middelalder, Historisk arkeologi
Bilde av Michael Lundblad Lundblad, Michael Professor +47 22856007 michael.lundblad@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk litteratur, Amerikansk litteratur, Dyrestudier, Animalitetsstudier, Funksjonshemming, Sykdom, Biopolitikk, Posthumanisme, Kulturstudier, Kritisk teori, Litteraturteori, USA, Nord-amerika