English version of this page

Personer

 

Personer 1 - 23 av 23
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Marlene Andresen Andresen, Marlene Stipendiat marlene.andresen@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Grenser, barndomshistorie, Narratologi, kognitiv poetikk
Bilde av Reiko Abe Auestad Auestad, Reiko Abe Professor +47 22856050 r.a.auestad@ikos.uio.no Japan, Japansk, Språk og litteratur
Bilde av Kjersti Bale Bale, Kjersti Professor +47 22856973 kjersti.bale@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Melankoli, Essay, Estetikk
Bilde av Silvio Bär Bär, Silvio Professor - Klassiske språk +47-22855338 silvio.baer((at))ifikk.uio.no Klassiske språk, Gresk, Retorikk, Intertekstualitet, Resepsjon
Bilde av Camilla Chams Chams, Camilla Stipendiat +47 22856908 +47 91794561 camilla.chams@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Kognitiv narratologi, Biblioterapi, Italiensk litteratur og film, Migrasjonslitteratur, Oversettelse
Bilde av Olivia Da Costa Fialho Da Costa Fialho, Olivia Postdoktor +47 22856888 o.d.c.fialho@ilos.uio.no Literary Reception, Comparative literature, Cognitive Poetics, Modernism, Phenomenology, Narratology, education
Bilde av Olivia Da Costa Fialho Da Costa Fialho, Olivia Postdoktor +47 22856888 o.d.c.fialho@ilos.uio.no Literary Reception, Comparative literature, Cognitive Poetics, Modernism, Phenomenology, Narratology, education
Bilde av Alexandra Effe Effe, Alexandra Postdoctoral Fellow +47 22856802 alexandra.effe@ilos.uio.no Comparative Literature, Cognitive Poetics, Narratology, Life Writing, Autobiography, Autofiction, Postcolonial Literature, J.M. Coetzee
Bilde av Halvor Eifring Eifring, Halvor Professor +47 22857703 470 70 268 halvor.eifring@ikos.uio.no Kina, Kinesisk, Mind Wandering, Meditasjon, Kinesisk filosofi, Taiwan
Bilde av Bergljot Gjelsvik Gjelsvik, Bergljot Postdoktor +47 22845109 bergljot.gjelsvik@psykologi.uio.no Avdeling for klinisk psykologi, Klinisk psykologi
Bilde av Stephan Guth Guth, Stephan Professor +47 22856783 stephan.guth@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Tyrkisk, SIMS
Bilde av Yasemin Nurcan Hacioglu Hacioglu, Yasemin Nurcan Stipendiat +47 22856729 y.n.hacioglu@ilos.uio.no
Bilde av Natalia Igl Igl, Natalia +47 22859096 +4915156336305 natalia.igl@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Tysk litteratur, Narratologi, kognitiv poetikk, litterære tidsskrifter, Modernisme, Kognitiv narratologi
Bilde av Karin Kukkonen Kukkonen, Karin Professor +47 22854872 karin.kukkonen@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Narratologi, 1700-tallet, Tegneserier, kognitiv poetikk
Bilde av Bruno Laeng Laeng, Bruno Professor +47-22845116 bruno.laeng@psykologi.uio.no Kognitiv psykologi og nevropsykologi, Avdeling for kognitiv og klinisk nevrovitenskap
Bilde av Rolf Reber Reber, Rolf Professor +47-22845186 rolf.reber@psykologi.uio.no Kognitiv psykologi og nevropsykologi, Avdeling for metode arbeids- kultur- og sosialpsykologi
Bilde av Ragnhild Evang Reinton Reinton, Ragnhild Evang Professor em. r.e.reinton@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturteori, Fransk litteratur, Estetikk, Modernisme, Benjamin, Proust, Duras
Saric, Ljiljana Professor +47 22858270 ljiljana.saric@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, Lingvistikk, Sentral-Europa, Balkan, Kognitiv lingvistikk, Semantikk, Pragmatikk, Diskursanalyse, Diskurs og identitet
Bilde av Thomas Wolfgang Schubert Schubert, Thomas Wolfgang Professor +4746299581 t.w.schubert@psykologi.uio.no Sosialpsykologi, Avdeling for metode arbeids- kultur- og sosialpsykologi
Bilde av Beate Seibt Seibt, Beate Avdelingsleder for metode, arbeids-, kultur- og sosialpsykologi +47-22845147 beate.seibt@psykologi.uio.no Sosialpsykologi, Avdeling for metode arbeids- kultur- og sosialpsykologi
Bilde av Tone Selboe Selboe, Tone Professor +47 22856975 +4741406799 tone.selboe@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Romanhistorie, Bylitteratur, Realisme, Modernisme, Hermeneutikk, Følelser, Camilla Collett, Karen Blixen, Charles Dickens, George Eliot, Cora Sandel, Karen Blixen
Bilde av Stijn Vervaet Vervaet, Stijn Førsteamanuensis +47 22856710 stijn.vervaet@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, bosnisk/kroatisk/serbisk/jugoslavisk litteratur, Sentral-Europa, Balkan, Minnestudier, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Kulturhistorie, Flerspråklighet
Bilde av Ylva Østby Østby, Ylva Førsteamanuensis +47 22845246 41935223 ylva.ostby@psykologi.uio.no Kognitiv psykologi og nevropsykologi, Avdeling for kognitiv og klinisk nevrovitenskap