English version of this page

Personer

 

Personer 1 - 18 av 18
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Reiko Abe Auestad Auestad, Reiko Abe Professor +47-22856050 r.a.auestad@ikos.uio.no Japan, Japansk, Språk og litteratur
Bilde av Kjersti Bale Bale, Kjersti Professor +47-22856973 kjersti.bale@ilos.uio.no
Bilde av Silvio Friedrich Bär Bär, Silvio Friedrich Professor +47-22855338 s.f.bar@ifikk.uio.no Klassiske språk, Gresk, Retorikk, Intertekstualitet, Resepsjon
Bilde av Camilla Chams Chams, Camilla Stipendiat +47-22856908 +47 91794561 camilla.chams@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Kognitiv narratologi, Biblioterapi, Italiensk litteratur og film, Migrasjonslitteratur, Oversettelse
Bilde av Olivia Da Costa Fialho Da Costa Fialho, Olivia Postdoctoral Fellow +47-22856888 o.d.c.fialho@ilos.uio.no Literary Reception, Comparative literature, Cognitive Poetics, Modernism, Phenomenology, Narratology, education
Bilde av Alexandra Effe Effe, Alexandra Postdoctoral Fellow +47-22856802 alexandra.effe@ilos.uio.no Cognitive Poetics, Narratology, Life Writing, Autobiography, Autofiction, Postcolonial Literature, J.M. Coetzee
Bilde av Stephan Guth Guth, Stephan Professor +47-22856783 stephan.guth@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Tyrkisk, SIMS
Bilde av Yasemin Nurcan Hacioglu Hacioglu, Yasemin Nurcan Stipendiat +47-22856729 y.n.hacioglu@ilos.uio.no
Bilde av Natalia Igl Igl, Natalia Postdoktor +47-22859096 natalia.igl@ilos.uio.no
Bilde av Karin Kukkonen Kukkonen, Karin Professor +47-22854872 karin.kukkonen@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Narratologi
Bilde av Bruno Laeng Laeng, Bruno Professor +47-22845116 bruno.laeng@psykologi.uio.no Kognitiv psykologi og nevropsykologi, Avdeling for kognitiv og klinisk nevrovitenskap
Bilde av Francisco Pons Pons, Francisco Professor +47-22845209 francisco.pons@psykologi.uio.no Utviklingspsykologi, Avdeling for helse- utviklings- og personlighetspsykologi
Bilde av Rolf Reber Reber, Rolf Professor +47-22845186 rolf.reber@psykologi.uio.no Kognitiv psykologi og nevropsykologi, Avdeling for metode arbeids- kultur- og sosialpsykologi
Bilde av Ragnhild Evang Reinton Reinton, Ragnhild Evang Professor em. r.e.reinton@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturteori, Fransk litteratur, Estetikk, Modernisme, Benjamin, Proust, Duras
Saric, Ljiljana Professor +47-22858270 ljiljana.saric@ilos.uio.no Lingvistikk, Bosnisk/kroatisk/serbisk, Sentral-Europa og Balkan, Kognitiv lingvistikk, Semantikk, Pragmatikk, Diskursanalyse, Diskurs og identitet
Bilde av Tone Selboe Selboe, Tone Professor +47-22856975 +4741406799 tone.selboe@ilos.uio.no Litteratur, Litteraturhistorie, Realisme, Modernisme, Hermeneutikk, Bylitteratur, Camilla Collett, Karen Blixen, Cora Sandel, Virginia Woolf
Bilde av Stijn Vervaet Vervaet, Stijn Førsteamanuensis +47-22856710 stijn.vervaet@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, Sentral-Europa og Balkan, minnestudier, Litteratur og litteraturvitenskap, Kulturhistorie
Bilde av Ylva Østby Østby, Ylva Postdoktor +47-22845246 41935223 ylva.ostby@psykologi.uio.no Kognitiv psykologi og nevropsykologi, Avdeling for kognitiv og klinisk nevrovitenskap