Alle vitenskapelig ansatte på HF - Side 14

Personer 326 - 350 av 694
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Anna Grøndahl Larsen Larsen, Anna Grøndahl Førstelektor 97723526 a.g.larsen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Politisk kommunikasjon, Journalistikk, Ytringsfrihet og demokrati i mediene
Bilde av Bente Larsen Larsen, Bente Professor +47 22856734 bente.larsen@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Estetikk, Modernisme
Bilde av Eirinn  Larsen Larsen, Eirinn Professor 22857205 92226993 92226993 eirinn.larsen@iakh.uio.no Historie, Moderne Historie, Kunnskapshistorie, Likestilling, Emosjonshistorie, Kjønn, Økonomisk historie, Historiografi og teori
Bilde av Olivier Lartillot Lartillot, Olivier ‭+47 96681210‬ olivier.lartillot@imv.uio.no Computational music analysis, Sound analysis, Artificial intelligence, Computational musicology, Music Information Retrieval
Bilde av Louisa Olufsen Layne Layne, Louisa Olufsen Postdoktor +47 22840686 l.o.layne@ilos.uio.no Engelsk, Engelskspråklig litteratur, Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Harlem Renaissance, Karibia, Karibisk litteratur, Afroamerikansk litteratur, Black British writing, Estetikk, Populærmusikk, Lyrikk
Bilde av Andrew Lee Lee, Andrew andrew.lee@ifikk.uio.no consciousness
Bilde av Minna Lehtonen Lehtonen, Minna Professor II +47 22844293 minna.lehtonen@iln.uio.no Flerspråklighet, Psykolingvistikk, Nevrolingvistikk, Flerspråklig kompetanse, Tospråklighet, språkkontroll, morfologisk prosessering, ordgjenkjenning
Bilde av Siren Leirvåg Leirvåg, Siren Universitetslektor, Utdanningsleder 22856124 +4792653992 siren.leirvag@ikos.uio.no Teatervitenskap, Teaterhistorie, Dramaturgi, Dramatikk, Performanceteori
Bilde av Asbjørn Erlend Lerheim Lerheim, Asbjørn Erlend Universitetslektor a.e.lerheim@imv.uio.no
Bilde av Sabine Liliana Leske Leske, Sabine Liliana Postdoktor s.l.leske@imv.uio.no
Li, Hongtao Førsteamanuensis hongtao.li@ikos.uio.no Kinastudier
Bilde av Brynjar Lia Lia, Brynjar Professor +47 22857191 brynjar.lia@ikos.uio.no Midtøsten, Islamisme, Jihadisme, SIMS
Bilde av Einar Lie Lie, Einar Professor 2285 7562 einar.lie@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Økonomisk historie, Økonomisk politikk, Næringslivshistorie, Bank- og pengehistorie
Bilde av Gunnar Liestøl Liestøl, Gunnar Professor +47 22850439 gunnar.liestol@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mobile medier, Genre Design, Utvidet virkelighet, Lokasjonsbasert medier, Retorikk
Bilde av Chieh-Ting Lin Lin, Chieh-Ting Universitetslektor +47 22854781 c.t.lin@ikos.uio.no Kinesisk
Bilde av Øystein Linnebo Linnebo, Øystein Professor +47 22856961 +47 46660036 oystein.linnebo@ifikk.uio.no Filosofi, Logikk, Metafysikk, Språkfilosofi, Frege
Bilde av Roar Lishaugen Lishaugen, Roar Førsteamanuensis +47 22845883 94813443 roar.lishaugen@ilos.uio.no Tsjekkisk, Tsjekkia, Sentral-Europa, Lesehistorie, Bokhistorie, Kulturhistorie, Litteratur, Litteraturvitenskap
Bilde av Liquan Liu Liu, Liquan +47 22854298 liquan.liu@iln.uio.no Flerspråklighet
Bilde av Yijian Liu Liu, Yijian Stipendiat +47 22855640 yijian.liu@ikos.uio.no Kinastudier, Kina
Bilde av Alvaro Llosa Sanz Llosa Sanz, Alvaro Førsteamanuensis +47 22855532 +47 22 85 55 32 a.l.sanz@ilos.uio.no Spansk, Bokhistorie, Spanskspråklig litteratur, Litteratur og medier, Retorikk, Renessanselitteratur, Nettpublisering, Digital humaniora, Media aesthetics
Bilde av Jorge Joaquin Locane Locane, Jorge Joaquin Førsteamanuensis +47 22840690 j.j.locane@ilos.uio.no Spansk, Spanskspråklig litteratur, Litterær teori, Bokhistorie, Oversettelse, Kina, Avkolonial teori, Kalde krigsstudier, Sammenlignende litteratur, Poesi, Transnasjonale intellektuelle nettverk, Globalt sør, Globalisering, Glotopolitikk, Verdenslitteratur
Bilde av Rafael Lomeu Gomes Lomeu Gomes, Rafael Postdoktor +47 22 85 71 79 r.l.gomes@iln.uio.no Flerspråklighet, Ideologi, Identitet, Migrasjon, Transnasjonalisme
Long, Madeleine Rebecca Anne Postdoktor m.r.a.long@ifikk.uio.no Filosofi
Lopez Rios, Mexitli Nayeli Stipendiat +47 22856909 m.n.l.rios@ilos.uio.no
Bilde av Mala Katharina Loth Loth, Mala Katharina Stipendiat +47 90650863 m.k.loth@iakh.uio.no Historie, history