English version of this page

Personer

 

Personer 1 - 24 av 24
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Marlene Andresen Andresen, Marlene Stipendiat +47 22856977 marlene.andresen@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Grenser, barndomshistorie, Narratologi, kognitiv poetikk
Bilde av Reiko Abe Auestad Auestad, Reiko Abe Professor +47 22856050 r.a.auestad@ikos.uio.no Japan, Japansk, Språk og litteratur
Bilde av Kjersti Bale Bale, Kjersti Professor +47 22856973 kjersti.bale@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Melankoli, Essay, Estetikk
Bilde av Silvio Bär Bär, Silvio Professor - Klassiske språk +47-22855338 silvio.baer((at))ifikk.uio.no Klassiske språk, Gresk, Retorikk, Intertekstualitet, Resepsjon
Bilde av Camilla Chams Chams, Camilla Stipendiat +47 22856908 +47 91794561 camilla.chams@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Kognitiv narratologi, Biblioterapi, Italiensk litteratur og film, Migrasjonslitteratur, Oversettelse
Bilde av Alexandra Effe Effe, Alexandra Postdoctoral Fellow +47 22856802 alexandra.effe@ilos.uio.no Comparative Literature, Cognitive Poetics, Narratology, Life Writing, Autobiography, Autofiction, Postcolonial Literature, J.M. Coetzee
Bilde av Halvor Eifring Eifring, Halvor Professor +47 22857703 470 70 268 halvor.eifring@ikos.uio.no Kina, Kinesisk, Mind Wandering, Meditasjon, Kinesisk filosofi, Taiwan
Bilde av Bergljot Gjelsvik Gjelsvik, Bergljot Postdoktor 22856063 bergljot.gjelsvik@psykologi.uio.no Avdeling for klinisk psykologi, Klinisk psykologi
Bilde av Stephan Guth Guth, Stephan Professor +47 22856783 stephan.guth@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Tyrkisk, SIMS
Bilde av Mats Haraldsen Haraldsen, Mats Stipendiat +47 22844903 mats.haraldsen@ilos.uio.no Fransk litteratur, Fransk, Minnestudier, kognitiv poetikk, Selvbiografier, Moderne fransk litteratur, Litteraturvitenskap, Spanskspråklig litteratur
Bilde av Karin Kukkonen Kukkonen, Karin Professor +47 22854872 karin.kukkonen@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Narratologi, 1700-tallet, Tegneserier, kognitiv poetikk
Bilde av Bruno Laeng Laeng, Bruno Professor +47-22845116 bruno.laeng@psykologi.uio.no Kognitiv psykologi og nevropsykologi, Avdeling for kognitiv og klinisk nevrovitenskap
Bilde av Hugo Lundhaug Lundhaug, Hugo Professor +47 22850317 hugo.lundhaug@teologi.uio.no Church History, History of Religions, Manuscript Studies, Christian Apocryphal Literature, Orthodoxy and Heresy, Monasticism, Cognitive Theory, Reception of the Bible, Coptic
Bilde av Rolf Reber Reber, Rolf Professor +47-22845186 rolf.reber@psykologi.uio.no Kognitiv psykologi og nevropsykologi, Avdeling for metode arbeids- kultur- og sosialpsykologi
Bilde av Ragnhild Evang Reinton Reinton, Ragnhild Evang Professor em. r.e.reinton@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturteori, Fransk litteratur, Estetikk, Modernisme, Benjamin, Proust, Duras
Bilde av Jasmin Richter Richter, Jasmin jasmin.richter@psykologi.uio.no Social Psychology, Cognitive psychology
Saric, Ljiljana Professor +47 22858270 ljiljana.saric@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, Lingvistikk, Sentral-Europa, Balkan, Kognitiv lingvistikk, Semantikk, Pragmatikk, Diskursanalyse, Diskurs og identitet
Bilde av Johan Schimanski Schimanski, Johan Professor +47 22854314 johan.schimanski@ilos.uio.no Comparative Literature, Literature, Literary studies, Literary theory, Borders, National identity, Postcolonialism, Arctic, Welsh literature, Science Fiction, Literary museums, Migration literature, Migration, Research administration
Bilde av Thomas Wolfgang Schubert Schubert, Thomas Wolfgang Professor 46299581 t.w.schubert@psykologi.uio.no Sosialpsykologi, Avdeling for metode arbeids- kultur- og sosialpsykologi
Bilde av Beate Seibt Seibt, Beate Avdelingsleder for metode, arbeids-, kultur- og sosialpsykologi +47-22845147 beate.seibt@psykologi.uio.no Sosialpsykologi, Avdeling for metode arbeids- kultur- og sosialpsykologi
Bilde av Tone Selboe Selboe, Tone Professor +47 22856975 +4741406799 tone.selboe@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Romanhistorie, Bylitteratur, Realisme, Modernisme, Hermeneutikk, Følelser, Camilla Collett, Karen Blixen, Charles Dickens, George Eliot, Cora Sandel, Karen Blixen
Bilde av Ole André Solbakken Solbakken, Ole André Fagavdelingsleder for klinisk psykologi +47-22845180 o.a.solbakken@psykologi.uio.no Avdeling for klinisk psykologi, Klinisk psykologi
Bilde av Stijn Vervaet Vervaet, Stijn Førsteamanuensis +47 22856710 stijn.vervaet@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, bosnisk/kroatisk/serbisk/jugoslavisk litteratur, Sentral-Europa, Balkan, Minnestudier, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Kulturhistorie, Flerspråklighet
Bilde av Ylva Østby Østby, Ylva Førsteamanuensis +47 22845246 41935223 ylva.ostby@psykologi.uio.no Kognitiv psykologi og nevropsykologi, Avdeling for kognitiv og klinisk nevrovitenskap