Alle vitenskapelig ansatte på HF - Side 14

Personer 326 - 350 av 675
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Brynjar Lia Lia, Brynjar Professor +47 22857191 brynjar.lia@ikos.uio.no Midtøsten, Islamisme, Jihadisme, SIMS
Bilde av Einar Lie Lie, Einar Professor 2285 7562 einar.lie@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Økonomisk historie, Økonomisk politikk, Næringslivshistorie, Bank- og pengehistorie
Bilde av Svein Lie Lie, Svein Professor emeritus +47 22854942 svein.lie@iln.uio.no
Bilde av Gunnar Liestøl Liestøl, Gunnar Professor +47 22850439 gunnar.liestol@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mobile medier, Genre Design, Utvidet virkelighet, Lokasjonsbasert medier, Retorikk
Bilde av Chieh-Ting Lin Lin, Chieh-Ting Universitetslektor +47 22854781 c.t.lin@ikos.uio.no Kinesisk
Bilde av Øystein Linnebo Linnebo, Øystein Professor +47 22856961 +47 46660036 oystein.linnebo@ifikk.uio.no Filosofi, Logikk, Metafysikk, Språkfilosofi, Frege
Bilde av Roar Lishaugen Lishaugen, Roar Førsteamanuensis +47 22845883 94813443 roar.lishaugen@ilos.uio.no Tsjekkisk, Tsjekkia, Sentral-Europa, Lesehistorie, Bokhistorie, Kulturhistorie, Litteratur, Litteraturvitenskap
Bilde av Yijian Liu Liu, Yijian Stipendiat +47 22855640 yijian.liu@ikos.uio.no Kinastudier, Kina
Bilde av Álvaro Llosa Sanz Llosa Sanz, Álvaro Førsteamanuensis +47 22855532 +47 22 85 55 32 a.l.sanz@ilos.uio.no Spansk, Bokhistorie, Spanskspråklig litteratur, Litteratur og medier, Retorikk, Renessanselitteratur, Nettpublisering, Digital humaniora, Media aesthetics
Locane, Jorge Joaquín Førsteamanuensis +47 22840690 j.j.locane@ilos.uio.no
Long, Madeleine Postdoktor madeleine.long@ifikk.uio.no Filosofi
Lopez Rios, Mexitli Nayeli Stipendiat +47 22856909 m.n.l.rios@ilos.uio.no
Bilde av Mala Loth Loth, Mala Stipendiat mala.loth@iakh.uio.no Historie, history
Bilde av Jakob Lothe Lothe, Jakob +47 22856897 jakob.lothe@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Engelsk litteratur, Engelskspråklig litteratur, Narrativ teori, Modernisme, Filmteori, Holocaust-studiar, Narrativ etikk, Litteratur og menneskerettar, Joseph Conrad, Virginia Woolf, James Joyce, Franz Kafka, W.G. Sebald
Lu, Nguyen Nhung Forsker +47 22856981 n.n.lu@ikos.uio.no Japan
Bilde av Mark Luccarelli Luccarelli, Mark Professor +47 22856724 mark.luccarelli@ilos.uio.no Engelsk, USA, Amerikansk politikk, Bystudier, Bærekraft, Kulturhistorie
Bilde av Julie Lund Lund, Julie Førsteamanuensis +47 22841941 julie.lund@iakh.uio.no Arkeologi, Vikingtid, Middelalder, Historisk arkeologi
Bilde av Michael Lundblad Lundblad, Michael Professor +47 22856007 michael.lundblad@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk litteratur, Amerikansk litteratur, Dyrestudier, Animalitetsstudier, Funksjonshemming, Sykdom, Biopolitikk, Posthumanisme, Kulturstudier, Kritisk teori, Litteraturteori, USA, Nord-amerika
Bilde av Knut Lundby Lundby, Knut Professor emeritus (+47) 900 83 803 knut.lundby at media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medier og religion, Ytringsfrihet og demokrati
Bilde av Hannah Kristine Lunde Lunde, Hannah Kristine Stipendiat h.k.lunde@ikos.uio.no Kulturhistorie, kulturarv, religion og politikk
Bilde av Alexander Kristoffersen Lykke Lykke, Alexander Kristoffersen Doktorgradsstipendiat a.k.lykke@iln.uio.no Lingvistikk, Språkvitenskap, Språkendring, Amerika-norsk, Nedarvingsspråk, Historisk Språkvitenskap, Fonologi, Morfologi, Syntaks, Norrønt språk
Bilde av Julian Kirkeby Lysvik Lysvik, Julian Kirkeby Stipendiat +47 22858235 j.k.lysvik@iln.uio.no Fonologi, morfologi, Psykolingvistikk, Grammatikk
Bilde av Helge Lødrup Lødrup, Helge Professor +47 22854831 helge.lodrup@iln.uio.no Språkvitenskap, Lingvistikk, Norsk språk, Grammatikk, Syntaks
Bilde av Marika  Lüders Lüders, Marika Professor +47 22850415 +47 99525206 marika.luders@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Brukeropplevelser, HCI, Sosiale medier, Medieinnovasjon, Innovasjon, Teknologiutvikling
Bilde av Arnt Maasø Maasø, Arnt Førsteamanuensis +47 22850419 +4741420825 arnt.maaso@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieinnovasjon, Medieteknologi, Mobile medier, Strømmetjenester, Mediebransjene, Populærkultur, Populærmusikk